У п’ятницю, 6 жовтня 2017 р., Папа Франциск прийняв у Апостольському палаці в Ватикані Саулюса Скверняліса, Прем’єр-міністра Литовської Республіки, який опісля зустрівся з Державним Секретарем кардиналом П’єтро Пароліном, якого супроводжував монсеньйор Антуан Камільєрі, заступник Секретаря, відповідального за стосунки з державами.
Крім того, було розглянуто такі теми обопільного зацікавлення, як перспективи майбутнього розвитку євроінтеграції, міграція молоді та прийняття мігрантів, мир та безпека на регіональному й міжнародному рівнях.
Довідка КМЦ: на сьогоднішній день 80 % населення Литви (2 млн 766 тисяч осіб) заявляють про свою приналежність до Католицької Церкви. При цьому значна частина з них сприймає її лише як частину національної і культурної ідентичності. Лише 49 % говорить про свою віру в Бога, 12 % називають себе атеїстами. Найбільш активною релігійною групою в Литві є поляки, з поміж яких приблизно кожен десятий відвідує Святу Месу щонеділі. Натомість серед литовців така частка складає 5 %. Адміністративно Католицька Церква в Литві поділяється на дві митрополії (Вільнюську і Каунаську). Їм підпорядковані п'ять дієцезій. Також функціонує військовий ординаріат. П'ять храмів мають статус «малих базилік». Активно поширюються католицькі друковані видання, найбільше з яких - журнал «Католицький світ». Функціонує також литовський філіал «Радіо Марія». У школах провадиться вивчення католицької віри, учні мають право обирати одну з двох дисциплін - католицьку чи світську етику.
Джерело - Радіо Ватикану
По темі:
Папа Франциск прийняв прем'єр-міністра Хорватії
Папа Франциск прийняв президента Перу
Папа Франциск прийняв у Ватикані Короля Нідерландів
Уже другий день поспіль перше літургійне читання під час Святої Меси в римо-католицькій Церкві пропонує уривки з книги старозавітного пророка Йони. Саме вони стали основою проповіді Папи Франциска у вівторок 10 жовтня 2017 року,в якій він особливо наголосив на Божому милосерді, що відкриває наші серця та перемагає наш опір.
«Столітня річниця від промульгації першого Кодексу канонічного права, що відбулась 27 травня 1917 р. Апостольською конституцією “Providentissima Mater Ecclesia”, спонукає до того, щоб призадуматись над історичним значенням того відважного рішення для життя Церкви», – розпочав своє послання Папа Франциск, пишучи до членів Міжнародного Конгресу з канонічного права, який від 4 до 7 жовтня 2017 р. відбувався у Римі в контексті згаданої річниці, додаючи, що це рішення було позначене душпастирськими спонуками та усвідомленням того, що канонічне право може зробити свій вагомий вклад у служінні Божому народові.