Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа: До чого нас спонукає цей Великдень 2018 року?

Папа: До чого нас спонукає цей Великдень 2018 року?

Несподіванка, поспіх і питання. Ці три слова були в центрі роздумів Папи Франциска, якими він імпровізовано поділився після прочитання Євангелія на Месі, що відбулвся 1 квітня 2018 року на площі святого Петра з нагоди Христового Воскресіння. Зазначимо, що згідно із прийнятим звичаєм, євангелький уривок про прихід Марії Магдалини та Ісусових учнів до порожнього гробу був прочитаний латинською та грецькою мовами.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Після слухання Божого слова, цього уривку з Євангелія, мені спали на думку три речі, – мовив Папа. – Божі звіщення це завжди несподіванки, бо наш Бог – це Бог несподіванок. І від початку історії спасіння, від праотця Авраама, Він не перестає заставати зненацька», – зауважив Понтифік, підкреслюючи, що несподіванка – це щось, що «зворушує серце, торкається тебе там, де не очікуєш».

Другим словом є «поспіх». Жінки побігли, розповідаючи про те, що з ними трапилося. «Божі несподіванки спонукають нас вирушити в дорогу, негайно, без зволікання. І Петро й Іван поквапилися побачити» порожній гріб, як і вифлеємські пастирі в ніч Різдва побігли до ясел. Або ж самарянка, яка побігла, щоб ділитися з сусідами новиною про зустріч з Ісусом, а вони повиходили, аби самим побачити Його і почути.

«Це трапляється й сьогодні. Коли в наших кварталах чи в селах стається щось надзвичайного, то люди спішать подивитися», – сказав проповідник, зауваживши, що «несподіванки, добрі новини, завжди передаються саме так: із поспіхом». Але Господь терплячий також і до тих, хто не поспішає й не хоче ризикувати, прикладом чого став Тома.

Урешті, третя річ – це запитання: «А як щодо мене?». Його Святість заохотив замислитися, чи наше серце відкрите до несподіванок, чи здатне швидко вирушити в дорогу, чи схильне відкладати на завтра? Як саме до мене промовляє несподіванка? Про Петра та Йоана Євангеліє каже, що вони «увірували». «А ми, сьогодні, у цей Великдень 2018 року, що зробимо?» – запитав Папа.

За темою:
Сила Господнього воскресіння приносить плоди в борозні нашої історії. Великоднє послання Папи «Urbi et Orbi»
Великодні вітання архієпископа Мечислава Мокшицького
Порожній гріб кидає нам виклик. Проповідь Папи Франциска на Пасхальну Вігілію
Новини з Ватикану Пасхальна Вігілія з Папою Франциском 31 березня 2018 року – це Велика Субота, день, позначений глибокою тишею, коли вірні, чекаючи великої події Воскресіння, моляться й роздумують разом із Пречистою Дівою Марією. Увечері тиша, роздуми, взаємовибачення й поєднання переходять у Пасхальну Вігілію, яка впроваджує в найважливішу в історії людства неділю – неділю Христової Пасхи.