Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Святвечір і Пастирка в Луцьку
11:06 Четвер 0 285
27-12-2018, 11:06

Святвечір і Пастирка в Луцьку

Святкування Христового Різдва у Луцьку вже традиційно розпочалося зі святвечірньої вечері в управлінні Луцької дієцезії, куди запросили тих, хто з різних причин залишився самотнім на свята: людей похилого віку, студентів, батьків, до яких не змогли приїхати діти, усіх, хто не мав із ким поділитися різдвяною радістю.
Про це повідомляє Луцька дієцезія.

До них долучилися єпископ Віталій Скомаровський, настоятель кафедральної парафії отець Павло Хом’як, вікарій отець Роман Власюк, сестри з чернечих згромаджень святої Терези від Дитятка Ісуса й бенедиктинок-місіонерок. Після ділення облаткою та смачної вечері відбулася урочиста Пастирська Меса в кафедральному храмі святих апостолів Петра і Павла, яка зібрала численних парафіян і гостей. ЇЇ очолив єпископ Віталій Скомаровський. У процесії до вертепу було принесено фігурку Дитятка Ісуса й покладено до ясел.

На початку Меси єпископ закликав усіх до вдячності Господу за Його прихід до нас як Спасителя, а під час проповіді, роздумуючи про те, як Свята Родина шукала місця у Вифлеємі, та звертаючись до слів святого Йоана про Слово, Якого не прийняли свої, зазначив, що все-таки знайшлися ті, хто прийняв і подбав про Дитя – насамперед Марія і Йосиф, а також пастухи. Ісус не повідомив царя Ірода, впливових і багатих людей, народився у стайні, без їхнього дозволу й навіть відома. А ставши дорослим, дивував тим, що звертався до митників, убогих людей, грішників. Це викликало гнів, обурення, призвело до відкинення Його – і до смерті. І все-таки були ті, хто пішов за Ним, хай і нечисленні, але повірили в Нього – незвичного й дивного Бога, довірили Йому своє життя, аж до кінця, аж до мученицької смерті. Різдво – не «шопінг», ялинки, подарунки, навіть не родинне свято, це щось більше: Бог приходить в історію, у цей світ, неочікувано, дивно, незвично. Ангел сповіщає, що Він приходить «для вас»: «Для вас сьогодні в місті Давида народився Спаситель». Отож, для тебе, для мене.

На завершення єпископ привітав усіх присутніх зі святом Христового Різдва, нагадав, що єпископи Римсько-Католицької Церкви в Україні проголосили наступний рік Роком святості подружжя та сім’ї, і закликав до особливої молитви за сім’ї в Україні.

Після Літургії віряни молилися біля вертепу та, ділячись облаткою, складали одне одному різдвяні побажання.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий