Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа вшановує пам’ять Прімо Мадзоларі та Лоренцо Мілані, італійських священиків середини ХХ століття
14:39 Вівторок 0 421
20-06-2017, 14:39

Папа вшановує пам’ять Прімо Мадзоларі та Лоренцо Мілані, італійських священиків середини ХХ століття

Вранці 20 червня Папа Франциск здійснив паломництво до італійських міст Боццоло, що в італійській дієцезії Кремони, та Барбіана у Флорентійській архідієцезії, щоб помолитися на могилах отців Прімо Мадзоларі та Лоренцо Мілані, двох італійських соціально активних священиків середини ХХ сторіччя.
Візит, що був передбачений як виключно приватний, перетворився у справжнє свято, зібравши тисячі вірних, серед яких багато молоді й дітей.
Отець Прімо Мадзоларі вважається однією з найяскравіших особистостей італійської Католицької Церкви першої половини ХХ сторіччя. Він народився в передмісті Кремони 1890 року, у 22 роки став священиком. Він пережив дві світові війни. У своєму служінні як капелана, так і пароха, був невтомним свідком християнства, втіленого в історію, не виявляючи страху навіть у період фашизму. Отець Мадзоларі писав про війну, як про «темну сторону людства і скупчення всіх видів несправедливості та всіх людських болів». Він був невтомним захисником прав людини.
Відома його проповідь під час Святої Меси першого травня, на свято св. Йосифа Робітника, в якій він закликав, щоб «праця стала можливою для всіх, тому що за безробітними руками стоять сім'ї, які голодують», і потім додав, що «зусилля потрібно оплачувати відповідним чином, не просто, щоб вижити, а щоб жити, як люди та як християни». Помер отець Прімо Мадзоларі у Боццоло 1959 року.
Папа Франциск прибув до цього містечка на вертольоті, у храмі протягом довшого часу молився на гробі о. Мадзоларі та звернувся з промовою до зібраних вірних.
Слід згадати, що 18 жовтня цього року, в 25-ту річницю візиту святого Івана Павла ІІ до Кремони, розпочнеться дієцезальний етап беатифікаційного процесу о. Прімо Мадзоларі
Потім Святий Отець вирушив до містечка Барбіана, щоб відвідати цвинтар і помолиться на могилі місцевого пароха, педагога й письменника отця Лоренцо Мілані. У цьому році відзначається 50-та річниця з дня смерті цього священика, який помер у 44-річному віці у гірській місцевості, де заснував школу для бідних. У місцевому храмі Папа передбачена зустріч з учнями священика, а на подвір’ї – коротке слово також і до зібраних священиків та молоді.
Отець Мілані відіграв важливу роль у житті італійської Церкви в післявоєнний період. Він виріс у єврейській аристократичній сім’ї та навернувся до християнства у 20 років. Отець Мілані був, насамперед, глибоко віруючою людиною та відданим педагогом, для якого школа повинна «відкривати розум і серце учнів на реальність».
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
У Ватикані розпочинається 90-та Асамблея ROACO
Папа: Моліться розарій, це запорука миру в Церкві та світі
Папа: Хто приступає до Євхаристії, не може не будувати єдность

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 10:08 Неділя 0 29 Папа на завершення Тижня молитов за єдність: Пріоритетом Бога є спасіння всіх На схожість екуменічного діалогу до подій, пов’язаних з подорожжю святого Павла до Риму, описаною в Діяннях Апостолів, вказав Глава Католицької Церкви під час екуменічної вечірні в базиліці Святого Павла, яку він очолив в суботу, 25 січня 2020 року.