Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 16 вересня, четвер
19:01 Середа 0 247
15-09-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 16 вересня, четвер

Ми, християни, дуже часто помилково думаємо, що, якщо ми ходимо до храму, молимось, сповідаємось, приступаємо до Причастя, читаємо Біблію, практикуємо перші п’ятниці, суботи, то вже будемо спасенні. Так, це треба робити, але це все має випливати з любові до Бога. Без любові до Бога наші релігійні практики мало що значать. Коли ми станемо перед Богом, то Він дивитиметься не тільки на те, що ми робили, але й скільки любові ми вклали у те, що робили.
Свв. КОРНЕЛІЯ, папи, і КИПРІЯНА, єпископа, мучеників (черв) Обов’язковий спомин
Святий Корнелій, за походженням римлянин, керував Церквою у 251-253 роках. Він захищав єдність Церкви, ведучи боротьбу зі схизмою Новакіана. Помер у вигнанні в Чівітавеккії у 253 році.
Святий Кипріян був адвокатом у Карфагені. Після навернення у християнство став пресвітером, а з часом – єпископом Карфагена. Завдяки своїм знанням і святості мав вплив на всю Церкву. Його листування з Папою Корнелієм є свідченням верховенства римського єпископа. За віру йому відтяли голову 14 вересня 258 року, коли в Римі відбувалося перенесення реліквій святого Корнелія. Імена обох мучеників споминаються у Римському каноні.

АНТИФОН НА ВХІД
Ти – справедливий, Господи, * і праві Твої присуди! * Вчини з Твоїм рабом за Твоєю ласкою.

КОЛЕКТА
Боже, Ти дав своєму народові святих Корнелія і Кипріяна, ревних пастирів і незламних мучеників; † зміцни за їхнім заступництвом нашу віру і мужність, * щоб ми непохитно прямували до єдності Церкви. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Тим 4, 12-16
Читання з Першого послання святого апостола Павла до Тимотея.
Улюблений! Хай ніхто не зневажає твого молодого віку, але будь прикладом для вірних – словом, поведін­кою, любов’ю, вірою та чистотою. Поки прийду, приділяй увагу читанню, умовлянню та навчанню. Не занедбуй свого дару, який був тобі даний згідно з пророцтвом, – через покладання рук пресвітерів. Про це міркуй, в цьо­му перебувай, щоб твій поступ був очевидним для всіх. Пильнуй себе і навчання; тримайся цього, бо, роблячи так, і себе спасеш, і тих, хто тебе слухає. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 111, 7-8. 9-10
Діла Господні – славні і величні.
Діла Його рук – правда і правосуддя. *
Всі Його заповіді вірні,
скріплені на віки вічні, *
засновані на праведності і правді.
Він послав визволення народові своєму, †
встановив свій завіт навіки. *
Його Ім’я – святе і грізне!
Початок мудрості – страх Господній: †
добрий розум у всіх, хто згідно з ним діє. *
Його хвала перебуває навіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийдіть до Мене, всі струджені та обтяжені, –
і Я дам вам відпочинок!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 7, 36-50
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу один із фарисеїв просив Ісуса, щоб Він поїв з ним. Увійшовши до дому фарисея, Він возліг до столу. І от жінка, яка була в тому місті, грішниця, дові давшись, що Він возлежить при столі в домі фарисея, принесла в алебастровій посудині миро; і, ставши ззаду бі ля Його ніг, вона, плачучи, слізьми почала обмивати Його ноги та обтирала волоссям своєї голови, і цілувала Його ноги та мастила миром. Побачивши це, фарисей, котрий запросив Його, мір­кував собі  й казав: «Коли б Він був пророком, то знав би, хто і яка ця жінка, яка доторкається до Нього, – що вона грі шниця!» Ісус у ві дповідь промовив до нього: «Симоне, маю тобі щось сказати». А той промовив: «Кажи, Вчителю!» «Два боржники були в одного позикодавця: один був винен п’ятсот динаріїв, а другий – п’ятдесят. Оскільки вони не могли віддати, то обом подарував. Отже, котрий з них більше любитиме його?» У ві дповідь Симон сказав: «Думаю, що той, якому бі льше подарував». І Він сказав йому: «Правильно ти розсудив». Обернувшись до жінки, Він сказав Симонові: «Чи ти бачиш цю жінку? Я увійшов до твого дому, а ти води на Мої ноги не дав, а вона слізьми обмила Мені  ноги й во­лоссям своїм обтерла. Поцілунку Мені ти не дав, а вона, відколи ввійшов Я, не перестає цілувати Мої ноги. Голо­ви Моєї ти олією не намастив, а вона миром намастила Мої ноги. Через те кажу тобі: Прощаються їй численні гріхи, бо вона багато полюбила, а кому мало прощається, той мало любить!» А до неї Він промовив: «Прощаються твої гріхи!» Ті, хто лежав поруч при столі, почали казати самим собі: «Хто ж Він такий, що й гріхи прощає?» Він же сказав жінці: «Твоя віра спасла тебе; іди в мирі!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Уповаючи на заступництво святих мучеників Корнелія, Папи, і Кипріяна, єпископа Карфагена, просімо Господа про благода­ті, потрібні Церкві і нам, її дітям:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, за прикладом свя­того папи Корнелія, відважно проповідував Євангеліє всім народам землі.
2. Молімося за нашого єпископа, щоб він ревно вів довірену йому паству дорогою спасіння.
3. Молімося за Україну, щоб Господь дарував нашій Батьків­щині істинний мир і свободу.
4. Молімося за журналістів, щоб відважно і відповідально служили суспільному розвитку держав.
5. Молімося за померлих, щоб Господь помилував їх і бла­говолив прийняти у свої батьківські обійми.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, укріплені вірою та взаєм­ною любов’ю, будували Царство Христове на землі.
Господи і Отче всіх народів і поколінь, уділи всім нам благо­дать вірного служіння Тобі і благоволи вислухати наші сми­ренні прохання. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, просимо Тебе: прийми дари свого народу на честь святих страждань Твоїх мучеників; † нехай вони так саме, як дали святим Корнелію і Кипріяну сили в переслі дуваннях, * вчинять і нас стійкими у випробуваннях. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка дорога, о Боже, Твоя ласка: * людські сини під захист крил Твоїх прибігають. (Пс 36 (35), 8)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Через святі тайни, які ми прийняли, смиренно благаємо Тебе, Боже: † уділи нам духа мужності, * щоб ми, за прикладом святих мучеників Корнелія і Кипріяна змогли свідчили про істину Євангелія. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.