Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Актор із Калуша зіграв священика в кіно про переслідування віруючих в СРСР
18:27 Вівторок 0 582
30-06-2020, 18:27

Актор із Калуша зіграв священика в кіно про переслідування віруючих в СРСР

Актор Національного театру імені Івана Франка родом із Калуша Віталій Ажнов знявся у художній стрічці «Вірити». Молодий калушанин зіграв роль отця Людвіка Вродарчика.
Фільм знімає EWTN — всесвітня католицька мережа Україна. Сценарій до фільму написав о. Павло Вишковський, який ґрунтовно досліджував історію переслідуваної Церкви за часів СРСР. Дія відбувається у Радянській Україні, на Вінниччині, у період з 1920 по 1953 роки. Головний герой Петро стає віч-на-віч з новою радянською ідеологією, яка не сприймає релігії, пропагує зречення віри в Бога.

Родина Петра рятує сакральні речі з храму, до якого вдираються військові. Відтак Петро за свої переконання опиняється на засланні в табору на Уралі.

Події розгортаються серед ув’язнених у таборі, які моляться потайки та зазнають знущань із боку наглядачів. Паралельно бачимо життя вірян, які залишаючись на Вінниччині, продовжують свою тиху боротьбу за віру.

Сценарій картини будується на реальних подіях, історичних фактах, які утворюють канву сюжету. Історія, яку показує перша сцена, відбулась 8 грудня 1938 року вздовж дороги з Качуг до Нижнєуденська, коли комуністи розстріляли 60 священників, перед тим ставлячи їм запитання: "Бог існує чи ні?". Всі відповіли: "Так". Це було їх останнє слово.

У коментарі Віталій Ажнов розповів, що на роль священика його запросив його товариш, режисер Артем Шеремет. Саме він і відзначив схожість Віталія із своїм персонажем.

Отець Вродарчик — не вигаданий персонаж, а реальна людина. У часи Другої світової війни на тлі ворожнечі і ненависті настоятель робив усе, щоб запобігти пролиттю крові. Разом із активною душпастирською діяльністю він намагався залагодити напружені польсько-українські стосунки. Від моменту прибуття до Окопів, він використовував свої медичні вміння, чим широко прославився в околиці, при цьому надаючи допомогу усім стражденним, не залежно від національної приналежності. 6 грудня 1943 року переслідувачі побили його та забрали з собою. Після знущань й катування, 8 грудня отця Людвіка вбили.

Віталій Ажнов зазначив, що грати роль священнослужителя дуже відповідально: "Це своєрідна місія і тобі глядач повинен повірити. Мені спочатку здавалось, що це нереально, але коли мене вдягли і загримували, то все стало на свої місця. Ти довіряєш тому, кого бачиш в дзеркалі".

Готуючись до ролі, актор прочитав усю біографію отця Вродарчика. Все інше — це співпраця з режисером, художниками по костюмах і гриму.

Актор Національного театру імені Івана Франка родом із Калуша Віталій Ажнов зауважує: "Не знаю, що буде в результаті, але переконаний, що це буде щось цікаве і варте уваги".

Віталій додав, що паралельно знімається у 16-серійному детективному серіалі, в якому йому дісталася роль айтішника Буті.

Джерело: Вікна
Новини з України 09:01 Понеділок 0 159 «Світ сьогодні потребує таких знаків близькості Бога» - вічні обіти сестри Марії, бенедиктинки У Солонському монастирі святого Йосифа біля Львова відбулись вперше вічні обіти сестри Марії, яка остаточно сказала Богові «Фіат». 24 липня 2021 року о 11.00 Святу Месу, під час якої сестра Марія, яка родом із Вінничини підтвердила своє рішення бути вірною своєму покликанню, очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, Львівський у співслужінні зі священиками.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.