Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 21 вересня, вівторок
19:02 Понеділок 0 117
20-09-2021, 19:02

Літургія на кожен день, 21 вересня, вівторок

Покликуючи св. Матея, Ісус каже: “Здорові не потребують лікаря, лише хворі” (Мт 9,12). Ми покликані не до задоволених собою правильних людей, а до тих, які страждають через гріхи та різного роду поневолення – щоб їх лікувати й звільняти.
Св. МАТЕЯ, Апостола і Євангеліста (черв) Свято
Матей, родом з Капернаума, був митарем. Господь Ісус покликав його до числа апостолів. Традиція приписує св. Матею авторство одного з канонічних Євангелій, написаного для юдеїв між 70 і 80 роками. Євангеліє від св. Матея дає докладний опис життя Господа Ісуса і вказує на те, що Ісус є обіцяним Месією.

АНТИФОН НА ВХІД
Йдіть і чині ть учнями всі народи, * хрестячи їх та навчаючи берегти все, * що Я вам заповідав, – говорить Господь.

Мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА
Боже, Ти в невимовному милосерді благоволив вибрати митаря Матея апостолом; * вчини, щоб за його прикладом та заступництвом ми, слідуючи за Тобою,  міцно припали до Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Еф 4, 1-7. 11-13
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян.
Брати! Я, в’язень у Господі, прошу вас, щоб ви поводилися гідно звання, до якого були покликані, з усякою покірністю і лагідністю, з довготерпінням, в любові терплячи одне одного, намагаючись зберігати єдність духа в узах миру. Одне тіло й один Дух, – як і були ви покликані в одній надії вашого покликання. Один Господь, одна віра, одне хрещення, один Бог і Отець усіх, який над усіма, і через усіх, і в усіх. Кожному з нас дана благодать згідно з мірою дару Христа. Він і поставив одних апостолами, і нших пророками, ще інших благові сниками, а тих – пастирями та вчителями, щоби приготувати святих для справи служіння, для будування Христового тіла, аж поки всі прийдемо до єдності віри й пізнання Божого Сина, до досконалого мужа, до міри зрілості – повноти Христа. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 19, 2-3. 4-5
Їхнє відлуння сповнює всю землю.
Небеса розповідають про Божу славу, *
а небозвід сповіщає про Його рук творіння.
День дневі передає слово, *
а ніч ночі знання сповіщає.
Немає мови, слів немає, *
де би не чулися голоси їхні.
По всій землі вийшло їхнє відлуння, *
і їхні слова – до кінців світу!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Тебе, Бога, хвалимо, ісповідуємо Тебе, Господи.
Тебе хвалить сонм Апостолів преславний.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 9, 9-13
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, відходячи з Капернаума, Ісус побачив чоловіка, який сидів на митниці, і котрий звався Матеєм, та й каже йому: «Іди за Мною!» Той підвівся і пішов слідом за Ним. І сталося, коли Він сидів при столі в домі, ось прийшло багато митників та грішників, і посідали вони з Ісусом та Його учнями. Побачивши це, фарисеї сказали Його учням: «Чому це ваш Учитель їсть з митниками та грі шниками?» Він же, почувши, відповів: «Не здорові потребують лікаря, а хворі. Ідіть же й навчіться, що то значить: “Хочу милосердя, а не жертви”, адже Я прийшов закликати не праведників, а грішників». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Господь покликав грішного митаря Матея від жадібного нагромадження грошей до апостольської праці в бідності та самозреченні; тож,  заохочені Божою добротою, просімо у Бога благодаті:
1. Молімося за Католицьку Церкву, щоб вона ревно несла у світ Євангеліє Христа і служила усім людям.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про громадян своєї країни і не марнували суспільних благ.
3. Молімося за наших єпископів і священиків, щоб вони ревно виконували служіння і витривало вели свою паству дорогою спа- сіння.
4. Молімося за всіх, хто працює, щоб вони виконували свою роботу сумлінно та порядно.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь благоволив прийняти їх до спільноти святих.
6. Молімося за нас самих, щоб ми возвеличували Господа Бога не тільки молитвами, але й своєю працею і всім життям.
Господи Ісусе Христе, Ти благоволив покликати митаря Матея до апостольського служіння; вислухай наші смиренні молитви і вчини нас істинними Твоїми учнями. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Споминаючи святого Матея, приносимо Тобі, Боже, наші молитви та дари † і смиренно благаємо Тебе: поглянь милостиво на свою Церкву, * віру якої Ти поживив проповідями Апостолів. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих апостолів № 32-33

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господь говорить: * Я прийшов кликати не праведних, а грішних. (Мт 9, 13)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, ми стали учасниками радості, з якою святий Матей прийняв до свого дому Спасителя; † вчини, щоб ми завжди знаходили поживу у Христі , * який прийшов кликати до навернення не праведних, а грішних. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.