Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Бюджет Апостольського Престолу на 2021 рік: показники, обумовлені пандемією
10:02 Понеділок 0 142
22-02-2021, 10:02

Бюджет Апостольського Престолу на 2021 рік: показники, обумовлені пандемією

Святіший Отець затвердив план видатків і надходжень Апостольської Столиці, що передбачає дефіцит у 50 мільйонів євро. Незважаючи на труднощі, наголошується на тому, що пріоритетом залишається збереження робочих місць.
Про це повідомляє Vatican News.

Ситуація кризи, яку переживає весь світ у зв’язку з пандемією, не є чужою і для рахунків Апостольського Престолу. Ввечері, 18 лютого 2021 року, Святіший Отець затвердив Бюджет Апостольського Престолу на 2021 рік, розроблений Секретаріатом з економічних питань і прийнятий під час засідання цього відомства, що відбулося 16 лютого. Із передбачуваними надходженнями на суму 260,4 мільйона євро та плановими видатками 310,1 мільйона євро, передбачається дефіцит у 49,7 мільйона євро.

Як зазначається у комюніке, з метою покращення прозорості, на чому постійно наголошує Папа Франциск, у бюджеті враховано також фонд збірки «Петрів гріш» та всі інші спеціальні фонди. З надходженнями на суму 47,3 мільйона євро та видатками на користь третіх бенефіціарів, що становлять 17 мільйонів євро, Апостольський Престол розраховує на позитивний баланс у 30,3 мільйона євро. Без урахування цих фондів дефіцит зведеного бюджету становив би 80 мільйонів євро.

У повідомленні пояснюється, що надходження скоротилися на 21% (48 мільйонів євро) в порівнянні із 2019 роком, що спричинене як скороченням певних видів діяльності, пов’язаним із пандемією, так і зменшенням пожертв і внесків. У бюджеті також відображені зусилля, спрямовані на оптимізацію та зменшення видатків, які скорочені на 14% (24 мільйони євро), що не стосується, однак, фонду оплати праці.

«Збереження робочих місць й надалі залишається пріоритетом для Святішого Отця в цей важкий період», – наголошується в комюніке.

Відповідно до свого призначення, більша частина ресурсів Апостольського Престолу відведена на підтримку апостольського служіння, що становить 68% всіх видатків, натомість 17% пов’язані з управлінням майном й іншими благами, а 15% – адміністративні видатки та послуги. Якщо рівень пожертв залишатиметься таким, як передбачено, дефіцит покриватиметься з резервних фондів.

Слід зазначити, що йдеться не про бюджет Церкви, ані усієї ватиканської дійсності, але про бюджет Апостольського Престолу, що охоплює діяльність Дикастерій Римської Курії, утримання апостольських нунціатур, фінансування системи комунікацій. Він не охоплює діяльності Держави-Міста Ватикану та структур, підпорядкованих Губернаторству.
Новини з Ватикану 14:02 Понеділок 0 154 Розпочався тиждень духовних вправ для Папи та Римської Курії Беручи до уваги епідеміологічну ситуацію, спільні проведення реколекцій скасоване: кожен з очільників ватиканських дикастерій повинен особисто присвятити цей час молитовній зустрічі з Божим словом та поглибленню свого духовного життя.