Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Пасхальна Вігілія у львівській Митрополичій базиліці
12:02 Неділя 0 327
1-04-2018, 12:02

Пасхальна Вігілія у львівській Митрополичій базиліці

31 березня, у Пасхальну Вігілію, урочисте богослужіння в Митрополичій базиліці очолив архієпископ Мечислав Мокшицький. О 18:00 перед головний вхід до катедри було винесено Пасхал – велику воскову свічку, знак Воскреслого Христа. Архієпископ Мечислав Мокшицький, розмістивши на Пасхалі п’ять цвяхів, які символізують рани Христа, і поточну дату, запалив його від розкладеного вогню. Пасхал урочисто вніс до притемненого храму його настоятель отець прелат Ян Нікель.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

Під час процесії до головного вівтаря духовенство й вірні поділилися вогнем від Пасхалу. Літургію Світла змінили читання з псалмами. Архієпископ Мечислав Мокшицький урочисто освятив воду. Усі присутні в катедрі відновили обітниці хрещення, відрікаючись гріха, сатани і всього, що веде до зла, а також визнали віру в Бога Отця, Сина і Святого Духа. Пасхальна Вігілія завершилася Євхаристією, яку очолив архієпископ Мечислав Мокшицький. Співслужили генеральний вікарій отець інфулат Юзеф Павлічек, настоятель катедри отець прелат Ян Нікель, отець прелат Бенедикт Цєжняк з Відня.

«Сьогоднішня літургія відкриває перед нами нову дорогу, якою повинні пройти християни, щоби долучитися до святості Бога, Який став людиною задля нашого спасіння, – мовив у проповіді Львівський Митрополит. – Цю дорогу віри розпізнаємо за допомогою трьох символів – світла, води та нової пісні, визначеної одним словом: "Алілуя"».

Пояснюючи значення цих символів, архієпископ Мечислав Мокшицький закликав вірних благати Господа, щоби промінчик свічки, який Він запалив у кожному з нас, делікатне світло Його Слова і Його любові не згасло серед безладу сьогодення, щоб воно ставало воно чимраз більшим і яснішим. Щоб із Ним ми були людьми дня, джерелами світла для сучасності.

Говорячи про символ води, митрополит навів приклад осіб, після спілкування з якими почуваємося освіженими й відновленими, адже такі особи немовби джерело свіжої води. «Просімо Господа, Який обдарував нас ласкою хрещення, завжди бути потоком чистої, свіжої води, що випливає з джерела Його правди і Його любові!».

Третій великий символ Пасхальної Вігілії – спів «Алілуя» – має особливий вимір, бо торкається безпосередньо людини. «Пам’ятаймо, що визволена людина радісна й висловлює свою радість. Тому й ми маємо висловлювати радість від Воскресіння щасливою піснею нашого життя. Цим радісним "Алілуя" просімо Господа, щоб наше щоденне життя, кожне слово і вчинок, були свідченням віри, якої не посоромимося ні ми самі, ні нашому Спасителю не буде соромно за нас».

На завершення проповіді архієпископ закликав усіх присутніх вийти після цієї Літургії людьми, очищеними водами святого хрещення, і бути сіллю землі. «Повертайтаймося з Літургії людьми світла, які не тільки освітлюють свою життєву дорогу, а й випромінюють світло по світу, провадячи інших до Христа. Повертаймося зі сьогоднішньої Літургії людьми радісного "Алілуя", що не тільки лине з наших вуст, а підкріплене добрими вчинками, бо, як каже Апостол Павло, віра без вчинків мертва. Тож нехай наша віра буде наповнена вчинками, щоб жив у нас і через нас Воскреслий Ісус. Амінь».

Після завершення богослужіння католиків привітав із Великоднем міський голова Львова Андрій Садовий. Архієпископ Мечислав Мокшицький склав подяку присутнім представникам УГКЦ, УПЦ КП й подружжю Садових.

Протягом дня священики освячували великодні страви вірних.

Костянтин Чавага

За темою:
Свята Меса освячення мира у львівській катедрі
Літургія Господньої Вечері у Львові
Велика П’ятниця в Митрополичій базиліці Львова

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 13:29 Середа 0 110 Запрошуємо на урочистість проголошення санкутуарію святого Йосифа в Гнівані «Бідні грішники, незалежно від величини ваших потреб, зверніться про допомогу до святого Йосифа! Приходьте до святого Йосифа зі щирою упевненістю і спокоєм, що ваші прохання будуть вислухані».
Свята Тереза від Ісуса