Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Не слід боятися тих, які хочуть погасити апостольський запал насильством

Папа: Не слід боятися тих, які хочуть погасити апостольський запал насильством

Три випробування на дорозі учня місіонера були в центрі уваги повчання, яке Папа Франциск виголосив з нагоди недільної зустрічі з вірними.
Про це повідомляє Vatican News.

Ісус закликає Своїх учнів не боятися, бути стійкими й сповненими довіри до Нього перед обличчям життєвих викликів. На це звернув увагу Святіший Отець, коментуючи перед молитвою «Ангел Господній» у неділю, 21 червня 2020 року, розповідь євангеліста Матея про те, як Христос, готуючи апостолів до першої місії, провіщав їм труднощі на дорозі звіщення Божого царства. Він вказав на три ситуації, з якими вони будуть змушені рахуватися.

Поширювати довірене звіщення

Першою перешкодою, як зауважив Папа Франциск, є ворожість тих, які «хотіли би змусити Боже слово замовкнути, підсолоджуючи його, розводячи, або ж змусивши мовчати того, хто його звіщає». В цьому контексті Ісус заохочує апостолів поширювати ввірене їм
послання спасіння, промовляючи «у світлі», звіщаючи його «з покрівель».

Боятися не фізичної смерті, а моральної


Іншою трудністю, яку Христові місіонери зустрінуть на своїй дорозі, є «фізичні погрози», тобто, переслідування аж до вбивства. За словами Святішого Отця, це Ісусове пророцтво сповнялося в кожній епосі. Йдеться про «болючу дійсність», яка, однак, «підтверджує вірність свідків». Чимало християн зазнають переслідування також і сьогодні в усьому світі, їх більше, ніж у перших віках християнства. Й Ісус каже: «Не бійтеся тих, що вбивають тіло, душі ж убити не можуть».

«Не слід піддаватися страхові з боку тих, які намагаються погасити євангелізуючу силу нахабством і насильством. Вони, в дійсності, нічого не можуть заподіяти проти душі, тобто, проти спільності з Богом: її ніхто не може відібрати в учнів, бо вона є Божим даром», – пояснив Наступник святого Петра, додаючи, що єдиним побоюванням учня має бути страх втратити цей дар, «відрікшись життя по-євангельському», наражаючись на гріх, «моральну смерть».

Не зневіритися в упованні на Бога

Врешті, третій вид випробування, вказаний Ісусом, з яким мусітимуть рахуватися апостоли, полягає у відчутті, ніби Бог їх покинув, залишаючись мовчазним і далеким. І в цьому випадку Учитель закликає не боятися, пам’ятаючи про те, що життя учня надійно перебуває в руках Бога, «Який нас любить і оберігає».

За словами Святішого Отця, Ісус також переживав такі хвилини, як от в Гетсиманії чи на хресті. Однак, не слід боятися, бо Отець піклується про нас. Ми цінні в Його очах, важливо бути щирими у свідчення віри: визнавати Ісуса перед людьми і прямувати вперед, «чинячи добро».

«Нехай же Пресвята Марія, приклад довіри та вручення Себе Богові в годину випробування та небезпеки, допоможе нам ніколи не піддаватися знеохоченню, але завжди довіряти Йому та Його благодаті, бо Божа благодать завжди є могутнішою від зла», – побажав Папа.
Новини з Ватикану Церква проголосить чотирьох нових блаженних Папа затвердив для проголошення три декрети про визнання чуда за заступництвом кандидатів на беатифікацію, декрет про визнання мучеництва італійської черниці та про геройський вимір чеснот мексиканської черниці.