Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Третя адвентова проповідь: Ісус Христос – це живий Бог
16:51 Субота 0 392
22-12-2018, 16:51

Третя адвентова проповідь: Ісус Христос – це живий Бог

Ісус Христос як остаточне місце зустрічі між Богом і людиною був у центрі третьої проповіді з нагоди Адвенту, яку проповідник Папського дому отець Раньєро Канталамесса виголосив у п’ятницю, 21 грудня 2018 року, в каплиці «Redemptoris Mater» Апостольського палацу у Ватикані.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Бог приймає всіх праведників

Як зауважив проповідник, Ісус Христос є «живим Богом», Який з любові віддав Своє життя «як викуп» за всіх без різниці людей. «Більше, ніж спасінням тих людей, які не пізнали Христа, нам слід перейматися спасінням тих, які Його пізнали, але живуть так, ніби Його ніколи не існувало», – підкреслив він, нагадуючи про те, що на рахунок перших Святе Письмо стверджує, що «Бог не зважає на особи, але приймає тих, які Його бояться і чинять справедливість, незалежно від того, до якого народу вони належать».

Універсальність спасіння

Отець Канталамесса підкреслив, що Божа пропозиція спасіння є універсальною. Бог турбується про те, щоб усі були спасенні, а не щоб усі знали, Хто є їхнім спасителем. «Бог, – зауважив він, – смиренний у творенні. Він не чіпляв до всього Своїх етикеток, як це роблять люди. На створіннях не написано, що вони зроблені Богом. Той факт залишений, аби ми могли його відкривати».

Де шукати живого Бога

«Живильним середовищем», в якому народжується та розвивається кожне справжнє християнське богослов’я, є Святий Дух. Це у Ньому, як підкреслив проповідник, Ісус і надалі об’являє нам Отця, бо «Святий Дух є Духом Воскреслого», продовжуючи земне діло Ісуса. «На відміну від ідолів, живий Бог – це Бог, Який дихає, а Святий Дух є Його подихом», – додав він, зауважуючи, що це «Дух живого Бога» творить всередині людини «той стан благодаті», в якому одного дня «відкриваємо, що Бог існує, що Він реальний». А тому, хто шукає Бога деінде, лише на сторінках книжок чи серед людських міркувань, слід прислухатися до слів ангела: «Чому шукаєте живого між померлими».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 15:52 Середа 0 35 Папа: долати обмеженість власних категорій і відкриватись на Святого Духа Звертаючись до вірних під час загальної аудієнції, Папа Франциск розповів про подію, описану в Діяннях Апостолів, яка сталася зі святим Петром і змінила його самого та хід євангелізації.