Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: через хрест Божа любов торкається людського єства
17:02 Вівторок 0 120
21-09-2021, 17:02

Папа: через хрест Божа любов торкається людського єства

У посланні до Генерального Настоятеля Згромадження Пасіоністів з нагоди богословського конгресу, присвяченого темі мудрості хреста, Єпископ Риму підкреслив, що від хреста богослов’я повинно вчитися поєднувати висоту думки зі смиренням серця.

Про це повідомляє Vatican News.

«Споглядаючи Розп’ятого, ми бачимо, як кожен людський вимір, охоплений Божим милосердям», – на цьому наголошує Папа Франциск у своєму посланні, надісланому на ім’я отця Йоакіма Реґо, Генерального Настоятеля Згромадження Страстей Ісуса Христа (Згромадження Пасіоністів), з нагоди Міжнародного богословського конгресу на тему «Мудрість хреста в багатогранному світі», що проходить у Папському Латеранському Університеті (Рим) від 21 до 24 вересня 2021 року. На цей захід, організований з ініціативи Згромадження Пасіоністів у рамках відзначення 300-ї річниці їхнього заснування, зібралися науковці з різних культурних та академічних середовищ для того, щоб обговорити питання актуальності хреста в контексті сучасного культурного розмаїття.

Споглядання розп’яття веде до усвідомлення Божої любові

У своєму посланні Святіший Отець посилається на слова апостола Павла, який бажає Ефесянам, аби вони могли усвідомити ширину, довжину, висоту й глибину Христової любові (пор. Еф. 3, 18). Папа підкреслює, що через хрест Божа співчутлива любов «торкається чотирьох основних точок і досягає вершин нашого буття, нерозривно поєднуючи вертикальні стосунки з Богом та горизонтальні зв’язки з людьми, у братерстві, яке Христова смерть остаточно вчинила загальнолюдським».

Єпископ Риму підкреслює, що від безмежної спасительної сили, яка випливає із «слабкості» хреста, богослов’я повинно вчитися стилю, який би вмів поєднувати висоту думки зі смиренням серця. Споглядання розп’ятого Христа повинно спонукати богословів наближатися до найуразливішого та конкретного стану людини й відмовлятися від полемічних методів, «шукаючи з довірою дорогоцінне насіння, яке Боже Слово сіє в неоднозначній і нерідко суперечливій багатогранності культури».

Хрест – завжди актуальний

«Тому Господній хрест, джерело спасіння для людства всюди й завжди, є актуальним і дієвим також і, насамперед, у теперішньому часі, що характеризується швидкими і складними змінами», – пише Наступник святого Петра, даючи високу оцінку тому, що під час цього Міжнародного богословського конгресу науковці розглядатимуть тему мудрості хреста (лат. Sapientia Crucis) з різних перспектив, таких як культурні виклики, сприяння гуманізмові й міжрелігійному діалогові та нові форми євангелізації.

На завершення Папа Франциск побажав, аби ця ініціатива сприяла плідному богословському, культурному та душпастирському взаємообміну та сприяла новому розумінню сучасних викликів у світлі мудрості хреста для того, «щоб сприяти євангелізації, вірній Божому стилю і близькій до людини».
Новини з Ватикану 16:01 Середа 0 144 Бенедикт XVI після смерті товариша: «Сподіваюсь, що скоро приєднаюсь до нього» У зворушливому листі Папа-емерит Бенедикт XVI висловив співчуття з приводу смерті австрійського монаха та історика Церкви о. Герхарда Вінклера. «Звістка про смерть о. Вінклера глибоко мене заторкнула»,- написав Бенедикт XVI в листі до абата Райнхольда Дессла, який опублікувало цистеріанське абатство Вільгерінга.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.