Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Послання Папи на перший Всесвітній день убогих: «Любімо не словом, а ділом»
12:56 Середа 0 1 298
14-06-2017, 12:56

Послання Папи на перший Всесвітній день убогих: «Любімо не словом, а ділом»

«Любімо не словом, а ділом». Цим закликом розпочинається послання Папи Франциска на перший Всесвітній день убогих, який він встановив минулого року, завершуючи Ювілей Милосердя. Уперше День убогих Церква відзначатиме 19 листопада 2017 року, в ХХХІІІ звичайну неділю літургійного року – це неділя перед святом Христа, Царя Всесвіту.
Послання Папи Франциска з нагоди першого Всесвітнього дня убогих оприлюднено у вівторок, 13 червня 2017 року. Прес-конференцію очолив архієпископ Ріно Фізікелла, президент Папської Ради для сприяння новій євангелізації. Виступав також архієпископ Хосе Октавіо Руіс Аренас, секретар Ради.
Наприкінці Апостольського листа «Misericordia et misera» («Милосердя і нещасна»), підписаного 20 листопада 2016 року, коли з нагоди завершення позачергового Ювілейного Року Милосердя були замкнені Святі Двері базиліки святого Петра у Ватикані, Папа Франциск написав, що День убогих «потрібно відзначати в усій Церкві» в неділю, яка передує Урочистості Господа Нашого Ісуса Христа, Царя Всесвіту, «Який ототожнив Себе з найменшими та бідними й судитиме нас на основі діл милосердя (пор. Мт 25, 31-46). Це буде день, який допоможе громаді й кожному охрещеному замислитися над тим, що бідність перебуває в самому серці Євангелія, та над тим, що, доки Лазар лежатиме при дверях нашого дому (пор. Лк 16, 19-21), доти не буде ні справедливості, ні суспільного миру. Цей день також стане справжньою формою нової євангелізації (пор. Мт 11, 5) для оновлення обличчя Церкви в її постійному душпастирському наверненні задля того, аби бути свідком милосердя» (ММ 21).
Архієпископ Ріно Фізікелла повідомив, що в перший Всесвітній день убогих Папа Франциск очолить урочисту Святу Месу в базиліці святого Петра у Ватикані. У Службі Божій братимуть участь убогі та волонтери, які ними опікуються. Опісля Святий Отець запросить на обід 500 знедолених.
А в навечір'я в базиліці святого Лаврентія поза мурами відбудеться молитовне чування, зосереджене на постаті святого Лаврентія, який називав бідних «скарбом Церкви» і загинув мученицькою смертю, даючи свідчення милосердного служіння.
Президент Папської Ради для сприяння новій євангелізації закликав віднайти відповідні форми святкування Дня убогих, заохочуючи зокрема запросити бідних і волонтерів не тільки до участі у Святій Месі, а й до спільного столу.
Коментуючи лист Понтифіка, який розпочинається словами з першого Послання святого апостола Йоана: «Не любімо словом, ані язи­ком, лише – ділом і правдою» (1 Йн 3, 18), – архієпископ Фізікелла наголосив: Папа Франциск сподівається, що Всесвітній день убогого стане для всієї Церкви сильною спонукою усвідомити, що вбогі – це не проблема, а джерело, з якого ми можемо зачерпнути суть Євангелія і впровадити в життя, наслідуючи вбогого Ісуса.
У посланні з нагоди Всесвітнього дня убогих Святий Отець підкреслює, що в ситуації поширення бідності в суспільстві ми всі покликані протягнути руку знедоленим. Не можна залишатися байдужими та миритися з поточним станом речей. Питання вбогості має стати центральним для християн. Папа закликав принаймні цього дня відчинити двері домівок для бідних.
Джерело: Радіо Ватикану
По темі:
Послання Папи з нагоди Всесвітнього місійного дня 2017
Великоднє послання "Urbi et Orbi" Папи Франциска 2017
Послання Папи Франциска на ХХХІІ Світовий день молоді 2017 року (Повний текст)
 
Новини з Ватикану 14:02 Понеділок 0 152 Розпочався тиждень духовних вправ для Папи та Римської Курії Беручи до уваги епідеміологічну ситуацію, спільні проведення реколекцій скасоване: кожен з очільників ватиканських дикастерій повинен особисто присвятити цей час молитовній зустрічі з Божим словом та поглибленню свого духовного життя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.