Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Апостольський Престол при ОБСЄ: солідарність і відповідальна поведінка в період кризи
13:02 Четвер 0 167
23-09-2021, 13:02

Апостольський Престол при ОБСЄ: солідарність і відповідальна поведінка в період кризи

Виступаючи під час однієї із сесій Азійської конференції ОБСЄ, представник Апостольського Престолу монсеньйор Януш Урбанчик вказав на важливість забезпечення рівного доступу для всіх, особливо для бідних, до засобів безпеки та до правдивої інформації. Особливу увагу він звернув на становище жінок.
Про це повідомляє Vatican News.

«Права людини та громадське здоров’я. Обмін досвідом та уроками між Європою та Азією», – таку тему мала третя сесія Азійської конференції ОБСЄ, присвяченої обговоренню спільного реагування на нові виклики у досягненні всеохоплюючої безпеки. Цю конференцію, що відбувається 20 та 21 вересня 2021 року у Відні в гібридному форматі, тобто в присутності та онлайн, організували Міністерство закордонних справ Таїланду, що є азійським партнером ОБСЄ задля співробітництва, та Міністерством Європи та закордонних справ Албанії, яка цього року очолює Групу ОБСЄ з питань азійського партнерства, за підтримки Секції ОБСЄ з питань зовнішнього співробітництва.

Відповідальна поведінка та солідарність

Під час третьої сесії цієї конференції виступив Постійний представник Апостольського Престолу при ОБСЄ монсеньйор Януш Урбанчик. «Пандемія Covid-19 нагадала нам про уразливість людського життя та підкреслила нашу взаємозалежність», – підкреслив він, додаючи, що ця криза може стати нагодою для того, аби побудувати більш братерське і співчутливе суспільство. Доповідач зауважив, що одним із уроків, яке людство може винести із цієї ситуації, є усвідомлення того, що «відповідальна поведінка та солідарність мають вирішальне значення в тому, щоб не поставити інших під загрозу».

Загострена нерівність

Ватиканський дипломат наголосив, що пандемія загострила нерівність, ставлячи під найбільшу загрозу тих, хто вже перебуває в уразливому та небезпечному становищі. Наприклад, соціальне дистанціювання, яке не становить проблеми для заможних людей, є дуже важким, а іноді й неможливим, для бідних людей чи мігрантів. І саме для них є найнеобхіднішими особливі заходи захисту, включаючи доступ до ліків та вакцин.

Ще одним важливим елементом під час пандемії, на який вказав монсеньйор Урбанчик, є доступ до інформації та інтернет-ресурсів, відсутність якої може призвести до більшої кількості жертв. «Без рівного доступу до відповідальної, прозорої та актуальної інформації, – підкреслив він, – хаотичний гамір недоказаних припущень може поширюватись та значно збільшувати ризики для безпеки та здоров’я».

Більша підтримка жінок

На завершення представник Апостольського Престолу наголосив на необхідності «більшої підтримки працюючих жінок, особливо, але не тільки, зайнятих у сфері громадського здоров’я». Він процитував слова з книги Папи Франциска «Бог і прийдешній світ», в якій зазначається, що «жінки терміново потребують допомоги у догляді за дитиною, і їх не слід дискримінувати», бо «їхня присутність стає дедалі ціннішою в центрі процесів суспільного, політичного, професійного та інституційного оновлення».
Новини зі світу 11:00 Четвер 0 160 Папа хотів, щоб цей лист прочитали всі священики та семінаристи Папа Франциск отримав листа зі свідченням особи, що в дитинстві постраждала від зловживань з боку священика. Зворушений прочитаним, він доручив кардиналові Шонові О’Меллі ознайомити з його змістом священиків і семінаристів.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.