«Дорогі брати та сестри, мені дуже приємно на завершення цього засідання Пленарної Асамблеї Папської Ради сприяння новій євангелізації роздумати разом з вами над невідкладністю, яку Церква відчуває в цей особливий історичний момент, щоб відновити зусилля та ентузіазм у її постійній місії євангелізації»
Звіщення милосердя, яке проявляється та стає видимим у стилі життя віруючої людини, що живе у світлі численних діл милосердя, належить до головних завдань кожного євангелізатора, який особисто відкрив покликання до апостоляту саме завдяки милосердю, яке отримав. Понтифік наголосив, що ніколи не можна забувати слів апостола Павла: «Дяку складаю Тому, Хто мені дав силу: Христу Ісусу, Господеві нашому, бо Він визнав мене вірним, поставивши на службу; мене, що спершу був блюзніром, гонителем і знущателем; але мене помилувано, бо я, не відаючи, діяв у невірстві. Благодать же Господа нашого надмірно вилилась на мене з вірою і любов'ю, що в Христі Ісусі. Вірне це слово й повного довір'я гідне, що Христос Ісус прийшов у світ, щоб спасти грішних, з яких я - перший. Але я був на те помилуваний, щоб Ісус Христос на мені першім показав усю свою довготерпеливість, на приклад тим, що мають увірувати в Нього на вічне життя» (1Тм, 1, 12-16).
Далі Святий Отець наголосив на двох важливих аспектах євангелізації. Спершу він підкреслив вклад, який окремі народи та їхні культури роблять на шляху Божого люду. У кожному народі, до якого ми йдемо з проповіддю, бачимо велике багатство, яке Церква покликана визнати та належно доцінити, щоб змогти допровадити «весь людський рід» до єдності, якої вона є знаком та таїнством (LG 1). Багатство Церкви, що походить із численних добрих традицій, які мають окремі народи, є надзвичайно цінним для оживлення діла благодаті, яке відкриває серце людини для прийняття звіщення Євангелії.
Другим аспектом, на який вказав Єпископ Риму, є міжособові стосунки, що надзвичайно важливими для Божого нараду з огляду на його євангелізаційне завдання. Вони допомагають досвідчити єдність та гуманність спільноти вірних. У наш час спостерігаємо за технологічним прогресом, який вчиняє видимою відсутність міжособових стосунків та зацікавлення іншою особою. Тому ми, як Церква, повинні вміти ввійти в серце нашого народу, щоб віднайти Божу любов, яка дає нам довір’я та надію спокійно дивитись вперед, незважаючи на великі труднощі та бідність.
«Дорогі брати та сестри, новий етап євангелізації, яким ми покликані пройти, є, без сумніву, ділом усієї Церкви, «народу, що прямує в напрямку Бога», – мовив Папа, додаючи, що, віднайшовши цей горизонт, зможемо надати імпульсу для самої ж євангелізації. А на закінчення Понтифік побажав плідної праці, зокрема, у приготуванні до Всесвітнього Дня Убогих, що відзначатиметься 19 листопада цього року. «Запевняю вас у моїй близькості та підтримці. Нехай Господь вас благословляє і Пресвята Богородиця оберігає», – закінчив Папа Франциск.
Джерело - Радіо Ватикану
По темі:
Координація подальшого католицько-православного діалогу
Папа Франциск призначив нового Віце-декана Колегії Кардиналів
Папська Рада міжрелігійного діалогу обговорює роль жінки
Ватиканський прес-центр повідомив, що у четвер, 2 листопада 2017 р., в День спомину всіх померлих в календарі Римсько-Католицької Церкви, Папа Франциск відвідає американське кладовище у Неттуно поблизу Риму, на якому спочивають солдати США, що загинули під час так званої «Італійської кампанії» в рамках другої світової війни.
Могутність біотехнологій, що вже тепер уможливлюють немислимі раніше маніпуляції, ставить вражаючі запитання, а тому є невідкладним посилити студії та співставлення щодо наслідків такої еволюції суспільства в технологічному сенсі, аби опрацювати антропологічну відповідь, що буде на висоті цього епохального виклику.