Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » В Одесі відбулася Школа душпастирства молоді
10:01 Понеділок 0 293
20-09-2021, 10:01

В Одесі відбулася Школа душпастирства молоді

З 16 по 18 вересня 2021 року в Одесі відбулася друга сесія Школи душпастирства молоді. 
У ній приймали участь священики, сестри монахині та миряни, які активно служать молоді по всій Україні.

Як і зазвичай захід почався зі Святої Меси котру звершив отець Міхал Воцял. Потім, під час конференції на тему «Роль, характеристика та особливості духовного супроводу молоді» учасники черпали знання з пастирської конституції Gaudium et Spes, де зазначено «кожен хто слідує за Христом ідеальною людиною, стає ідеальною людиною», а отже задача учнів Школи постійно поглиблюючи свої особисті відносини з Богом, провадити інших до тісного з Ним зв’язку.


Оскільки духовний супровід подібний на підняття на високу гору, провідником має бути особа, яка сама неодноразово підкорювала цю вершину. Цитуючи св. Папу Павла VI отець Юстин Копитко OFM заохотив учасників Школи бути свідками, адже «Сучасна людина слухає свідків більш охоче, ніж вчителів, а якщо слухає вчителів, то робить це тому, що вони є свідками».


Другий день Школи душпастирства молоді був в особливий спосіб присвячений необхідності особистої формації кожного, хто здійснює душпастирство молоді. Дякуючи психологу Аллі Сороці, всі учасники мали змогу пропрацювати проблему емоційного вигорання, яке поширене серед людей залучених в соціальне служіння.


Отець Якуб Гонцяж ОР поділився досвідом свого служіння та звернув увагу на необхідності пошуку не ідеальної моделі душпастиря, а прийнятті себе, своєї історії, через що і реалізувати служіння молодим людям.


День був наповнений молитвою, роботою в групах, спілкуванням. Вже ввечері, учасники мали змогу відвідати центр реабілітації нарко-алкозалежних «Спільнота в діалозі» для отримання конкретного досвіду праці з молоддю, яка опинилась в складних життєвих обставинах та залежностях.


В останній день під час Святої Меси отець Ромуальд Загурський OFM скерував до учасників школи слово про необхідність підготовлювати грунт душ молодих людей, з якими працюємо.


Пізніше, отцем Міхалом Воцялом SDB запропоновано дискусію на тему «Виклики та завдання душпастирства молоді в Україні», за результатами якої кожен отримав завдання підготувати власний проект та презентувати його на наступній сесії, яка відбудеться у грудні 2021 у Брюховичах.


Сподіваємось, що спільні молитви, формаційні зустрічі, тренінги та робота з психологами, доповідачами, праця в групах і ділення досвідом принесе плоди для кожного учасника, місця служіння та молоді по всій Україні.


Джерело: Комісія у справах душпастирства молоді РКЦ

Новини з України 09:01 Вівторок 0 92 Перші обіти у Згромадженні сестер святого Йосифа де Сен-Марк 2 липня три новички сестер Святого Йосифа де Сен-Марк, після успішного завершення періоду приготування, стали офіційними членами Конгрегації. Мешко Одріка, Гофрик Юстина та Ханик Божена склали свої перші обіти Господу.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.