Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Справа костелу св. Миколая. Останні новини
15:00 П'ятниця 0 1 591
17-09-2021, 15:00

Справа костелу св. Миколая. Останні новини

Інформація щодо стану справ навколо ситуації, що виникла внаслідок пожежі 3 вересня у київському костелі св. Миколая. 
Як вже повідомлялося, 7 вересня відбулась зустріч, під час якої було опрацьовано «Дорожню карту» спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України щодо порядку й строків реалізації передачі святині у користування римсько-католицькій парафії св. Миколая. Однак жодної позитивної відповіді на корективи зі сторони римо-католиків досі немає.

14 вересня у Міністерстві культури та інформаційної політики відбулась онлайн-нарада робочої групи, яку очолив міністр культури Олександр Ткаченко. На робочій нараді були також присутні юрист та представник парафії св. Миколая. Було зазначено, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій ще досі не завершила експертизи стану храму після пожежі. Аварійні роботи мають початись 15 жовтня 2021 року. Через пів року після початку аварійних робіт (тобто до 15 березня 2022 року) святиню мають передати у користування релігійній спільноті.

Загалом під час робочих зустріч з Мінкультом, на превеликий жаль, можна помітити суб'єктивний підхід у вирішенні кризової ситуації, що склалась.

Виявляється, що міністр культури не орієнтується у питаннях попередніх домовленостей між парафіяльною спільнотою та Будинком органної та камерної музики щодо використання костелу. Крім того, відомі спроби розпалювання ворожнечі між творчими колективами та парафією, яка ніби-то виступає проти проведення концертів камерної музики. Обмануті й негативно налаштовані музиканти закликають владу залишити храм у державній власності.

Римсько-католицька громада не проти, щоб у костелі св. Миколая, у вільний від Богослужінь час, проводилися концерти органної музики. Але ми проти встановлення органу у вівтарній частині та проти встановлення органу до повного завершення ремонтно-реставраційних робіт. Місце органу на хорах (це не лише канонічна церковна вимога, а й думка експертів у галузі музики). Можна відзначити нехтування інтересами вірян у питанні дотримання канонічних вимог щодо використання вівтаря.

Відомі спроби налаштувати проти католиків також представників іншої конфесії.

З коментарів влади у ЗМІ вбачається глибоке неусвідомлення істинних причин виникнення кризової ситуації навколо костелу св. Миколая. Відновлення історичної справедливості й подолання наслідків більшовицького свавілля шляхом повернення храму парафіянам сприймається владою, як «маніпуляція церковників» й зловживання на тлі «національної трагедії» (так суспільство сприймає втрату органу, а не костелу).

Церква просить якнайшвидше повернути святиню релігійній громаді й надати вірянам можливість самостійно опікуватися храмом Божим, позбавивши державу нездоланного фінансового тягаря – утримання костелу. Ремонт та реставрація святині силами Церкви дозволить не лише використовувати храм за призначенням, а й відновити концерти органної музики.

Разом із цим, Церква наполягає на повноцінному, якісному ремонті й реставрації, включаючи покрівлю храму й лише після їх завершення активізацію процедури підбору та придбання органу, який повинен бути встановлений на хорах, а не у вівтарній частині костелу.

Але, всупереч здоровій логіці, МКІП наполягає на крайній необхідності «освоєння» коштів вже виділених з бюджету на відновлювально-ремонтні та реставраційні роботи. Крім цього, від парафії вимагається вже наперед укласти графік репетицій та концертів з використанням органу, який, одразу після протиаварійних робіт планується придбати. Крім цього, не визначено, яка інституція повинна придбати орган – Мінкульт чи парафія.

На превеликий жаль, ми є свідками імітації діалогу влади з Церквою. Політики намагаються використати пожежу у власних популістських цілях, критикуючи й звинувачуючи один одного у тому, що сталося з органом. Жоден з представників влади не закликав до відновлення порушених прав Церкви, реституцію майна релігійних громад, повернення храму справжнім власникам. Схоже, в Україні досі зберігаються традиції більшовицько-комуністичної практики протистояння Церкві й нехтування правами та інтересами громадян.

Пожежа й запланований ремонт приміщень костелу використовуються владою як привід не допускати парафіян до храму. Проведення Богослужінь та катехез під загрозою. Особливо з настанням холодної пори року. Підрядник запропонував настоятелю єдине місце – біля смітників позаду костелу у непроглядному з вулиці місці. Розміщення намету перед храмом, зі слів підрядника, буде заважати проведенню ремонтних робіт.

Храм повинен якнайшвидше повернутися у власність Церкви. У держави є достатньо правових інструментів, щоб негайно повернути костел св. Миколая у власність Церкви й забезпечити належне збереження пам’ятки архітектури, як це відбувається, наприклад, у Парижі з собором Нотр-Дам.

Нагадуємо, триває цілодобова молитва в намірі повернення костелу вірянам. Записатись на молитву можна - тут
Новини з України 12:00 Середа 0 231 Карл Андерсон: «Об'явлення Ґваделупської Богородиці – це послання миру та примирення у наш час» У вівторок, 19 жовтня, у Києві відбулась презентація книги «Ґваделупська Богородиця: Матір цивілізації любови» за участі співавтора Карла Андерсона, який понад 20 років здійснював служіння Найвищого лицаря найбільшої католицької чоловічої організації у світі Лицарі Колумба.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.