Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Послання Папи на перший Всесвітній день убогих: «Любімо не словом, а ділом»
12:56 Середа 0 34
14-06-2017, 12:56

Послання Папи на перший Всесвітній день убогих: «Любімо не словом, а ділом»

«Любімо не словом, а ділом». Цим закликом розпочинається послання Папи Франциска на перший Всесвітній день убогих, який він встановив минулого року, завершуючи Ювілей Милосердя. Уперше День убогих Церква відзначатиме 19 листопада 2017 року, в ХХХІІІ звичайну неділю літургійного року – це неділя перед святом Христа, Царя Всесвіту.
Послання Папи Франциска з нагоди першого Всесвітнього дня убогих оприлюднено у вівторок, 13 червня 2017 року. Прес-конференцію очолив архієпископ Ріно Фізікелла, президент Папської Ради для сприяння новій євангелізації. Виступав також архієпископ Хосе Октавіо Руіс Аренас, секретар Ради.
Наприкінці Апостольського листа «Misericordia et misera» («Милосердя і нещасна»), підписаного 20 листопада 2016 року, коли з нагоди завершення позачергового Ювілейного Року Милосердя були замкнені Святі Двері базиліки святого Петра у Ватикані, Папа Франциск написав, що День убогих «потрібно відзначати в усій Церкві» в неділю, яка передує Урочистості Господа Нашого Ісуса Христа, Царя Всесвіту, «Який ототожнив Себе з найменшими та бідними й судитиме нас на основі діл милосердя (пор. Мт 25, 31-46). Це буде день, який допоможе громаді й кожному охрещеному замислитися над тим, що бідність перебуває в самому серці Євангелія, та над тим, що, доки Лазар лежатиме при дверях нашого дому (пор. Лк 16, 19-21), доти не буде ні справедливості, ні суспільного миру. Цей день також стане справжньою формою нової євангелізації (пор. Мт 11, 5) для оновлення обличчя Церкви в її постійному душпастирському наверненні задля того, аби бути свідком милосердя» (ММ 21).
Архієпископ Ріно Фізікелла повідомив, що в перший Всесвітній день убогих Папа Франциск очолить урочисту Святу Месу в базиліці святого Петра у Ватикані. У Службі Божій братимуть участь убогі та волонтери, які ними опікуються. Опісля Святий Отець запросить на обід 500 знедолених.
А в навечір'я в базиліці святого Лаврентія поза мурами відбудеться молитовне чування, зосереджене на постаті святого Лаврентія, який називав бідних «скарбом Церкви» і загинув мученицькою смертю, даючи свідчення милосердного служіння.
Президент Папської Ради для сприяння новій євангелізації закликав віднайти відповідні форми святкування Дня убогих, заохочуючи зокрема запросити бідних і волонтерів не тільки до участі у Святій Месі, а й до спільного столу.
Коментуючи лист Понтифіка, який розпочинається словами з першого Послання святого апостола Йоана: «Не любімо словом, ані язи­ком, лише – ділом і правдою» (1 Йн 3, 18), – архієпископ Фізікелла наголосив: Папа Франциск сподівається, що Всесвітній день убогого стане для всієї Церкви сильною спонукою усвідомити, що вбогі – це не проблема, а джерело, з якого ми можемо зачерпнути суть Євангелія і впровадити в життя, наслідуючи вбогого Ісуса.
У посланні з нагоди Всесвітнього дня убогих Святий Отець підкреслює, що в ситуації поширення бідності в суспільстві ми всі покликані протягнути руку знедоленим. Не можна залишатися байдужими та миритися з поточним станом речей. Питання вбогості має стати центральним для християн. Папа закликав принаймні цього дня відчинити двері домівок для бідних.
Джерело: Радіо Ватикану
По темі:
Послання Папи з нагоди Всесвітнього місійного дня 2017
Великоднє послання "Urbi et Orbi" Папи Франциска 2017
Послання Папи Франциска на ХХХІІ Світовий день молоді 2017 року (Повний текст)
 

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 15:30 Четвер 0 41 Папа: боротьба з мафією вимагає формування нового буття громадянином

«Передусім бажаю пригадати всіх осіб, які в Італії заплатили життям за їхню боротьбу проти мафії», – мовив на початку своєї промови Папа Франциск, приймаючи у четвер, 21 вересня 2017 р., в Климентинському залі апостольського палацу у Ватикані на приватній аудієнції членів італійської Парламентської Комісії у справах боротьби з мафією. В окремий спосіб Святіший Отець виокремив трьох суддів, Розаріо Ліватіно, вбитого 21 вересня 1990 року, Джованні Фалькане та Паоло Борселліно, вбитих разом із супроводжуючим персоналом 25 років тому.