Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 23 вересня, четвер
19:01 Середа 0 242
22-09-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 23 вересня, четвер

Ірод не знав, ким був Ісус, але особа Ісуса зацікавила Його. Він чув про чуда, які чинив Ісус, і хотів побачити Його. Але не для того, щоб послухати Його науку. Тільки з чистої цікавості шукав Бога. Поставмо сьогодні собі питання: якого Бога я шукаю? Яку роль Ісус відіграє в моєму житті? Коли до Ірода привели Ісуса, зв’язаного ланцюгами, Ірод розчарувався. І сьогодні багато людей розчаровуються в Ісусі. Чому? А тому, що наука Ісуса багатьом невигідна.
Св. ПІО З П’ЄТРЕЛЬЧІНИ, пресвітера (біл) Обов’язковий спомин
Піо Франческо Форджоне народився 25 травня 1887 року в П’єтрельчіні, в дієцезії Беневенто. 6 січня 1903 року вступив до ордену Братів Менших Капуцинів як кандидат на пресвітера, рукоположений 10 серпня 1910 року в кафедральному соборі в Беневенто. 28 липня 1916 року прибув до монастиря в Сан Джованні Ротондо, де з короткими перервами перебував аж до смерті, тобто до 23 вересня 1968 року. В п’ятницю 20 вересня 1918 року о. Піо під час молитви перед розп’яттям отримав стигмати, які впродовж 50 років увесь час залишалися відкритими і кровоточили. Організував “Групи молитви” та ініціював побудову сучасної лікарні, якій дав назву: “Дім полегшення в стражданні”. 2 травня 1999 року Папа Йоан Павло ІІ зачислив його до лику блаженних. 16 червня 2002 року цей же Папа проголосив його святим.

АНТИФОН НА ВХІД
Священики Твої , Господи, нехай одягнуться у справедливість, * святі Твої нехай возрадуються. (Пор. Пс 132, 9)

КОЛЕКТА
Всемогутній вічний Боже, Ти обдарував святого Піо, пресвітера, особливою благодаттю уділу в хресних стражданнях Твого Сина † та через його служіння відновив дивовижні діла свого милосердя; * вчини за його заступництвом, щоб ми, безустанно беручи участь у Христових стражданнях, щасливо осягнули славу воскресіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Аг 1, 1-8
Початок Книги пророка Аггея.
Другого року царя Дарія, першого дня шостого міся­ця, надійшло через пророка Аггея до Зоровавела, сина Шалтієла, правителя Юдеї, і до Ісуса, сина Йоцадака, первосвященика, таке слово Господнє: «Так говорить Го­сподь Воїнств: Цей народ каже: “Не настав ще час відбу­довувати дім Господній”». І надійшло через пророка Аггея таке слово Господнє: «То це вам сидіти час у ваших вигідних домах, тоді як дім цей лежить у руїнах? Оце ж так каже Господь Воїнств: Розважте добре путі ваші! Ви сіяли багато, але зібрали мало; їсте, але не досита; п’єте, та не впиваєтеся; вдягає­тесь, та вам не тепло, і заробітчанин заробляє в гаманець дірявий. Так говорить Господь Воїнств: Розважте добре путі ваші! Йдіть у гори, приносьте дерево й будуйте дім: він буде Мені до вподоби, і Я звеличений буду». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 149, 1-2. 3-4. 5-6а і 9б
Благоволить Бог людові своєму.
Заспівайте Господу нову пісню, – *
Йому хвала в громаді побожних.
Нехай своїм Творцем Ізраїль радіє, *
хай пишаються своїм Царем сини Сіону.
Хай хвалять Його Ім’я у танці, *
нехай грають Йому на псалтирі і тимпані,
бо Господь свій народ любить *
і прославить покірних спасінням.
Праведні будуть веселитися в славі *
і радітимуть на своїх ложах.
Прославляння Бога на устах їхніх. *
Така слава – для всіх Його вірних.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 6
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є дорога, і правда, і життя!
Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 9, 7-9
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ірод, тетрарх, почув про все, що сталося, і бентежився, бо дехто казав: «Це Йоан встав із мертвих»; а інші: «Це Ілля з’явився»; ще інші: «Це воскрес один із давніх пророків». Тоді Ірод сказав: «Йоанові я відтяв голову; хто ж та­кий оцей, про кого я чую таке?» І намагався побачити Його. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Святий Піо, один із найбільших святих XX століття, показав світові приклад істинного смирення і милосердя; за його за­ступництвом просімо в Господа цих благодатей для нас, Його дітей:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона в дусі простоти та вбогості служила людям.
2. Молімося за хворих та стражденних, щоб вони вміли по­єднувати терпіння із страстями Христовими, як вмів це робити св. Піо.
3. Молімося за працівників медицини, щоб у своїй праці вони пам’ятали, що, слугуючи хворим, вони служать само­му Христу.
4. Молімося за благодійників та доброчинців, щоб Господь завжди обдаровував їх своїми благодатями.
5. Молімося за померлих, щоб милостивий Бог помилував їх і дав їм участь у радості святих у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли у стражданнях по­бачити Боже благословення, і за все дякували нашому Господу.
Боже, наш добрий Отче, святий Піо служив молитвою і ділом стражденним та потребуючим; допоможи і нам вірно служи­ти Тобі і ближнім. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми дари, складені на Твій вівтар в день спомину святого Піо, † і як через ці блаженні тайни Ти обдарував його славою, * так і нам даруй прощення. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Щасливий слуга, * якого Господь, повернувшись, знайде невсипущим. * Істинно кажу вам: він поставить його над усім своїм маєтком. (Пор. Мт 24, 46-47)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, нехай небесна трапеза в усіх, що святкують спомин святого Піо, примножить і утвердить духовні сили, † щоб ми зберегли непорушним дар віри * та йшли вказаною нам стежкою спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.