Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 30 червня – довільний спомин першомучеників святої Римської Церкви
08:36 Вівторок 0 81
30-06-2020, 08:36

30 червня – довільний спомин першомучеників святої Римської Церкви

Про переслідування християн згадує вже книга Діянь у розділі 8: громада в Єрусалимі через небезпеку гонінь мусила розпорошитися по містах і селах, завдяки чому ширилася проповідь Божого Слова та зростала кількість вірних.
Перші три століття Церкви неможливо уявити без переслідувань. Утім, до середини ІІІ століття гоніння мали недержавний характер. Християни були меншиною, якої не розуміло оточення: збирались одне в одного вдома, часто потай, відмовлялися від культу богів і стереглися різних марнот, які суспільство вважало нормою. Тому перших християн звинувачували в канібалізмі, розпусті, складанні жертв із людей; їх уважали винуватцями хвороб чи стихійних лих. 64 року імператор Нерон звинуватив християн у підпаленні Рима, чим розпочав криваві переслідування.

Найкривавіші гоніння розпочалися після 250 року, коли в деяких регіонах християн побільшало настільки, що імперія це відчула. Тогочасний правитель Децій Траян відновив культ імператора, який християни, звісно ж, відкидали. Влада сприймала це не просто як релігійний акт, а як посягання на державний лад. Переслідування повторювались хвилями, залежно від того, хто очолював імперію, а найжорстокіше припало на 303–313 роки – правління Діоклетіана.

Для християн смерть заради Ісуса означає надію на вічне життя в Небесному Царстві. Перші мученики дивували оточення мужністю та спокоєм, молитвою і довірою до Бога перед обличчям смерті. Багато свідків цієї смиренної відваги навернулися до Христа.

Християн віддавали на поживу диким звірям, палили, розпинали, стинали мечем, топили й навіть закопували живцем. Серед першомучеників є близько 30 Римських Пап, диякони, діви й інші Христові вірні. Імена деяких із них церковна традиція зберегла та згадує протягом року, у І Євхаристійній молитві та в Літанії до всіх святих. А тих, чиї імена невідомі, християни вшановують окремого дня зі вдячністю за мужність у визнанні й переданні істинної віри.

Уклала Юлія Бойко

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Святі дня 16:23 Понеділок 0 501 10 цікавих фактів про апостолів Петра і Павла Святі апостоли Петро і Павло відомі у всьому християнському світі. Їхні імена викликають у християн багато асоціацій, саме ці апостоли принесли Добру Новину про воскресіння Господа сотням і тисячам послідовників.