Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ювілей у Поморянах. 580 років міста
15:11 Понеділок 0 612
14-08-2017, 15:11

Ювілей у Поморянах. 580 років міста

«Нехай Добрий і Милосердний Бог винагородить їхні добрі справи і дарує їм мир та споглядання Його обличчя разом зі святими у Царстві Небесному! Вічне спочивання дай їм Господи, а світло віковічне нехай їм світить», ─ такими словами молилився кс. Юзеф Куц з поморянцями в костелі Св. Трійці.
ГО «КонтрФорс» звернулася до римсько-католицької парафії Св. Трійці в Поморянах з проханням відправити Службу Божу за упокій усіх власників Поморян: Свинок, Кердеїв, Сєніньських, Собєських, Радзивілів, Прушиньських і Потоцьких. Представники цих родин доклали чималих зусиль для розбудови і розвитку місцевості, й залишили нам неперевершені пам'ятки історії і архітектури.
У такий важливий ювілей ми дотрималися традиції й виконали прохання родини Собєських: «Давні звичаї сьогодні не розуміють чужі, проте традицію добре знають місцеві мешканці. Християни називають процесією похід до замку зі співом й «королівським поклоном”, священик згідно давнього місцевого звичаю благословляв сторону замку і міста. Живе у пам’яті рід Собєскіх, а з ним різні місцеві перекази.
Добре тут знають цілий королівський рід, а особливо Собєску з Даніловічув, Марека, брата короля, королевичів і королев. Кожного сьомого дня місяця настоятель молився в костелі за всіх померлих з королівського роду, й завдяки цьому пам'ять про них досі живе. Часто люди говорять між собою: «Тут король садив сливи, а там полював, ще в іншому місці розмовляв з місцевими дітьми. У Яновскєґо королева жила, а Ґавінскєму пощастило сидіти за королівським столом…» і багато інших переказів місцевих мешканців мають важливе значення для історії.

Анна Коржева,
мистецтвознавець,
президент ГО «КонтрФорс»

По темі:
Архієпископ Мечислав Мокшицький з візитом в Язловці
Завершився табір для дітей-переселенців у Зарічанах від «Карітас-Спес»
Оазові канікули з Богом

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 13:10 Вівторок 0 105 Єпископ Едвард Кава у Куликові: «Бог запрошує нас, щоб ми були добрими» У неділю, 8 грудня єпископ Едвард Кава очолив святкування храмового свята в парафії святого Миколая у Куликові. Перед Святою Месою владика Едвард освятив новий вівтар, амвон, вхідні двері та відновлений вівтарний хрест.