Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск: Христове воскресіння – нагода відкривати братерство
16:38 Понеділок 0 436
2-04-2018, 16:38

Папа Франциск: Христове воскресіння – нагода відкривати братерство

Справжнє сопричастя, дбайливість про спільне добро та суспільна справедливість не можливі без братерства та взаємоподілу. Таку думку висловив Папа Франциск перед молитвою «Царице неба» в понеділок, 2 квітня 2018 року, в контексті того, що другий день Великодніх свят присвячений проведенню часу з родиною.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Спочатку Понтифік звернувся до євангельських розповідей про воскресіння, де першими, хто звістив радісну новину: «Він воскрес!» – були ангели, Божі посланці. І це важливо, адже подібно до того, як втілення Слова було оголошене архангелом Гавриїлом, так і «для того, аби вперше звістити Воскресіння, забракло людського слова».

«Була потрібна вища істота, щоби переказати цю настільки настільки неймовірну новину, яку, мабуть, жодна людина не наважилася б вимовити. Після цього першого звіщення спільнота учнів почала повторювати: “Господь справді воскрес і з'явився Симонові!” (Лк 24,34)», – сказав Папа, заохотивши слухачів тричі повторити «Христос справді воскрес!» та підкресливши, що перше звіщення про це «вимагало розуму, вищого від людського».

Далі Понтифік зауважив, що це є день свята, який, зазвичай, проводять у родині. Після святкування Великодня відчутна потреба ще раз зібратися з найдорожчими чи з друзями, аби посвяткувати. А це тому, що «братерство є плодом Пасхи Христа, Який Своєю смертю і воскресінням подолав гріх, що відділяв людину від Бога, від себе самої та від її братів і сестер».

«Ісус, – сказав Понтифік, – повалив мури поділів між людьми та відновив мир, почавши плести мережу нового братерства. У наш час дуже важливо наново відкрити братерство таким, яким його переживали в первісних християнських громадах. Наново відкрити, дати належний простір Ісусові, Який ніколи не вносить поділів, але завжди об’єднує. Без братерства і взаємоподілу неможливі справжнє сопричастя, заанґажування в спільне добро та соціальна справедливість. Без братерського взаємоподілу неможливо створити церковну чи цивільну спільноту: існуватиме лише збір індивідів, згуртованих особистими інтересами».

За словами Папи Франциска, Христова Пасха спричинилася до «вибуху у світі ще однієї речі: новизни діалогу та взаємин», і ця новизна «стала для християн відповідальністю». Адже Ісус сказав, що Його учнів пізнаватимуть за тим, що вони люблять одне одного.

«Ось чому ми не можемо закриватися у власних приватних справах, у наших групках, а покликані дбати про спільне добро, опікуватися ближніми, особливо, найслабшими та відкинутими за борт суспільного життя. Лише братерство може гарантувати тривалий мир, щоби перемогти бідність, може загасити напруження й війни, може викорінити корупцію та злочинність», – сказав Папа, побажавши: «Нехай же ангел, який каже: “Він воскрес!” – допоможе нам жити по-братерськи із новими взаєминами та турботою про спільне добро».

«Нехай же Пречиста Діва Марія, Яку закликаємо з титулом Цариця Неба, підтримує нас Своєю молитвою за те, щоби братерство та сопричастя, які переживаємо в ці пасхальні дні, змогли стати нашим стилем життя й душею наших стосунків», – підсумував Понтифік, завершивши молитвою «Царице Неба», яка протягом цього літургійного періоду заміняє молитву «Ангел Господній».


За темою:
Сила Господнього воскресіння приносить плоди в борозні нашої історії. Великоднє послання Папи «Urbi et Orbi»
Порожній гріб кидає нам виклик. Проповідь Папи Франциска на Пасхальну Вігілію
Ми пізнаємо, хоча ще недосконало, Твою присутність, живу і справжню. Хресна Дорога в Колізеї

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий