Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні

Великдень у Луцьку

Радість пасхальної ночі має своє продовження у Великодні – насправді великому дні. Він є саме тим біблійним «третім днем» Пасхального Тридення. Великдень – це Свята Неділя, Господня Пасха, день Господнього Воскресіння.
Про це повідомляє Луцька дієцезія.

Воскресіння Христа спонукає християн до проголошення всьому світові Доброї Новини про Воскресіння Ісуса Христа. Однією з форм такого проголошення є резурекційна (лат. «resurrection» означає воскресіння) процесія. Вірні, аби спільно дати свідчення про свою віру у Воскресіння Христове, процесійно пройшли навколо кафедрального храму св. Апостолів Петра й Павла в Луцьку.

На чолі процесії несли хрест із червоною епітрахиллю, яка символізує перемогу Ісуса-Царя над владою смерті, і фігуру Воскреслого Господа.

Серце процесії — Христос у Пресвятій Євхаристії. Пісні, які співали під час ходи, виявляють віру у Воскресіння Христове — вони лунали як заклик приєднатися до пасхальної радості Церкви. Після завершення резурекційної процесії єпископ поблагословив усіх у храмі Пресвятими Дарами.

Розділити радість Христового Воскресіння прийшли представники влади: голова Волинської обласної державної адміністрації Савченко Олександр Ілліч, секретар Луцької міської ради Пустовіт Григорій Олександрович, радник міського голови Поліщук Ігор Ігорович, директор Національного коледжу харчових технологій Корчук Ігор Васильович і керівник Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чубара Ольга Сергіївна. Також на спільній молитві були представники Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку. Представником Православної Церкви Київського патріархату був о. Никодим, який представляв Його Високопреосвященство Владику Михаїла Митрополита Луцького та Волинського.  

На проповіді єпископ Віталій Скомаровський сказав: «Значення віри у Воскресіння – основа християнства. Віра опирається на правдиве свідчення, що Христос воскрес із мертвих... Якщо ж Ісус воскрес, то сталося щось Нове, що змінює світ і життя людини. Тоді Христос стає дійсно дорогою, і ті, що ідуть за Ним, дійдуть до нового життя тут і у вічності. Воскресіння визначає, чи Ісус був тільки колись, чи й далі є живим, і з Ним можна зустрітися. Що ж відбулося? Це не легко було описати свідкам, цю реальність поза межами досвіду. Це не померлий, який ожив завдяки мистецтву лікарів, не юнак, донька Яіра чи Лазар.

Коли сходили з гори Преображення, питали що означає "воскреснути з мертвих?". Ісус не повернувся у звичайне людське життя цього світу, Він увійшов у інше, нове життя – в життя Бога і так Він являється учням. Для учнів це було несподіваним, тому що вони вірили у воскресіння але вкінці світу. Це було щось новее і незбагненне. Ніхто не думав, що Він дозволить себе вбити, але так сталося – це факт. Ніхто не думав, що Він воскресне, – але й це факт.

Бог у Христі створив новий вимір людського життя, останній і найвищий стрибок в історії людства, де є поєднання людини з Богом і подолання смерті. Свідки Воскресіння Бачили Господа, говорили та їли з Ним. Віра у Воскресіння змінює людину, так як це сталося із Петром, який проповідує без страху навіть перед загрозою смерті. Досвід Воскресіння можливий і для нас. І в цьому християнська віра: що робить Христос у твоєму житті, а не що ти про Нього знаєш. Я вірю, щоб жити, а не щоби знати. Свідки Воскресіння з абсолютною новою безстрашністю виступили перед світом, аби свідчити: Христос воістину воскрес».

Як вираз вдячності за спасіння та безмежну любов Творця до кожного з нас представники парафії принесли до Господнього вівтаря дари. На завершення урочистої Святої Літургії єпископ Віталій Скомаровський і настоятель парафії о. Павло Хом’як привітали усіх присутніх зі світлим святом Христового Воскресіння.


За темою:
Воскресіння Христове у бердичівському санктуарії
Урочистість Христового Воскресіння у Житомирі
Воскресіння Христове у львівській Митрополичій базиліці
Новини з України Мінкульт планує відреставрувати костел св. Миколая Міністерство культури, молоді та спорту в 2020 році планує відреставтувати 5 архітектурних об’єкти за 114 мільйонів гривень. Зокрема, й костел святого Миколая у Києві, пише LB.ua з посиланням на заступницю голови міністерства Світлану Фоменко.