Святий Діонисій жив у місті Афіни. Там же виховувався і отримав класичну еллінську освіту. Потім відправився до Єгипту, де в місті Іліополі вивчав астрономію.
Коли святий апостол Павло проповідував в афінському ареопазі (Ді. 17, 16-34), Діонісій прийняв це спасительне благовістя і став християнином. Протягом трьох років Діонісій був сподвижником святого апостола Павла в проповіді Слова Божого. Згодом апостол Павло поставив його єпископом Афін. В 57 році святий Діонисій був присутнім при погребінні Пресвятої Богородиці.
Після кончини апостола Павла, бажаючи продовжити його справу, святитель Діонісій вирушає з проповіддю до західних країн у супроводі пресвітера Рустіка та диякона Єлевферія. Багатьох він навернув до Христа в Римі, а потім в Німеччині, Іспанії. В Галлії, під час переслідування християн язичницькою владою, усі три ісповідники були схоплені та вкинуті до в’язниці. Вночі святий Діонісій звершив Божественну Літургію в співслужінні Ангелів Божих. Вранці мученики були обезглавлені. Святий Діонісій узяв свою голову, пройшов з нею до храму і тільки там впав мертвим. Благочестива жінка Катулла захоронила останки мученика.
Велике значення для Православної Церкви мають твори святого Діонісія Ареопагіта (їх називають «Ареопагітики»). До нашого часу з них дійшли чотири книги: «Про Небесну ієрархію», «Про церковну ієрархію», «Про Імена Божі», «Про містичне богослів’я», а також десять послань до різних осіб.
Джерело - Паломницький Центр Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці
11 жовтня Католицька Церква римського обряду відзначає довільний спомин папи Йоана ХХІІІ. Розповідь про незвичайні життєві дороги, якими Бог вів святого.
Гелена Ковальська народилася 25 серпня 1905 р. в сільській родині з Глоговца, Лодзі, була третьою з десяти дітей.