Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Отець Вишковський ОМІ про пожежу у костелі св. Миколая: «Це знак, що влада нарешті має повернути храм»
00:30 Субота 0 2 893
4-09-2021, 00:30
Інтерв'ю 2 893 0

Отець Вишковський ОМІ про пожежу у костелі св. Миколая: «Це знак, що влада нарешті має повернути храм»

Як повідомлялося, ввечері 3 вересня загорівся костел св. Миколая. Наразі пожежу вдалося локалізувати. Ніхто з людей не постраждав, згорів лише орган. 
Отець Павло Вишковський ОМІ, настоятель Делегатури Згромадження Місіонерів Облатів Марії Непорочної в Україні, яке опікується парафією св. Миколая, так прокоментував цю подію: «У будь-якій ситуації важливо поставити запитання: що Бог хоче нам сказати через ту чи іншу подію? Зауважмо, що вівтар та Пресвяті Дари вціліли, а згорів лише орган (і пожежа розпочалася під час репетиції працівників Національного будинку органної та камерної музики). Тому можемо зробити лише один висновок. Влада має нарешті повернути храм вірянам! Відомо, що цей орган був певного роду «кісткою в горлі» в справі повернення нашої святині, хоч ми неодноразово підкреслювали, що не виступаємо проти проведення концертів органної музики після повернення храму віруючим.

Фото: місіонери облати 

Скільки було і є намагань повернути храм зі сторони парафії, скільки було обіцянок. Навіть 20 років тому, під час візиту Святішого Отця Йоана Павла ІІ до Києва, у стінах костелу св. Миколая, лунали обіцянки віддати храм вірянам. І що з того? Цього року особливо урочисто відзначаємо 30-ту річницю Незалежності України. Прикро, що можновладці наголошують на тому, щоб не красти, а самі крадуть, бо не віддавати вірянам їхній храм - це крадіжка».        

Молитва св. Йоана Павла ІІ у храмі св. Миколая під час візиту до України у 2001 р., фото: з архіву місіонерів облатів 

Інтерв'ю 10:01 Понеділок 0 312 Отець Олександр Карчаєв OCD: «Той, хто довірився Господу, не буде ніколи засоромлений» На початку червня цього року, у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію, відбулися священицькі свячення отця Олександра Карчаєва, який належить до Ордену Босих Кармелітів.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.