Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 30 червня, вівторок
19:05 Понеділок 0 247
29-06-2020, 19:05

Літургія на кожен день, 30 червня, вівторок

(зел) Вівторок ХІІІ звичайного тижня
Напевно найважчим запитанням у людському житті є таке: «З якою метою Бог допускає буревій страждання в моєму житті?» Сьогоднішнє слово Євангелія, здається, вказує нам певний напрямок роздумів про те, чому Ісус спав, коли знялася буря. Щоб учні злякалися. Навіщо Він це допустив? Аби вони пізнали, що вони лякливі без Нього. А навіщо потрібне нам пізнання нашої лякливості?... Слухаймо уважно сьогоднішні читання, особливо останні рядки Євангелія.
Або (черв) довільний спомин святих ПЕРШОМУЧЕНИКІВ СВЯТОЇ РИМСЬКОЇ ЦЕРКВИ
Про життя святих – перших мучеників Римської Церкви, яких сьогодні вшановуємо, нічого не відомо. Вони загинули за правління імператора Нерона. Їх звинуватили у підпалі Риму. Не збереглися їхні імена та спомини в календарі. Знає їх лише Бог.
Спільні Меси: про багатьох мучеників (стор. 120)

АНТИФОН НА ВХІД

Усі  народи, заплещі те в долоні; * радісним голосом ликуйте для Господа! (Пс 47 (46), 2)

КОЛЕКТА
Боже, Ти благодаттю усиновлення схотів вчинити нас дітьми світла; † не допусти, щоб нас огорнула темрява помилок, * але вчини, щоб ми перебували у сяйві Твоєї істини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти освятив кров’ю мучеників прекрасні паростки Римської Церкви; † вчини, щоб ми, змі цнені мужністю їхньої боротьби, * разом із ними з радістю святкували перемогу. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ам 3, 1-8; 4, 11-12
Читання з Книги пророка Амоса.
Слухайте це слово, яке Господь говорить проти вас, сини Ізраїля, проти всієї родини, яку Я вивів з Єгипетського краю, кажучи: «Лиш вас Я пізнав з усіх родин зем­лі: тому й покараю вас за всі ваші провини. Хіба йдуть двоє разом, якщо не згодились? Хіба рикає лев у лісі, коли він здобичі не має? Хіба левеня здіймає голос з лігва сво­го, нічого не впіймавши? Чи потрапить у сильце на зем­лі пташка, коли немає принади? Чи здійметься сильце з землі, коли нічого не впіймало? Хіба засурмить сурма у місті й народ не затремтить? Чи станеться у місті якесь лихо, що його Бог не спричинив би? Дійсно, Господь Бог не робить нічого, не об’явивши намисли свої своїм слугам-пророкам. Зарикає лев – хто не настрашиться? Господь Бог заговорив – хто не запро­рокує? Я деяких з-між вас спустошив, як Бог спусто­шив був Содом та Гомору; й ви були, мов та головешка, вирвана з пожежі, та ви до Мене не повернулися, – так говорить Господь. Тому отак, Ізраїлю, вчиню з тобою! Тому, що це вчи­ню з тобою, готуйся, Ізраїлю, стрічати Бога твого!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 5, 2-3. 5. 6-7. 8
Боже, веди нас святістю своєю.
Господи, до моїх слів прихили вухо, *
зверни увагу на моє голосіння.
Прислухайся до голосу мого благання, †
мій Царю і мій Боже, *
адже я буду молитися до Тебе.
Адже Ти – Бог, *
який не може погодитися з беззаконням,
і не поселиться біля Тебе *
той, хто зло чинить.
Порушники закону не встоять перед Твоїми очима: *
Ти не злюбив усіх, які чинять беззаконня, –
Ти вигубиш тих, хто говорить неправду. *
Кровожерною та підступною людиною Господь гидує.
Я ж, за Твоїм великим милосердям, *
увійду до Твого дому,
поклонюся до Твого святого храму – *
в страху Твоєму.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Пс 130, 5-6
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я надіюсь на Господа,
я надіюсь на Його слово.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 8, 23-27
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус увійшов до човна, за Ним пішли Його учні. І ось здійнялася велика буря на мо­рі, аж хвилі заливали човен, а Він спав. Підійшовши, Його учні розбу­дили Його, кажучи: «Господи, ря­туй – гинемо!» А Він каже їм: «Чого боїтеся, ма­ловіри?» Тоді Він встав і наказав ві­трам та морю – і настала велика тиша. А люди дивувалися й говорили: «Хто Він такий, що й вітри, і море Йому підкоряються?»  Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Уповаючи на милість Господа, зверні мося до Нього з прохан­нями:
1. Молімося за святу Церкву, щоб Господь зробив її непохит­ною серед бур сучасного світу.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він, сам в усьому упо­ваючи на Господа, утверджував у вірі всіх християн.
3. Молімося за наш народ, щоб Господня благодать зцілила його дух від боязливості та невпевненості, а також надала мужності в обстоюванні свого права на гідне життя.
4. Молімося за священиків та місіонерів, щоб вони, працю­ючи на ниві Господній, у Христі знаходили силу для подо­лання всіх труднощів.
5. Молімося за померлих, щоб, піднесені Божою правицею з глибин смерті, вони удостоїлися вічної радості у Небес­ному Царстві.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоби, з вірою приймаючи Євхаристійну поживу, ми сповню­валися любові до кожної людини та надії на вічне життя.
Господи Ісусе, Ти порятував святого апостола Петра – поря­туй і нас, щоб ми не потонули у вирі гріхів та спокус, і допо­можи нам осягнути спасіння. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти у Твоїх тайнах предивно являєш свої діяння; * вчини, щоб наше служіння було гідним святих дарів. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благослови, душе моя, Господа, * і все, що є в мені , – Його святе Ім’я. (Пор. Пс 103 (102), 1)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай божественна жертва, яку ми принесли і спожили, † відновить наше життя, щоб ми, з’єднані з Тобою у вічній любові, * приносили плід, який завжди триває. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий