Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 20 вересня, понеділок
18:15 Неділя 0 186
19-09-2021, 18:15

Літургія на кожен день, 20 вересня, понеділок

Ісус хоче, щоб ми не тільки слухали Боже слово і захоплювались ним. Ісус хоче, щоб ми Боже слово втілювали в життя, жили тим словом. Ісус хоче, щоб ми були світлом, сяяли любов’ю до Бога і людей. Ісус хоче, щоб ми своїм християнським життям давали добрий приклад іншим людям, щоб вони, також дивлячись на наше життя, прийшли до Бога і Церкви.
Свв. АНДРІЯ КІМА ТАЕГОНА, пресвітера, ПАВЛА ЧОНА ХАСАНА  і сподвижників, мучеників (черв) Обов’язковий спомин
На початку XVII століття вірні-миряни принесли християнську віру до Кореї. Лише в 1836 році туди прибули місіонери з Франції. Спалахнули криваві переслідування, в ході яких 103 мученики, в тому числі перший корейський священик Андрій Кім Тегон та відомий апостол-мирянин Павло Чонг Газанг, віддали життя за віру.

АНТИФОН НА ВХІД
Кров святих мучеників заради Христа на землю була пролита, * тому осягнули вони вічну нагороду в небі.

КОЛЕКТА
Боже, Ти схотів, щоб примножувалося число Твоїх дітей по всьому світі та щоб кров святих мучеників Андрія і сподвижників стала щедрим засівом християн; † вчини, щоб ми, зміцнювані їхнім заступництвом, * могли наслідувати їхній приклад. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Езр 1, 1-6
Початок Книги Езри.
Першого року перського царя Кира, щоб виконалося Господнє слово через уста Єремії, розбудив Господь дух перського царя Кира, і він звелів оповістити по всьому своєму царстві словом і навіть письмом: «Так каже Кир, перський цар: Господь, Бог неба, дав мені всі царства землі й повелів мені збудувати Йому дім у Єрусалимі, що в Юдеї. Хто з вас із Його народу, – хай його Бог буде з ним, – нехай підніметься в Єрусалим, що в Юдеї, і збу­дує дім Господа Бога Ізраїля, того Бога, який в Єрусалимі. Всім же, хто залишився живим, по всіх краях, де б вони не жили, люди кожного краю допоможуть їм сріблом, золотом та іншим добром і худобою, а й добровільними датками на дім Бога, що в Єрусалимі». І піднялись голови родин Юди та Веніямина, свяще­ники й левіти, всі ті, в яких Господь розбудив духа, щоб іти будувати дім Господній, що в Єрусалимі. І всі їхні сусіди допомагали їм срібним посудом, золотом, іншим добром, худобою й дорогими речами, не рахуючи усяких добровільних дарів. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 126, 1-2аб. 2вг-3. 4-5. 6
Велике діло Бог вчинив із нами.
Коли Господь повернув полонених Сіону, *
наче уві сні ми були:
тоді були сповнені радості уста наші, *
а наш язик – веселості повний.
Тож будуть між народами говорити: *
«Велике вчинив Господь із ними!»
Господь учинив для нас велике, – *
і ми раділи!
Велике діло Бог вчинив із нами.
Поверни, Господи, наших полонених, *
як потоки на півдні.
Ті, що у сльозах сіють, *
з радістю жати будуть.
Хто, виходячи, іде і плаче, *
несучи торбину насіння,
той, повертаючись, з радістю прийде, *
несучи повні оберемки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 5, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нехай перед людьми сяє ваше світло,
щоб вони побачили ваші добрі діла
і Отця вашого прославили.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 8, 16-18
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав натовпам: «Запаливши світиль­ник, ніхто не накриває його посудиною, а також не ста­вить під ліжко, але ставить на свічник, щоб ті, які  вхо­дять, бачили сві тло. Адже немає прихованого, яке б не стало явним, і немає таємного, яке б не стало відомим і яке б не вийшло на яв. Тож уважайте, як ви слухаєте: бо хто має, тому дасться, а хто не має, то й те, що начебто має, забереться від нього». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи мучеників Андрія Кіма Таегона, першого корей­ського священика, і 102 його сподвижників, які віддали своє життя за віру, за їхнім заступництвом молімося до Господа за Церкву в усьому світі:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона могла вільно пропо­відувати Євангеліє в усіх країнах світу.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про мир та усунули голод і бідність з лиця землі.
3. Молімося за Католицьку Церкву в Азії, також і за Церкву в Північній Кореї, яка сьогодні терпить переслідування, щоб вона витривала у вірності Господу.
4. Молімося за катехетів, щоб вони сумлінно і з радістю виконували своє служіння.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, а особливо за наших родичів і близьких, які страждали за віру, щоб добрий Го- сподь винагородив їхню стійкість і обдарував вічним життям.
6. Молімося за нас самих, щоб ми за будь-яких обставин життя мужньо сповідували віру в Господа.
Господи, Тобі було угодно, щоб кров мучеників зросила ниву Твоє ї Церкви; вчини, щоб їхня жертва принесла щедрі пло­ди зростання духовності віруючих третього тисячоліття. Че­рез Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, поглянь на дари Твого люду † і вчини за заступництвом святих мучеників, * щоб ми самі стали благою Тобі жертвою ради спасіння світу. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 36-37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Кожний, отже, хто визнає Мене перед людьми, * того і Я визнаю перед Моїм Отцем Небесним, – го- ворить Господь. (Пор. Мт 10, 32)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені Їжею мужніх і віддаючи шану святим мученикам, смиренно благаємо Тебе, Господи, † щоб ми, вірно перебуваючи з Христом, * спричинялися в Церкві до спасіння всіх людей. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.