Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 19 березня, понеділок
19:31 Неділя 0 1 439
18-03-2018, 19:31

Літургія на кожен день, 19 березня, понеділок

СВ. ЙОСИФА, ОБРУЧНИКА ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (біл) Урочистість
Святий Йосиф займає особливе місце в Церкві. Він нам даний і як приклад людини, яка у своїй людській обмеженості змогла пречудово виконати Божу волю, і як приклад справжнього, мужнього й мудрого чоловіка. У сьогоднішньому світі, де мужність оцінюється на основі фальшивих показників, таких як сила, влада чи краса, Йосиф здається нам не мужнім. Але його відповідальність, жертовність і самозречення ставить його вище за всі помилкові уявлення. А володіє він усіма цими якостями, тому що повністю відданий Богу.

АНТИФОН НА ВХІД
Оце вірний і кмітливий управитель, * якого Господь установив над своєю родиною. (Пор. Лк 12, 42)

Мовиться „Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, за заступництвом святого Йосифа вчини, щоб Твоя Церква завжди вірно служила тайнам людського спасіння, * початки яких Ти довірив його вірній опіці. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Сам 7, 4-5а. 12-14а. 16
Читання з Другої Книги Самуїла
Тими днями промовив Господь до Натана, кажучи: «Іди й скажи рабові моєму Давидові: Так Господь говорить: “Як сповняться твої дні й ти спочинеш з твоїми батьками, Я поставлю по тобі твоє потомство, що вийде з твого лона, й утверджу його царство. Він збудує дім Імені Моєму, і Я скріплю його царський престол навіки. Я буду його батьком, а він буде Мені сином. Твій дім і твоє царство переді Мною повіки існуватиме, і престол твій закріпиться повіки”».   Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 89, 2-3. 4-5. 27 і 29
Твоє потомство житиме повіки.

Повік оспівуватиму Господнє милосердя, – *
з роду в рід своїми устами буду сповіщати про Твою вірність.
Я ж сказав: «Навіки буде встановлене милосердя». *
Там, на небесах, встановиш Ти правду свою.
«Я уклав завіт зі своїм вибранцем, *
поклявся своєму рабові Давидові:
Навіки затверджую твоїх нащадків *
і буду підтримувати твій престол з роду в рід».
Він закличе до Мене: *
«Ти – мій Отець, мій Бог, скеля мого спасіння!»
Навіки зберігатиму над ним своє милосердя, *
і Мій завіт буде йому вірний.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 4, 13. 16-18. 22
Читання з Послання святого Павла Апостола до римлян
Брати! Не Законом дано обітницю Авраамові та його нащадкам, що він стане спадкоємцем світу, а через праведність віри. Через це обітниця, – щоб вона була з благодаті, аби бути непорушною для всіх нащадків, – є з віри; і не тільки для того, хто від Закону, а й для того, хто є з віри Авраама, який для нас усіх є батьком; як ото написано: «Я настановив тебе батьком багатьох народів – перед Богом, у якого він повірив, який оживляє мертвих та називає те, що не існує, як існуюче». Він, усупереч сподіванню, повірив надії, що стане батьком багатьох народів, згідно зі сказаним: «Таким буде твоє потомство». Тому й зараховано йому це за праведність.  Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Пс 84(83), 5
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Блаженні ті, хто живе у Твоєму домі, Господи:
вони завжди складатимуть хвалу Тобі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 1, 16. 18-21. 24а
† Читання святого Євангелія від Матея.
Яків породив Йосифа, чоловіка Марії, від якої народився Ісус, названий Христом. А народження Ісуса Христа відбулося так. Коли Його Мати Марія була заручена з Йосифом, перш ніж вони зійшлися, виявилося, що вона мала в лоні від Духа Святого. А Йосиф, її чоловік, будучи праведним і не бажаючи її ославити, вирішив таємно відпустити її. Щойно він про це подумав, як ось Господній ангел з’явився йому уві сні, кажучи: «Йосифе, сину Давидів, не бійся прийняти Марію, дружину свою, бо зачате в ній є від Духа Святого. Вона ж народить Сина, і даси Йому ім’я Ісус, бо Він спасе свій народ від його гріхів». Прокинувшись від сну, Йосиф вчинив так, як наказав йому Господній ангел.    Слово Господнє.
Або:
Лк 2, 41-51а
† Читання святого Євангелія від Луки.
Батьки Ісуса щороку ходили в Єрусалим на свято Пасхи. І коли виповнилося Йому дванадцять років, вони за звичаєм пішли на свято. А як закінчилися дні свята, вони поверталися, а хлопець Ісус залишився в Єрусалимі; та не знали того Його батьки. Вони думали, що Він десь у натовпі. Пройшли день дороги і стали шукати Його поміж родичами та знайомими; і, не знайшовши, вони повернулися до Єрусалима й тут шукали Його. І сталося, що через три дні знайшли Його в храмі; Він сидів серед учителів, слухав їх та розпитував. Усі, які слухали, дивувалися з Його розуму та відповідей. Побачивши Його, вони здивувалися; і Мати Його сказала Йому: «Дитино, чому Ти нам таке вчинив? Ось Твій батько і я, страждаючи, шукали Тебе». А Він відповів їм: «Чому ж ви шукали Мене? Хіба ви не знали, що Мені треба бути при справах Мого Отця?» Та вони не зрозуміли тих слів, які Він їм сказав. І пішов Він з ними, і прибув у Назарет, і слухався їх.   Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом святого Йосифа, Обручника Пресвятої Діви Марії та Опікуна Ісуса Христа, благаймо Всемогутнього Бога Отця про допомогу.
1. Молімося за Церкву Христову, щоб молитви та покрови- тельство св. Йосифа зміцнювали її у смиренному та сповненому любові служінні людям.
2. Молімося за Святішого Отця Франциска, з нагоди п’ятої річниці інавгурації понтифікату, щоб опіка св. Йосифа допомагала йому спрямовувати людські серця на шляхи правди, любові та миру.
3. Молімося за всіх тих, кому покровительствує св. Йосиф, за батьків і чоловіків, щоб Бог укріпив їхню віру та любов і наповнив їхні серця радістю.
4. Молімося за християнські сім’ї, щоб Господній Закон і взаємна любов були джерелом їхнього людського щастя, єдності та енергії в повсякденному житті.
5. Молімося за померлих, нехай св. Йосиф своїми молитвами допоможе їм якнайшвидше осягнути вічну радість у Царстві Отця.
6. Молімося за нас, які беремо участь у цій урочистій Літургії, щоб за прикладом св. Йосифа і з його допомогою ми вміли без застережень віддати наше життя Богові.

Боже Отче, Ти вчинив святого Йосифа захисником Святої Родини; за його заступництвом даруй нам постійне прагнення пізнання Твоєї волі і духовні сили для втілення її. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, наш Боже, святий Йосиф вірно служив Твоєму Єдинородному Синові, народ- женому від Діви Марії, * вчини, щоб, наслідуючи його приклад, ми з чистим серцем виконували служ- бу біля Твого вівтаря. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Місія святого Йосифа.
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. До- стойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже і Тебе в урочистість святого Йосифа славословили, возвеличували, благословляли і хвалили. Як праведного мужа Ти дав його Богородиці Діві за Обруч- ника * і як вірного та розважного слугу поставив над своєю Сім’єю, * щоб він оточував батьківською опікою зачатого від Святого Духа Твого Єдинородного Сина – * Ісуса Христа, Господа нашого. Через Нього Твою велич прославляють Ангели, * їй поклоняються Господства і благоговіють перед нею Сили, * а небеса та їхні мешканці і блаженні Серафими разом з ними радіють. Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, смиренно взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Слуго добрий і вірний, * увійди в радість Господа твого. (Мт 25, 21)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо, Господи: оточуй постійною опікою Твою родину, † яку Ти, радіючу в урочистість святого Йосифа, наситив поживою з цього вівтаря * та бережи милостиво в ній свої дари. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.