Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 26 червня – довільний спомин святого Зигмунта Гораздовського, пресвітера
08:00 П'ятниця 0 220
26-06-2020, 08:00

26 червня – довільний спомин святого Зигмунта Гораздовського, пресвітера

Зигмунт Кароль Гораздовський (1845–1920) народився у шляхетній сім’ї в Саноку (Польща). Під час Галицького повстання (1846) няня сховала його від під колесом млина, і хлопчик перечекав небезпеку, та захворів на туберкульоз, який супроводжував ціле життя.
Від батьків Зигмунт отримав добре виховання та глибоку віру. Навчався в школі в Саноку, у гімназії в Перемишлі, 1864 року розпочав вивчати право у Львівському університеті, але вже за рік вступив до семінарії. Через хворобу свячення Зигмунта довелося відкласти, і це завдало йому великого болю. Проте святий у довірливій молитві звертався до Бога й не втрачав певності у покликанні.

Після свячень (1871) працював вікарієм у Тартакові, Войнилові, Букачівцях, Городку Львівської області, Жидачеві та Львові. Поєднував душпастирство з благодійністю. У школі провадив катехизи, передавав учням любов і повагу до церковних таїнств, увів спільне Перше Причастя для дітей і практику роздавати пам’ятки на Перше Причастя й миропомазання. Опрацював і видав Катехизм, написав «Поради й застереження для молоді», «Правила доброго виховання» й інші праці.

Під час епідемії холери опікувався хворими та власноруч складав померлих до гробу. Приходив із допомогою до всіх, хто потребував допомоги: безпритульних жебраків, багатьом з яких допоміг повернутися до гідного життя, невиліковно хворих, убогих студентів, самотніх матерів, покинутих немовлят, удів і їх дітей. Організовував для підопічних доми й центри помочі. Завдяки святому виникла священицька спілка «Boni Pastoris», часопис із такою самою назвою, «Щоденна газета» та Згромадження сестер святого Йосипа (1884). Зигмунт був співзасновником «Спілки благодійних організацій» і співпрацював із іншими організаціями такого типу. Попри добрі справи, мав неприятелів, які створювали перешкоди його діяльності.

Зигмунта називають священиком жебраків і отцем убогих. Помер він у Львові, канонізований 2005 року.

Зображають святого у священицькому вбранні, часто серед убогих, використовують фотографії.

Покровитель заснованого згромадження.

Уклала Юлія Бойко

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий