Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 27 серпня – обов’язковий спомин святої Моніки, покровительки нещасливих дружин
08:00 П'ятниця 0 2 999
27-08-2021, 08:00

27 серпня – обов’язковий спомин святої Моніки, покровительки нещасливих дружин

Народилася Моніка (332–387) в африканському Тагасті (нині Сук-Ахрас), проте припускають, що походила з римської християнської родини.
У дитинстві узалежнилася від вина, проте з допомогою старої служниці, яка її виховувала, змогла подолати залежність і більше ніколи не вживала алкоголю.

Зовсім юною Моніку видали заміж за язичника на ім’я Патрицій. У шлюбі вона народила трьох дітей, зокрема майбутнього святого – Августина. Хоча її чоловік був неврівноваженою особою, скорим на гнів і гульвісою, Моніці вдалося покірністю й лагідністю не лише здобути його прихильність, а й під кінець життя переконати охреститися.

Після смерті чоловіка 371 року вона пережила ще одне горе: Августин став на шлях, яким у молодості йшов його батько, і, відкинувши християнство, занурився в маніхейство. Зі слізьми мати молилася за його навернення. Не покидала сина, подорожувала за ним до Карфагена, Рима та, зрештою, Мілана, де стала ученицею святого Амвросія. Мала пророчий сон про навернення Августина й після 16 років невтомної молитви була втішена. Сповнивши місію щодо сина, Моніка не встигла повернутися в Тагаст – померла від малярії в Остії.

Перша розповідь про її життя належить перу самого святого Августина, який згадує матір у «Сповіді». Окрім біографічних даних, там зберігся переказ чудової розмови матері й сина про небесні справи й досвід близькості Бога, який вони разом пережили перед самою смертю Моніки.

Зображають святу в одязі вдови. Атрибути – хрест, книга.

Покровителька християнок, матерів, удів, дружин, які страждають від невірності чи узалежнень своїх чоловіків, матерів, яким завдають болю діти, жінок, чиї сім’ї переживають проблеми.

Уклала Юлія Бойко
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.