Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 15 вересня – обов’язковий спомин Пресвятої Діви Марії Страждальної
08:00 Середа 0 1 608
15-09-2021, 08:00

15 вересня – обов’язковий спомин Пресвятої Діви Марії Страждальної

Як наслідок первородного гріха страждання і смерть увійшли у світ. Хоча Ісус Христос і Діва Марія не були заплямовані гріхом, однак несли на собі його наслідок – також страждали та були підвласні смерті.
Через своє Воплочення Божий Син прийняв вигляд слуги, був у подобі людини та понизив себе аж до смерті на хресті (пор. Флп 2, 7-8). Цю подію Церква згадує на кожній Святій Месі, а особливо в Страсний тиждень і меншою мірою – на свято Воздвиження Всечесного Хреста.

Як у земному житті Ісусу завжди товаришувала Його Мати, так і в літургійних споминах християни невпинно вдивляються в Її приклад життя і віри. Тому Римська Церква мала спомин Пресвятої Діви Марії Страждальної в п’ятницю перед Вербною неділею та спомин Семи страждань Марії після свята Воздвиження (усталене на початку ХХ ст.). Реформа літургійного календаря залишила останній спомин, який поєднує в собі всі етапи життя Марії, позначені стражданням. До Семи страждань належали пророцтво Симеона (Лк 2, 34-35), втеча до Єгипту (Мт 2, 13-14), пошук Ісуса в Єрусалимі (Лк 2, 43-45), зустріч з Ісусом під час Хресної дороги та розіп’яття і смерть Його на хресті, зняття Тіла Христа і покладення Його до гробу. В усіх цих подіях Марія проявляє досконалу віру. Завдяки їй Вона поєднана з Христом у Його приниженні, бере участь у відкупительній смерті Сина та з покорою дозволяє, аби Її душу прошив меч болю (пор. Redemptoris Mater, 18). Стражденна Мати під хрестом отримує кожну людину, як своє дитя. Христова Церква завжди віднаходила в Марії турботливу Матір, якій не байдужа доля Її дітей. Марія, стоячи під хрестом, довірливо віддала свого Сина у руки Отця. Страждаючи, вона удостоїлась звання Цариці мучеників.

Найвідоміший образ Матері Божої Страждальної – «П’єта» Мікеланджело. Часто можна зустріти зображення Марії із сімома стрілами в серці або під хрестом.

Уклала Юлія Бойко

Зображення: Wikimedia
Святі дня 08:00 Середа 0 833 11 травня Церква згадує святого Ігнатія з Лаконі, покровителя жебраків Вікентій Пейс (1701–1781) прийшов на світ у Лаконі (Італія), у багатодітній християнській сім’ї. Народженню передувала складна вагітність, тож мати зверталася по допомогу до святого Франциска та сподівалася, що дитина обере богопосвячене життя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.