Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ювілей 70-ї річниці священства Кардинала Мар’яна Яворського у Кальварії Зебжидовській
10:09 Понеділок 0 231
29-06-2020, 10:09

Ювілей 70-ї річниці священства Кардинала Мар’яна Яворського у Кальварії Зебжидовській

Ювілей 70-річчя рукоположення у священики святкував кардинал Мар’ян Яворський у базиліці Пресвятої Діви Марії Ангельської у Кальварії Зебжидовській. 
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.


Ювіляр прибув на місце, де його рукоположив Львівський архієпископ Євгеній Базяк. Кардинала супроводжували архієпископ Мечислав Мокшицький, Львівський митрополит та єпископ Мар’ян Бучек, а також священики, ченці, монахині, друзі та родина.

На початку церемонії опікун санктуарію отець Конрад Чолева, OFM, привітав присутніх:

- Ми хочемо подякувати Богові за велику Людину Церкви, а також за великого Патріота. Звідси, від Кальварії, через Краків, Любачів, Луцк, Львів, ви служили вселенській Церкві. Сьогодні ми хочемо подякувати Богові за вашу особу, служіння та приклад віри.


Отець кардинал, починаючи молитву, сказав:
- Я не міг не приїхати до Кальварії Зебжидовської, не подякувати Богородиці, бо, як я часто наголошую, я отримав усі найважливіші речі через Кальварійську Богородицю, через руки отців Бернардинців у Кальварії Зебжидовській, через руки архієпископа Базяка, тому я прийшов сюди, щоб сердечно подякувати, бо хто складає подячну жертву, той поклоняється мені.

Під час Євхаристії проповідь виголосив отець Чеслав Гнєцький, OFM, який сказав:
- Неможливо порахувати безліч творів і робіт, здійснених за ці роки отцем кардиналом та його заслугами, особливо для Католицької Церкви Львівської архідієцезії, таких як організація церковних структур та жертовне душпастирське служіння, ставши таким чином - як сказав Кардинал Станіслав Дзівіш - "відновитель Церкви в Україні, знищеної комунізмом", - сказав проповідник.


На завершення Святої Меси виступив архієпископ Мечислав Мокшицький, Львівський митрополит. Висловивши вдячність Богові і вдячність кардиналу Яворському, він сказав:

- Твоя постава пробудила надію в людях, тому вони відбудовували зруйновані церкви отримували Твоє благословення. Твоя віра та надія відкрили шлях до любові, до сакраментального життя. Ти відкрив шлях для священиків та монахів з Польщі, бо знав, що стіни не освячуватимуть людей, це можуть зробити ті, хто здійснює Святі таїнства та проголошує Слово Боже. (...) Повні подяки за Твоє священство, ми згадуємо благословення Аарона як побажання: Нехай Господь благословить і охороняє Тебе, нехай Господь освітить Тебе, нехай дарує Тобі свою благодать, нехай обличчя його повернеться до Тебе і дарує Тобі спокій, і Марія, Мати Сина Божого, так як блаженному Якові Стрепі, так само і Тобі дає впевненість: маєш Матір і маєш Сина, - закінчив митрополит.

Після Святої Меси кардинал мав хвилинку особистої молитви перед чудотворним образом Кальварійської Богородиці.

Бр. Тарсицюш Буковський OFM Прес-служба санктуарію

Фото: Бр. Францишек Салези Новак OFM Прес-служба санктуарію

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 18:11 Четвер 0 193 70-та річниця священицьких свячень кардинала Мар’яна Яворського: Євхаристія, Матір Божа і Церква Дорогий отче кардинале, дякуємо тобі за свідчення і вірність священицькому покликанню, яке є даром і таємницею, – сказав о. Роберт Тирала, ректор елект Папського університету Йоана Павла ІІ під час Святої Меси у катедрі на Вавелі з нагоди 70-ї річниці священицьких свячень кардинала Мар’яна Яворського.