Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
14:46 Неділя 0 159
23-09-2018, 14:46

Чорна перлина Румунії

Над червоними дахами румунського міста Брашов височіє готичний храм пресвятої Діви Марії, який іще називають Чорною церквою. Колись цю святиню, збудовану в XIV столітті, мало не знищив вогонь; а сьогодні на її велетенській території міститься чимало культурних скарбів.

Будувати цей готичний храм почали в XIV столітті. Протестантську реформацію він пережив загалом неушкоджений, але, на жаль, йому менше пощастило під час Великої турецької війни 1680-х років. Тоді будівлю охопила жахлива пожежа. Полум’я продерлося крізь стіни й пожерло значну частину інтер'єру. Святиню вдалося відновити лише через століття. І саме випалені, засипані сажею стіни дали назву храмові.


У Чорній церкві міститься 4000-трубний орган XIX століття, який і сьогодні наповнює повітря музикою під час щотижневих концертів. Стіни оздоблює багата колекція анатолійських килимків, зібраних між XV і XVII століттями.


Зовні церква інтригує не менше, ніж усередині. Її шеститонний дзвін найбільший у всій Румунії. Статуї, що прикрашали екстер’єр храму, були зроблені з крихкого гравеліту, який поступово кришиться. Одна з фігур, особливо дивна, отримала власне життя завдяки місцевим переказам. За легендою, вона зображає молодого хлопця, який заважав будівельникам собору, тож його скинули з верхівки будівлі, а тіло потім замурували у стіну.


Джерело – Atlas Obscura

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий