Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Звернення українських єпископів до Верховної Ради України
11:43 Субота 9 8 822
25-04-2020, 11:43

Звернення українських єпископів до Верховної Ради України

22 квітня 2020 року Конференція Єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні скерувала звернення до Верховної Ради України на чолі з її Головою п. Дмитром Разумковим та до Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності на чолі з його Головою п. Денисом Монастриським з закликом про відхилення законопроекту № 3316 від 9 квітня 2020 року - Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо протидії злочинам на грунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності).


Засвідчуємо Вам свою повагу та звертаємося у зв’язку з загрозами, які несе в собі законопроект № 3316 про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності), автор – О. М. Василевська-Смаглюк.

Представляючи інтереси віруючих Римсько-католицької Церкви в Україні (а це близько мільйона громадян), ми дуже стурбовані тим, що гендерна ідеологія просувається в законодавство України. Як приклад, окрім посилення кримінальної відповідальності за злочини, вчинені на ґрунті нетерпимості до сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності особи, законопроект № 3316 пропонує ввести нову статтю 161-1 та запровадити кримінальну відповідальність за “приниження гідності осіб чи груп осіб за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності”.

Подібним чином зміни до статті 294 Кримінального кодексу України можуть бути використані з метою кримінального переслідування учасників мирних акцій протесту, спрямованих проти пропаганди гендерної ідеології. Раніше Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вже звертала увагу на свавільне і надмірне використання сили співробітниками Національної поліції України, безпідставного примусу та придушення ними мирних альтернативних маніфестацій на захист сімейних цінностей, що мало місце 17 червня 2018 року у Києві під час проведення прихильниками гендерної ідеології так званого «Маршу рівності».

На наше переконання, пропоновані законопроектом № 3316 зміни несуть пряму загрозу для реалізації конституційного права на свободу слова та свободу вираження поглядів. Адже учасники суспільної дискусії, в тому числі релігійні діячі, які критикуватимуть одностатеві відносини та партнерства як аморальні, гріховні та закликатимуть до обмеження пропаганди такого неприродного, розбещеного способу життя, опиняться під загрозою кримінального переслідування лише за свої слова і публічно висловлену позицію на користь природніх подружніх стосунків.

Слід зауважити, що законодавство України не містить визначення поняття “гендерна ідентичність”, а тому така юридична невизначеність є додатковим підґрунтям для зловживань у цій сфері.

Як відомо, саме через проблемне визначення терміну “ґендер” у 2018 році Верховна Рада України відмовилася від ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (відому як Стамбульська Конвенція). Це обумовлено незгодою українського суспільства, в тому числі релігійної спільноти, з гендерною ідеологією, яка підміняє поняття жіночої та чоловічої статі поняттям “ґендер”, згідно якого людина незалежно від своєї статі на власний розсуд може ідентифікувати себе чи-то жінкою, чи-то чоловіком, чи-то якимось ще з понад 50 ґендерів.

Зазначена ситуація є не лише небезпечною для реалізації конституційних прав на свободу слова та вираження поглядів, але й підриває засади партнерських відносин між державою і релігійними організаціями, які формувалися впродовж останніх 25 років. Адже у той час, коли церкви і релігійні організації в діалозі з різними міністерствами та урядовими структурами свідомо обмежують участь віруючих у богослужіннях, релігійних обрядах і інших масових заходах, натомість, окремі парламентарі, просуваючи проблемний законопроект № 3316, провокують збурення серед сотень тисяч віруючих різних конфесій і у різних регіонах, які не можуть спокійно дивитися на свавільне порушення Конституції України та знищення засад державної сімейної політики. У цій ситуації ризик громадських протестів є дуже високий, адже сім’я є найбільшою цінністю українського суспільства згідно досліджень різних соціологічних служб.

Враховуючи зазначене, просимо Вас вжити заходів для відхилення законопроекту № 3316 про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності) як такого, що несе загрозу для конституційного права на свободу слова та свободу вираження поглядів.

Конференція Єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні
9 комментарі]ів
Андрій Бичковський
Додав Андрій Бичковський
25 квітня 2020 14:49
Підтримую заяву Конференції Єпископату Римо-Католицької Церкви України. 
Наталя Лапіна
Додав Наталя Лапіна
25 квітня 2020 18:59
Підтримую!
Інга Степаненко
Додав Інга Степаненко
25 квітня 2020 22:01
Підтримую!
Andriy Sabat
Додав Andriy Sabat
26 квітня 2020 06:01
Підтримую звернення
Дмитро Кирилюк
Додав Дмитро Кирилюк
26 квітня 2020 09:37
Підтримую заяву Єпископату Римо-Католицької Церкви!!! 
Roman
Додав Roman
26 квітня 2020 12:10
Повністю підтримую!
Ihor Hryzhak
Додав Ihor Hryzhak
26 квітня 2020 14:30
[hide][/hide]
Справді велика загроза втрати своєї біологічної суті і сприйняття власної біологічної, генетично зумовленої статі. Це не приносить щастя людині, несе за собою масу моральних і фізичних мук, повну руйнацію подружжя, яке здатне до плідності. Тобто гендерна політика в суті своїй є антилюдською. 
Святослав Cтефанишин
Додав Святослав Cтефанишин
28 квітня 2020 14:55
Підтримую сказане!
Юлія
Додав Юлія
28 квітня 2020 22:29
Підтримую римо-католицьку церкву!!!
Офіційні документи України 17:00 П'ятниця 0 412 Звернення ВРЦіРО до російських релігійних діячів про евакуацію мирних мешканців і поранених захисників Маріуполя Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до російських релігійних діячів про евакуацію з Азовсталі мирних мешканців і поранених захисників Маріуполя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.