Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Варшаві відбулась конференція щодо захисту неповнолітніх
17:52 Четвер 0 837
23-09-2021, 17:52

У Варшаві відбулась конференція щодо захисту неповнолітніх

«Ефективний захист неповнолітніх вимагає співпраці абсолютно всіх, які творять Церкву», – на цьому наголосили учасники міжнародної конференції «Наша спільна місія – захист Божих дітей», що днями завершилася у Варшаві.
Римсько-католицьку Церкву в Україні представляв єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький.


Зустріч тривала 4 дні та зібрала представників із 20-ти країн Центрально-Східної Європи. Це був час доповідей та групових обговорень про духовні, теологічні, правові та душпастирські аспекти кризи, що пов’язана з сексуальним використанням неповнолітніх духовенством.

У своєму посланні до учасників конференції Папа Франциск заохотив прислухатися до голосу скривджених осіб. Понтифік також закликав, аби «добро скривджених не було відкладене на другий план, на противагу піклування про авторитет Церкви, як інституції», яке має присмак негативного розуміння справи.

На початку конференції професор Ханна Сухоцька з Папської комісії у справах неповнолітніх визнала, що проблема сексуального використання, здавалося, оминула Центрально-Східну Європу. Однак виявилося, що проведення даної конференції конче необхідне в даному регіоні. Місцем проведення було обрано Польщу, оскільки саме тут, спостерігається високий показник кризових ситуацій та триває найбільше схожих процесів.


Голова Конференції єпископату Польщі, архієпископ Станіслав Гондецький підкреслив, що усі присутні на конференції, зібралися тут з метою «лікуватися від байдужості, а тим більше легковажності у справі кривдження» жертв сексуального насильства.


Голова Папської комісії у справі захисту неповнолітніх, кардинал Шон О’Молі наголосив на «необхідності душпастирського навернення», яке починається, насамперед, із визнання правди про те, що сталося та слухання скривджених, наголошуючи на турботі про таких осіб, що є пріорітетом душпастирства Церкви.


Під час молитви, що супроводжувала 4-х денну конференцію, також лунали прохання за усіх постраждалих. Свідчення деяких із них можна було почути під час зустрічі.

Другий день конференції був присвячений темі відповідальності пастирів та необхідності глибокого навернення з гріхів і злочинів сексуального використання духовенством.


У спомин корейських мучеників, кардинал Шон О’Молі зауважив, що «дуже важко страждати за Церкву, але ще важчим може бути те страждання, яке досвідчуємо від рук самої Церкви та церковного духовенства».

У своїй доповіді о. Томаш Галік, душпастир із Праги, зазначив, що пандемія сексуальних зловживань, яка довгий час приховувалася владою та авторитетними членами Церкви – один із аспектів глибокої кризи Церкви у сучасному світі. Так, у посткомуністичних країнах цьому сприяли ряд причин, серед них: клерикалізм, тріумфалізм, зловживання владою та авторитетом. Тому, щоб зараз подолати ці труднощі потрібна неабияка відвага.

Професорка канонічного права з Ерфурту (Німеччина) Міріам Вільєнс, аналізуючи канонічне право, наголосила на потребі відповідального підходу до випадків зловживань зі сторони єпископів. У минулому бачимо багато помилок пастирів, які концентрувалися не на захисті неповнолітніх, а на збереженні репутації Церкви.

Третій день зустрічі був присвячений теологічним наслідкам сексуального використання неповнолітніх духовенством і діленню досвідом захисту неповнолітніх в окремих країнах регіону.


Так, один із доповідачів о. Гжегож Стшельчик підкреслив, що «виживання» релігійних громад, певною мірою, залежить від відповідної реакції церковних структур на сексуальне використання неповнолітніх. Церква, яка проповідує людям дане у Христі примирення, може бути справжньою лише тоді, коли перед обличчям великого зла, готова покутувати та вести людей до глибокої та справжньої переміни.


Під час засідань було також представлено працю Церкви щодо запобігання використання неповнолітніх і допомоги жертвам злочинів в Центральній та Східній Європі. Наведено приклад конкретних проєктів, які вже реалізовуються в Хорватії, Угорщині, Чехії, Словаччині та Польщі.

Підсумовуючи чотириденну конференцію, архієпископ Войчех Поляк підкреслив, що криза, спричинена сексуальним насильством над неповнолітніми та занедбанням церковної ієрархії, передусім, торкається істоти Церкви. Так, у процесі виходу з цієї кризи нам буде необхідно залучити до співпраці юристів, психологів, терапевтів, психіатрів, сексологів та соціологів.


У конференції взяли участь: члени Папської комісії у справах захисту неповнолітніх, єпископи, настоятелі чоловічих та жіночих чернечих згромаджень, а також миряни, які задіяні у діяльності захисту дітей та молоді у 20-ти країнах Європи.

Зустріч організували Папська комісія захисту неповнолітніх та Конференція єпископату Польщі.

Фото: Episkopat.pl
Новини з України 12:00 Середа 0 231 Карл Андерсон: «Об'явлення Ґваделупської Богородиці – це послання миру та примирення у наш час» У вівторок, 19 жовтня, у Києві відбулась презентація книги «Ґваделупська Богородиця: Матір цивілізації любови» за участі співавтора Карла Андерсона, який понад 20 років здійснював служіння Найвищого лицаря найбільшої католицької чоловічої організації у світі Лицарі Колумба.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.