(зел) Четвер ХХІV звичайного тижня
Ми, християни, дуже часто помилково думаємо, що, якщо ми ходимо до храму, молимось, сповідаємось, приступаємо до Причастя, читаємо Біблію, практикуємо перші п’ятниці, суботи, то вже будемо спасенні. Так, це треба робити, але це все має випливати з любові до Бога. Без любові до Бога наші релігійні практики не мають сенсу. Коли ми станемо перед Богом, Він не буде дивитися, що ми робили, тільки – скільки любові ми вклали у те, що робили.
Або (черв) довільний спомин св. ЯНУАРІЯ, єпископа і мученика
Св. Януарій загинув мученицькою смертю під Неаполем у 305 році. Його реліквії були перенесені до Неаполя, який обрав його своїм покровителем.
Спільні Меси: про одного мученика
АНТИФОН НА ВХІДМи, християни, дуже часто помилково думаємо, що, якщо ми ходимо до храму, молимось, сповідаємось, приступаємо до Причастя, читаємо Біблію, практикуємо перші п’ятниці, суботи, то вже будемо спасенні. Так, це треба робити, але це все має випливати з любові до Бога. Без любові до Бога наші релігійні практики не мають сенсу. Коли ми станемо перед Богом, Він не буде дивитися, що ми робили, тільки – скільки любові ми вклали у те, що робили.
Або (черв) довільний спомин св. ЯНУАРІЯ, єпископа і мученика
Св. Януарій загинув мученицькою смертю під Неаполем у 305 році. Його реліквії були перенесені до Неаполя, який обрав його своїм покровителем.
Спільні Меси: про одного мученика
Тим дай мир, о Господи, які Тебе очікують: * нехай виявиться правдивість Твоїх пророків. * Вислухай, Господи, благання Твого слуги * і Твого народу – Ізраїля.
КОЛЕКТА
Боже, Створителю і Владико Всесвіту, † поглянь на нас і дай нам усім серцем служити Тобі , * щоб ми могли відчути плоди Твоєї милості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти дозволяєш нам вшановувати спомин святого мученика Януарія; * вчини, щоб ми разом з ним могли радіти вічним щастям. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Тим 4, 12-16
Читання з Першого послання святого апостола Павла до Тимотея.
Улюблений! Хай ніхто не зневажає твого молодого віку, але будь прикладом для вірних – словом, поведінкою, любов’ю, вірою та чистотою. Поки прийду, приділяй увагу читанню, умовлянню та навчанню. Не занедбуй свого дару, який був тобі даний згідно з пророцтвом, – через покладання рук пресвітерів. Про це міркуй, в цьому перебувай, щоб твій поступ був очевидним для всіх. Пильнуй себе і навчання; тримайся цього, бо, роблячи так, і себе спасеш, і тих, хто тебе слухає. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 111, 7-8. 9-10
Діла Господні – славні і величні.
Діла Його рук – правда і правосуддя. *
Всі Його заповіді вірні,
скріплені на віки вічні, *
засновані на праведності і правді.
Він послав визволення народові своєму, †
встановив свій завіт навіки. *
Його Ім’я – святе і грізне!
Початок мудрості – страх Господній: †
добрий розум у всіх, хто згідно з ним діє. *
Його хвала перебуває навіки.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийдіть до Мене, всі струджені та обтяжені, –
і Я дам вам відпочинок!
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 7, 36-50
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу один із фарисе їв просив Ісуса, щоб Він пої в з ним. Увійшовши до дому фарисея, Він возліг до столу. І от жінка, яка була в тому місті, грішниця, довідавшись, що Він возлежить при столі в домі фарисея, принесла в алебастровій посудині миро; і, ставши ззаду біля Його ніг, вона, плачучи, слізьми почала обмивати Його ноги та обтирала волоссям своє ї голови, і цілувала Його ноги та мастила миром. Побачивши це, фарисей, котрий запросив Його, міркував собі й казав: «Коли б Він був пророком, то знав би, хто і яка ця жінка, яка доторкається до Нього, – що вона грішниця!» Ісус у відповідь промовив до нього: «Симоне, маю тобі щось сказати». А той промовив: «Кажи, Вчителю!» «Два боржники були в одного позикодавця: один був винен п’ятсот динаріїв, а другий – п’ятдесят. Оскільки вони не могли віддати, то обом подарував. О тже, котрий з них більше любитиме його?» У відповідь Симон сказав: «Думаю, що той, якому більше подарував». І Він сказав йому: «Правильно ти розсудив». Обернув- шись до жінки, Він сказав Симонові: «Чи ти бачиш цю жінку? Я увійшов до твого дому, а ти води на Мої ноги не дав, а вона слізьми обмила Мені ноги й волоссям свої м обтерла. Поцілунку Мені ти не дав, а вона, відколи ввійшов Я, не перестає цілувати Мої ноги. Голови Моє ї ти олією не намастив, а вона миром намастила Мої ноги. Через те кажу тобі: Прощаються їй численні гріхи, бо вона багато полюбила, а кому мало прощається, той мало любить!» А до не ї Він промовив: «Прощаються твої гріхи!» Ті, хто лежав поруч при столі, почали казати самим собі: «Хто ж Він такий, що й гріхи прощає?» Він же сказав жінці: «Твоя віра спасла тебе; іди в мирі!» Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос простив численні гріхи жінці, бо вона міцно полюбила; тож і ми сьогодні зі смиренням просімо про благодать істинної любові:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона ревно проповідувала світові Благу Вість про Божу любов.
2. Молімося за священиків, які сповідають віруючих, щоб вони з любов’ю вершили таїнство Божого милосердя.
3. Молімося за в’язнів, щоб вони, приймаючи святі таїнства, повернулися на шлях гідного життя.
4. Молімося за молодь, щоб вона сповнилася силою Святого Духа і протистояла спокусам сучасності.
5. Молімося за померлих, щоб милостивий Господь простив їм скоєні гріхи і прийняв до Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб, усвідомлюючи власну слабкість, ми нікого не засуджували, а допомагали всім постати з гріхів.
Господи Ісусе Христе, смиренно просимо у Тебе прощення за наші провини та невірність, просимо прощення за провини і гріхи наших рідних, а через жертву Твоїх Тіла і Крові благаємо у Тебе милосердя для всіх, хто згрішив. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Зглянься, Господи, на наші благання і прийми милостиво жертви Твоїх слуг; † нехай те, що кожен приніс на Твою славу, * послужить всім для спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка дорога, о Боже, Твоя ласка: * людські сини під захист крил Твоїх прибігають. (Пс 36 (35), 8)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Господи: нехай дія небесного дару оволоді є нашими душами й тілами, * щоб пості йно керувала нами вона, а не наші пристрасті. Через Христа, Господа нашого.
“Жодний слуга не може двом панам служити, оскільки або одного зненавидить, а другого любитиме, або одного триматиметься, а іншим знехтує. Не можете служити Богові й мамоні” (Лк 16,13). Ісус жадає від нас абсолютної вірності Богові, щоб ніщо, включно з грошима, не схилило нас до зради.
Кожний смертний гріх – це духовна смерть, гірша від фізичної. Ісус – Бог Милосердний, який у Таїнстві Покаяїяння воскрешає нас із духовної смерті. Будьмо вдячні Йому за те, що в кожній сповіді Господь каже до нас: «Дитино, встань і почни все спочатку».
Або (біл) довільний спомин св. РОБЕРТА БЕЛЛАРМІНО, єпископа і Вчителя Церкви
Святий Роберт народився в Монтепульчано в Тосканії у 1542 році. Вступив до ордену єзуїтів. Після священицького рукоположення працював проповідником і викладачем богослов’я. Призначений кардиналом, а піз- ніше архієпископом Капуї, виявився ревним і розсудливим пастирем і реформатором. Суворий до себе, був сповнений любов’ю до ближніх і всією душею відданий Богу й Церкві. Помер 17 вересня 1621 року.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви