Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Біблійний зоопарк в Єрусалимі
15:21 Понеділок 0 607
2-10-2017, 15:21

Біблійний зоопарк в Єрусалимі

Колись давним-давно мешканці Єрусалиму вирішили створити зоопарк, де зберуться всі тварини, які хоч раз згадані у Біблії.

Спочатку цей зоопарк був зовсім маленьким і розташовувався в центрі Єрусалиму, на вулиці Рав-Кук. А тепер він величезний і розташований у долині Малха, посеред прекрасного саду з пагорбами, струмками, квітучими деревами і власним маленьким поїздом.


Тут живуть понад 2200 звірів: від слонів до лемурів, від гірських козлів до левів, від маленьких зелених мавпочок до величезних пітонів. Деяких звірів можна гладити і годувати – вам дозволять постояти серед живих лемурів і помацати змію. У Хайфі й Тель-Авіві теж є зоопарки (в Тель-Авіві навіть сафарі-парк), але такий, з лемурами і біблійний, тільки один.
Єрусалимський Біблійний зоопарк офіційно має іншу назву – Зоосад сім'ї Тиш, за прізвищем американських благодійників. Однак у побуті містяни продовжують називати його Біблійним зоопарком, як звикли з 1940 року, коли український репатріант, професор зоології Єврейського університету Аарон Шулов відкрив живий куточок у центрі Єрусалима.


Шулов прагнув забезпечити своїм студентам можливість вивчати ссавців, рептилій і птахів, згаданих у Біблії. До того ж, він хотів зламати невидиму стіну між університетськими інтелектуалами і простим народом. Однак простий народ був незадоволений сусідством з живим куточком через запах, шум і страх, що звідти втече якась небезпечна тварина. З тих пір зоопарк, розростаючись, переїжджав кілька разів.



Зараз він займає 25 гектарів у долині на південному заході Єрусалиму. Дворівневий простір можна об'їхати на екскурсійному потязі, а можна обійти пішки, вивчаючи не тільки фауну, а й флору – в парку ростуть місцеві дерева і чагарники, багато з яких теж згадані у Біблії. Тут трапляються оливи, фіги, ріжкові дерева, гранати, фінікові пальми, фісташки, дуби, сосни. Штучне озеро біля головного входу насичується басейнами і водоспадами, що перетікають один в одного.


При згадці про біблійних тварин насамперед на думку спадає Ноїв ковчег. У вигляді Ноєвого ковчега і побудований інформаційний центр зоопарку. Тут показують фільми, проводять лекції та виставки, є сувенірний магазин і кафе на «палубі», з якої відкриваються чудові краєвиди на Єрусалимські пагорби.



Ноїв ковчег тут розглядають як символ охорони природи. Це дуже важлива тема для зоопарку, в якому посилено працюють для збереження зникаючих видів тварин, і не тільки тих, що згадані у Біблії. Деякі види, які зникли в регіоні, так успішно вивели у Біблійному зоопарку, що тепер їх нащадки населяють заповідники по всьому Ізраїлю. Серед них – сирійський бурий ведмідь, африканська антилопа аддакс, перська лань (коли 1979 року в Ірані відбулася ісламська революція, ізраїльтяни, що покидали країну, вивезли п'ять контейнерів з перськими ланями, і тепер в Ізраїлі найбільша в світі популяція цих оленів). У зоопарку рятують дуже різних тварин – від грифів до сліпих креветок.


Тут представлено близько 300 видів тварин (понад 2 тисячі особин) – леви, носороги, мавпи, зебри, кенгуру, пінгвіни, папуги, змії, хамелеони, фламінго... Вони живуть у природному середовищі – від африканської савани до тропічного лісу. Діє ветеринарний центр з операційними, лабораторією і карантинним блоком. У «дитячому зоопарку» можна гладити і годувати карликових кіз, овець, кролів, а в спеціальному басейні – коропів коі. Фрукти, овочі та м'ясо, потрібні для харчування звірів, безкоштовно постачають ізраїльські компанії як десятину.

Джерело: slovo.today

По темі:
Чому мушля стала символом паломництва?
Храм Сліз Господніх на Оливній горі

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Подорожі 12:38 Четвер 0 239 Особливий храм у Теребовлі на Тернопільщині Історія католицького храму святих Петра і Павла в Теребовлі розпочалася 1924 року, коли з ініціативи отця Євстахія Яловіцького було закладено й освячено перший камінь під його будівництво. Автором проекту став відомий на той час інженер Адольф Шишко-Богуш – один із реставраторів Вавельського замку в Кракові, а бюджет становив майже півмільйона злотих.