Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 17 вересня, четвер
19:00 Середа 0 195
16-09-2020, 19:00

Літургія на кожен день, 17 вересня, четвер

(зел) Четвер ХХІV звичайного тижня
Ми, християни, дуже часто помилково думаємо, що, якщо ми ходимо до храму, молимось, сповідаємось, приступаємо до Причастя, читаємо Біблію, практикуємо перші п’ятниці, суботи, то вже будемо спасенні. Так, це треба робити, але це все має випливати з любові до Бога. Без любові до Бога наші релігійні практики не мають сенсу. Коли ми станемо перед Богом, Він не буде дивитися, що ми робили, тільки – скільки любові ми вклали у те, що робили.
Або (біл) довільний спомин св. РОБЕРТА БЕЛЛАРМІНО, єпископа і Вчителя Церкви
Святий Роберт народився в Монтепульчано в Тосканії у 1542 році. Вступив до ордену єзуїтів. Після священицького рукоположення працював проповідником і викладачем богослов’я. Призначений кардиналом, а піз- ніше архієпископом Капуї, виявився ревним і розсудливим пастирем і реформатором. Суворий до себе, був сповнений любов’ю до ближніх і всією душею відданий Богу й Церкві. Помер 17 вересня 1621 року.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви

АНТИФОН НА ВХІД
Тим дай мир, о Господи, які Тебе очікують: * нехай виявиться правдивість Твоїх пророків. * Вислухай, Господи, благання Твого слуги * і Твого народу – Ізраїля.

КОЛЕКТА
Боже, Створителю і Владико Всесвіту, † поглянь на нас і дай нам усім серцем служити Тобі , * щоб ми могли відчути плоди Твоєї милості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти обдарував святого єпископа Роберта великими знаннями та мужністю для захисту віри Твоєї Церкви; * вчини, щоб завдяки його заступництву Твій народ радів завжди тією ж непорушною вірою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 15, 1-11
Читання з Першого Послання святого апостола Павла до корінтян.
Нагадую вам, брати, Євангеліє, яке я вам сповістив, яке ви при­йняли, в якому стоїте і яким спасаєтеся, коли дотри­мує­те слово таким, яким я вам його сповістив; якщо тільки ви не повір­и­ли надаремно! Найперше я вам передав те, що й прийняв, що Христос, згідно з Писанням, помер за наші гріхи, і Він був похований, і третього дня воскрес, згідно з Писанням; і з’явився Кифі, тоді Дванад­цятьом; після того Він з’явився одно­час­но понад п’ятистам братам, з яких багато хто живе ще й донині, а деякі спочили. Пізніше з’явився Якову, а тоді – всім апостолам; нарешті з’явився і мені, – наче якомусь недоноскові. Адже я найменший з апостолів, не­достойний називатися апосто­лом, оскільки я переслідував Божу Цер­кву. Та благодаттю Божою я є тим, ким є. Його благодать, що в мені, не була марною, бо я трудився більше за них усіх; втім, не я, а Божа бла­го­дать зі мною. Тож чи я, чи вони, але ми так проповідуємо, і так ви повірили. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 118, 1-2. 16-17. 28
Господа славте, бо Він милосердний.
Прославляйте Господа, адже Він добрий, *
бо Його милосердя навіки.
Нехай скаже Ізраїль: *
«Його милосердя навіки!»
Господня правиця піднята вгору, *
Гос­подня правиця виявляє силу.
Не помру, але буду жити *
і розповідати про діла Господні.
Ти – мій Бог, *
і я буду Тебе прославляти.
Господи, мій Боже, *
Тебе буду величати.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийдіть до Мене, всі струджені та обтяжені, –
і Я дам вам відпочинок!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 7, 36-50
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу один із фарисе їв просив Ісуса, щоб Він поїв з ним. Увійшовши до дому фарисея, Він возліг до столу. І от жінка, яка була в тому місті, грішниця, довідавшись, що Він возлежить при столі в домі фарисея, принесла в алебастровій посудині миро; і, ставши ззаду біля Його ніг, вона, плачучи, слізьми почала обмивати Його ноги та обтирала волоссям своє ї голови, і цілувала Його ноги та мастила миром. Побачивши це, фарисей, котрий запросив Його, мір­кував собі й казав: «Коли б Він був пророком, то знав би, хто і яка ця жінка, яка доторкається до Нього, – що вона грішниця!» Ісус у відповідь промовив до нього: «Симоне, маю тобі щось сказати». А той промовив: «Кажи, Вчителю!» «Два боржники були в одного позикодавця: один був винен п’ятсот динаріїв, а другий – п’ятдесят. Оскільки вони не могли віддати, то обом подарував. О тже, котрий з них більше любитиме його?» У відповідь Симон сказав: «Думаю, що той, якому більше подарував». І Він сказав йому: «Правильно ти розсудив». Обернувшись до жінки, Він сказав Симонові: «Чи ти бачиш цю жінку? Я увійшов до твого дому, а ти води на Мої  ноги не дав, а вона слізьми обмила Мені ноги й во­лоссям своїм обтерла. Поцілунку Мені ти не дав, а вона, відколи ввійшов Я, не перестає цілувати Мої ноги. Голо­ви Моєї ти олією не намастив, а вона миром намастила Мої ноги. Через те кажу тобі: Прощаються їй численні гріхи, бо вона багато полюбила, а кому мало прощається, той мало любить!» А до неї Він промовив: «Прощаються твої  гріхи!» Ті, хто лежав поруч при столі, почали казати самим собі: «Хто ж Він такий, що й гріхи прощає?» Він же сказав жінці: «Твоя віра спасла тебе; іди в мирі!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос простив численні гріхи жінці, бо вона міцно полю­била; тож і ми сьогодні зі смиренням просімо про благодать істин­ної любові:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона ревно проповідувала світові Благу Вість про Божу любов.
2. Молімося за священиків, які сповідають віруючих, щоб вони з любов’ю вершили таїнство Божого милосердя.
3. Молімося за в’язнів, щоб вони, приймаючи святі таїнства, повернулися на шлях гідного життя.
4. Молімося за молодь, щоб вона сповнилася силою Святого Духа і протистояла спокусам сучасності.
5. Молімося за померлих, щоб милостивий Господь простив їм скоєні гріхи і прийняв до Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб, усвідомлюючи власну слаб­кість, ми нікого не засуджували, а допомагали всім постати з гріхів.
Господи Ісусе Христе, смиренно просимо у Тебе прощення за наші провини та невірність, просимо прощення за провини і гріхи наших рідних, а через жертву Твоїх Тіла і Крові бла­гаємо у Тебе милосердя для всіх, хто згрішив. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Зглянься, Господи, на наші благання і прийми милостиво жертви Твоїх слуг; † нехай те, що кожен приніс на Твою славу, * послужить всім для спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка дорога, о Боже, Твоя ласка: * людські сини під захист крил Твоїх прибігають. (Пс 36 (35), 8)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Господи: нехай дія небесного дару оволоді є нашими душами й тілами, * щоб постійно керувала нами вона, а не наші пристрасті. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий