Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Житомирі відбувся черговий Молитовний сніданок
12:00 Середа 0 170
22-09-2021, 12:00

У Житомирі відбувся черговий Молитовний сніданок

У вівторок, 21 вересня, з ініціативи Ради християнських церков Житомира та Житомирської області відбувся черговий Молитовний сніданок. 
Цього разу учасники роздумували над молитвою, яка для багатьох є «спільним знаменником». Це молитва «Отче наш». Роздумами, що стосуються цієї молитви поділився ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький SDB, повідомляє сторінка Ради християнських церков Житомира. 


До присутніх на сніданку було питання: про що ми найчастіше просимо Бога? Були відповіді: за потреби, за сім’ю, за здоров’я, за країну, за прощення… А чи може бути наша молитва не по волі Божій, неправильною? – Довелось визнати, що може. Наприклад, якщо просимо на зле тому, хто нам зробив щось погане. Під час земного служіння Христа юдеї могли молитися, щоб Бог покарав окупантів їх землі – римлян.

Єпископ Віталій Кривицький зауважив, що наші молитви можуть бути невірні, і коли Бог на них не відповість, то буває розчарування (в Бозі, в вірі). Тому ще здавен люди задавались питанням, як правильно молитись. Про це запитали і учні Христа майже 2000 років тому.
Молитву «Отче наш» майже кожен знає напам’ять. Цікаво, що в Дідахе (Вчення Господа народам через 12 апостолів) написано, що цією молитвою треба молитися тричі на день (8, 2-3).

В нас є приклад, де воля Божа виконується досконало – це Небеса. І ми в Господній молитві просимо, щоб нам наближатися до цього зразку виконання Господньої волі. Ще ми молимось про хліб насущний. Але в кожного свої побажання – що б ми хотіли «до хліба», тому деякі примхи можуть призводити до «дірявого гаманця» і бути справжнім тягарем.

Згадували, що Бог – це не якась космічна сила, але Батько, про що ми і промовляємо в молитві «Отче наш». Бог не лише мій чи твій, але «наш» – тобто в нас, християн різних церков та деномінацій, Батько Небесний один.

А що ж є нашими боргами перед Богом? – Це невірні вчинки, коли робимо не те, що каже Господь. Ці наші провини перед Творцем, вони значно більші, ніж те, що зробили люди проти нас. Наші гріхи проти Бога настільки великі, що Господу довелося за них заплатити Своїм життям. Тому у прощенні, любові… Бог є для нас ідеалом, до якого ми маємо наближатися. А непрощення для багатьох є причиною поневолення злими силами.


Коли молимось про те, щоб прийшло Царство Боже, то маємо розуміти, що Царство – це територія, де панує Цар та здійснюється Його воля, виконуються Його закони. В цьому зіпсованому матеріальному світі князем є диявол, але ми покорою Богу наближаємось до Царства Божого.

Наприкінці роздумів про Господню молитву єпископ Віталій Кривицький попросив не тільки помолитися разом, але щоб ця молитва була неспішна та виходила від серця кожного.

Нагадуємо, що наступний молитовний сніданок відбудеться 5 жовтня. Ініціатива проведення таких заходів у Житомирі була відновлена у червні 2021 року.  
Новини з України 12:00 Середа 0 231 Карл Андерсон: «Об'явлення Ґваделупської Богородиці – це послання миру та примирення у наш час» У вівторок, 19 жовтня, у Києві відбулась презентація книги «Ґваделупська Богородиця: Матір цивілізації любови» за участі співавтора Карла Андерсона, який понад 20 років здійснював служіння Найвищого лицаря найбільшої католицької чоловічої організації у світі Лицарі Колумба.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.