Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » «Соціальне питання – це питання моральне»: семінар про спільні блага
10:37 Неділя 0 59
15-04-2018, 10:37

«Соціальне питання – це питання моральне»: семінар про спільні блага

«Соціальне питання– це питання моральне» – таку тему мав міждисциплінарний тижневий семінар у Міжнародному богословському інституті душпастирства в галузі охорони здоров’я «Камілліанум» з 9 по 13 квітня 2018 року. Спонукою для теми семінару став однойменний вступ до Енцикліки блаженного Папи Павла VI «Populorum Progressio», опублікованої 1967 року.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

У прес-релізі заходу зазначено: незважаючи на те, що документ був опублікований понад 50 років тому, роздуми Папи Монтіні залишаються актуальними й до сьогодні. «Світ хворий, – писав він. – Його недуга полягає не так у марнотратстві ресурсів і їхній монополізації з боку небагатьох, як у відсутності братерства між людьми й між народами». Той факт, що до сьогодні 99% багатства світу перебуває в руках одного відсотка населення свідчить про надзвичайно великий поділ у сучасному суспільстві.

 «Камілліанум» – це центр наукових досліджень і богословської та душпастирської формації, що входить до богословського факультету Папського Латеранського університету. Його мета полягає в тому, щоби проводити наукові дослідження онтологічних основ людини, беручи до уваги конкретні людські обставини й, таким чином, сприяти тому, аби сфера охорони здоров’я ставала дедалі людянішою.

Під час п’ятиденного семінару розглянуто такі питання як нерівність, що є результатом  певних політичних і економічних рішень, та сфера охорони здоров’я, що є благом загальним і таким, що ґрунтується на взаємостосунках.
       
Семінар відкрив ректор Папського Латеранського університету єпископ Енріко Даль Коволо, який присвятив виступ темі «Вклад університету в інклюзивне суспільство». У семінарі взяв участь президент Папської Академії «Pro Vita» архієпископ Вінченцо Палья, який виступив із доповіддю на тему «Історія бідності».

В інтерв’ю для «Новин Ватикану» директорка інституту «Камілліанум» Палма Зґречча зазначила, що поняття спільного добра сьогодні дуже актуальне, бо нас бентежить індивідуалізм і демократія, яка часто чисто формальна й не дбає про спільне добро. «Існують такі матеріальні блага, як вода, й інституційні блага, як охорона здоров’я і освіта, – додала вона. – Існують також блага, як культура, які роблять духовний і реляційний внесок. Спільне благо – це не тільки матеріальний ресурс, що відповідає на деяку потребу, а цінність, яка ґрунтується на фундаменті взаємостосунків, а саме вони будують добро. Це не утопічний підхід, потрібно розпочинати з таких загальновідомих цінностей, як рівність і гідність». 

За темою:
Пастирський лист єпископа Станіслава Широкорадюка щодо захисту моральних цінностей і викликів сьогодення
Папа: Світ сьогодні потребує людей, які свідчать євангельські цінності
Папський лист учасникам конгресу про паліативну опіку

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 19:29 П'ятниця 0 75 Папа: Станьмо за прикладом Ісуса хлібом, розламаним для інших «Хліб – це головна пожива для життя та Ісус в Євангелії пропонує нам Себе як Хліб життя», – наголосив Папа Франциск на початку проповіді під час Меси в п’ятницю, 20 квітня 2018 року, у порту міста Мольфетти, що в південній італійській провінції Барі, з нагоди 25-ї річниці смерті місцевого єпископа Тоніно Белло. Понтифік зазначив, що літургійні читання цього дня пропонують нам для роздумів два основні елементи християнського життя: Хліб і Слово.