Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 28 червня, неділя
18:02 Субота 0 319
27-06-2020, 18:02

Літургія на кожен день, 28 червня, неділя

(зел) ХІІІ Неділя звичайного періоду
Дуже важливо не пропустити Ісуса, який проходить поруч з будинком нашого життя. Якщо ми приймемо Його і будемо йти з Ним, то Він допоможе нам не озиратись назад і міцно триматися віри, що Його спасительний Хрест вкаже нам дорогу до дому Отця.

АНТИФОН НА ВХІД
Усі  народи, заплещі те в долоні; * радісним голосом ликуйте для Господа! (Пс 47 (46), 2)

Мовиться «Слава во вишніх»

КОЛЕКТА
Боже, Ти благодаттю усиновлення схотів вчинити нас дітьми світла; † не допусти, щоб нас огорнула темрява помилок, * але вчини, щоб ми перебували у сяйві Твоєї істини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Цар 4, 8-11. 14-16а
Читання з Другої книги Царів.
Одного дня, коли Єлисей проходив через Шунам, якась багата жінка, що там жила, наполягала, щоб він в неї їв. І так щоразу, як іде було повз, заверне туди поїсти. І каже вона раз своєму чоловікові: «Я впевнена, що цей Божий чоловік, який попри нас завжди проходить, свята людина. Тож збудуймо невеличку верхню світлицю та й поставмо йому там ліжко, стола, стільця й каганець, щоб він, як зайде колись до нас, міг там зупинитися».Одного дня прийшов Єлисей туди і зайшов у верхню світлицю та й відпочивав там. І спитав він свого слугу Гехазі: «Що ж би таке зробити цій шунамійці?» Гехазі відповів: «Та ось сина нема у неї, чоловік же її старий». Єлисей сказав: «Поклич її». Той покликав, і стала вона в дверях. І сказав Єлисей: «Через рік о цій порі пригортатимеш сина». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 89, 2-3. 16-17. 18-19
Про милість Божу буду ввік співати.
Милості Господні повіки оспівувати буду, – *
з роду в рід своїми устами †
буду сповіщати про Твою вірність.
Я ж сказав: «Навіки буде встановлене милосердя». *
Там, на небесах, встановиш Ти свою правду.
Блаженний народ, який переможний клич знає! *
Господи, вони ходитимуть у сяйві Твого обличчя.
У Твоєму Імені весь день вони будуть радіти, *
і в Твоїй справедливості вони звеличені будуть.
Адже Ти – краса їхньої сили, *
зросте наша міць через Твою прихильність.
Адже Господь є щитом нашим, *
і Святий Ізраїля є царем нашим.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 6, 3-4. 8-11
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Чи ви не знаєте, що всі ми, які хрестилися в Христа Ісуса, хрестилися в Його смерть? Тож ми похо­вані з Ним через хрещення в смерть, щоб так, як Христос був воскрешений із мертвих славою Отця, так і ми поча­ли би ходити в оновленні життя. Якщо ми померли з Христом, то віримо, що й буде­мо жити з Ним; знаючи, що Христос, вставши з мерт­вих, більше не вмирає – смерть над Ним більше не панує. Бо як Він помер, то тільки один раз помер для гріха, а як живе, то для Бога живе. Так само й ви вважайте себе мертвими для гріха і живими для Бога в Христі Ісусі. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

1 Пт 2, 9
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ви – рід вибраний, царське священство, святий народ,
люд придбаний, аби звіщати чудесні діла Того,
хто вас покликав із темряви
до свого дивовижного світла.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 10, 37-42
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм Апостолам: «Хто любить батька або матір більше, ніж Мене, той недостойний Мене; і хто любить сина або дочку більше за Мене, той недостойний Мене. І хто не бере свого хреста, а йде слі­дом за Мною, той недостойний Мене. Хто зберігає душу свою, той втратить її, а хто втратить душу свою заради Мене, той знайде її. Хто вас приймає, той Мене приймає; хто приймає Мене, приймає Того, хто послав Мене. Хто приймає пророка в ім’я пророка, дістане нагороду пророка; і хто приймає праведника в ім’я праведника, одержить наго­роду праведника. Якщо хто напоїть одного з цих малих чашею холодної води ті льки тому, що він є учнем, воістину кажу вам: не втратить своєї нагороди». Слово Господнє.


Мовиться «Вірую»

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос навчав людей, що віра перемагає страх; свідомі цього волаймо з надією:
1. Свята Церква шляхом до спасіння душ вважає також допомогу людям у земних справах; молімося, щоб їй вдалося, співпрацюючи з урядами держав, запевнити всім людям гідне життя.
2. Святіший Отець є намісником самого Христа на землі; молімося, щоб християнський світ побачив і наслідував його синівську відданість Богу та повагу до кожної людини.
3. Велич держави проявляється у турботі про найбільш беззахисних її громадян; молімося, щоб почуття солідарності характеризувало кожного громадянина світу.
4. Важким тягарем лягають на плечі людей невиліковні хвороби чи каліцтва; молімося, щоб вони у молитві та святих таїнствах знаходили розраду та силу.
5. Неухильність смерті наповнює страхом серце кожної людини; молімося, щоб помираючі поверталися умиротворені до дому Отця, а померлим засяяла зірка воскресіння.
6. Дякуючи Богові за те, що ми можемо брати участь у євхаристійній жертві, молімося, щоб ця жертва була нашою силою на землі та завдатком вічного життя у небі.
Боже, джерело благодаті, вислухай наші молитви і допомагай нам своєю міццю в дорозі до Твого Царства. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти у Твоїх тайнах предивно являєш свої діяння * вчини, щоб наше служіння було гідним святих дарів. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі Звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благослови, душе моя, Господа, * і все, що є в мені  – Його святе Ім’я. (Пор. Пс 103 (102), 1)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай божестенна жертва, яку ми принесли і спожили, † відновить наше життя, щоб ми, з’єднані з Тобою у вічній любові, * приносили плід, який завжди триває. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 09:06 Понеділок 0 130 Серце Ісуса, жертво за грішників; спасіння тих, хто на Тебе уповає Одна з відомих пісень, яку співаємо під час Хресної дороги, містить такі слова: “То не цвяхи, а мій гріх Тебе прибив. То не люди, а мій гріх Тебе судив. То не цвяхи, а мій гріх Тебе тримав”.