Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 30 червня, субота
18:46 П'ятниця 0 509
29-06-2018, 18:46

Літургія на кожен день, 30 червня, субота

(зел) Субота ХІІ звичайного тижня
Сотник був римлянином, язичником, за всіма критеріями – людиною, далекою від істинної віри. Але Ісус прихильно споглядає на його щирість, довіру і головне – покору. У нього всі передумови, щоб стати добрим християнином. Перед Святим Причастям ми тепер завжди повторюємо слова сотника: «Господи, я недостойний, щоб ти прийшов до мене…»: така от постійно лекція покори, нагадування, що великий дар Євхаристії нам належиться не за наші заслуги, він – дарунок Господа щирій і покірній душі.
Або (черв) довільний спомин святих ПЕРШОМУЧЕНИКІВ СВЯТОЇ РИМСЬКОЇ ЦЕРКВИ
Про життя святих – перших мучеників Римської Церкви, яких сьогодні вшановуємо, нічого не відомо. Вони загинули за правління імператора Нерона. Їх звинуватили у підпалі Риму. Не збереглися їхні імена та спомини в календарі. Знає їх лише Бог.

Спільні Меси: про багатьох мучеників (стор. 122)


АНТИФОН НА ВХІД
Господь – народу свого сила, * Він рятівна твердиня Помазаника свого. * Спаси народ Твій, Господи, і благослови Твою спадщину, * й царюй над ними повіки.

КОЛЕКТА
Господи, обдаруй нас постійним трепетом та любов’ю Твого святого Імені, † бо Ти ніколи не відмовляєш в опіці тим, * котрих зміцнюєш своєю любов’ю. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти освятив кров’ю мучеників прекрасні паростки Римської Церкви; † вчини, щоб ми, зміцнені мужністю їхньої боротьби, * разом із ними з радістю святкували перемогу. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Плач 2, 2. 10-14. 18-19
Читання з Книги Плачу.
Зруйнував Господь, не пощадив, усі Якова оселі. Він зруйнував у своїм обуренні твердині дочки Юди, повалив їх на землю; царство з його князями збезчестив. Сидять на землі мовчки старі люди дочки Сіону; посипали собі голови порохом, оперезалися вереттям. Схилили голови додолу дівчата єрусалимські. Очі мої змарніли від сліз, нутро кипить у мене, жовч моя виливається на землю з-за погибелі дочки народу мого, бо діти й немовлята мліють по майданах міських. Просять у матерів своїх: «Хліба! Пити!» І умлівають, мов поранені, по майданах міських і виливають свої душі у материнське лоно. Якого свідка маю тобі дати? До чого мені тебе уподобити, дочко єрусалимська? З чим тебе порівняти, щоб тебе потішити, дівице-дочко сіонська? Рана бо твоя велика, немов море; хто тебе вилікувати мо- же? Пророки твої бачили для тебе видіння пусті й оманливі; не розкривали твого беззаконня, щоб відвернути від тебе неволю; вони для тебе віщували пророцтва пусті та облудні. До Господа взивай зі свого серця, дівице – дочко Сіону! Лий потоком сльози днями й ночами! Не давай собі впину, очей твоїх зіницям не давай спокою! Вставай, голоси уночі з початком кожної сторожі. Вилий наче воду твоє серце перед лицем Господнім. Здійми до Нього твої руки за життя твоїх діток, які мліють з голоду на рогах усіх вулиць. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 74, 1-2. 3-4. 5-7. 20-21
Життя убогих не забудь повіки.

Боже, чому Ти назавжди нас відкинув? *
Чому Твій гнів палає на овець Твоєї отари?
Згадай свою громаду, яку Ти придбав віддавна. †
Ти викупив жезл спадщини своєї: *
це гора Сіон, на якій Ти оселився.
Зійди Твоїми стопами на відвічні руїни, – *
за все зло, яке ворог накоїв у Твоїй святині.
Твої вороги заревіли у Твоїй святині; *
вони підняли стяги – свої знамена.
Виглядало, наче в гущавині лісу підносили сокири. *
А тоді почали сокирами і молотками †
трощити її різьблену оздобу.
Спалили вогнем Твою святиню, *
опоганили до основ Імені Твого оселю.
Поглянь на завіт свій, *
бо темні закутки землі заповнені оселями беззаконня.
Хай упокорений не вертається з ганьбою. *
Бідний та вбогий Твоє Ім’я величати будуть.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 8, 17
Алілуя, алілуя, алілуя.
Христос узяв наші недуги
і поніс хвороби.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 8, 5-17
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, коли Ісус увійшов в Капернаум, до Нього підійшов сотник, благаючи Його і промовляючи: «Господи, слуга мій лежить вдома паралізований, тяжко мучиться». Ісус йому каже: «Я піду й оздо¬ровлю його». У відповідь сотник сказав: «Господи, я не достойний, щоб Ти увійшов під мій дах, але тільки скажи слово, – і мій слуга одужає. Тому що і я людина підвладна, і маю воїнів під собою; кажу цьому: “Іди!” – і він йде; іншому: “Прийди!” – і він приходить; моєму слузі: “Зроби це!” – і він робить». А Ісус, коли почув, здивувався і сказав тим, які йшли за Ним: «Воістину кажу вам: ні в кого в Ізраїлі не знайшов Я такої великої віри. Кажу ж вам, що багато хто прийде зі сходу й заходу і сяде з Авраамом, Ісааком та Яковом у Царстві Небесному, а сини Царства будуть викинуті в навколишню темряву; там буде плач і скрегіт зубів». А сотникові Ісус сказав: «Іди, нехай буде тобі так, як ти повірив». І його слуга тієї ж години одужав. Коли Ісус прийшов в дім Петра, то побачив його тещу, яка злягла і була в гарячці; Він доторкнувся до її руки, – і гарячка покинула її; вона встала й служила Йому. А як настав вечір, привели до Нього багатьох біснуватих, і Він словом вигнав духів та зцілив усіх хворих, щоби збулося сказане через пророка Ісаю, який говорив: «Він узяв наші недуги і поніс хвороби». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Вислухавши Слово Боже, смиренно зверні мося до нашого Господа зі своїми молитвами:

1. Молімося за нашого Папу, щоб Святий Дух допомагав йому ревно і мудро керувати Божою Церквою.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб Господь благословив український народ і завжди опікувався ним.
3. Молімося за дітей та молодь, щоб під час літніх канікул вони не занедбували своїх християнських обов’язків.
4. Молімося за людей, які заплуталися у тенетах гріха, щоб вони з Божою допомогою побачили свою неправедність і через щиру покуту очистилися та повернулися до люблячого Отця.
5. Молімося за померлих наших родичів та близьких, щоб Господь дав їм віковічне світло у Царстві вічного життя.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вірно виконували заповіді Христового Євангелія і своїм праведним християнським життям удостоїлися нагороди на небесах.

Господи Ісусе Христе, Ти своїм життям, смертю та воскресі нням переміг гріх та сатану, підтримуй нас у боротьбі із спокусами та охороняй від усякого зла святу Церкву. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, жертву прославлення та умилостивлення † і вчини, щоб наші душі, очищені її силою, * стали даром, благоугодним Тобі . Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Очі всіх на Тебе, Господи, уповають, * Ти їм своєчасно даєш поживу, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Відновлені поживою Пресвятого Тіла і Крові, благаємо, Господи, Твою милість, † щоб те, що ми з відданістю часто звершуємо, * спричинилося до нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:43 П'ятниця 0 38 Літургія на кожен день, 23 лютого, субота Ісус виводить учнів, які є свідками Його преображення на горі Тавор, із їхнього занадто людського мислення про Бога. Присутність Мойсея та Іллі, голос із неба, просвітлена постать Ісуса – це є знаком участі в невидимих справах, а значить – в Божих. Оглядання преображеного Ісуса та миттєве входження в заслону має приготувати учнів до пітьми хреста, має зміцнити їх.
Св. ПОЛІКАРПА, єпископа і мученика  (черв) Обов’язковий спомин
Святий Полікарп, учень св. апостола Йоана і єпископ Смирни, є однією з найбільш шанованих постатей християнської античності. Він побував у Римі в Папи Анікета для вирішення спірного питання святкування Великодня. Довге життя закінчив славетним мучеництвом, описаним християнами зі Смирни. Проконсулові, що домагався від нього відречення від Христа, св. Полікарп відповів: “Вісімдесят шість років я служу Христові і Він ніколи не скривдив мене, як же я міг би глумитися над моїм Царем і Спасителем?” Мученик був спалений на стадіоні у Смирні 23 лютого 155 року.


Літургійний зошит 17:32 Понеділок 0 124 Літургія на кожен день, 19 лютого, вівторок (зел) Вівторок VI звичайного тижня
Біблія наповнена прекрасними сторінками, що показують Бога, який з великою турботою піклується про свій народ. Також ми самі можемо назвати ситуації, коли виразно відчули Боже Провидіння у своєму житті. Але часом надмірна турбота про справи цього світу бере верх в нашому житті і наповнює нас песимізмом. Ці важкі моменти нашого життя зазвичай є випробуванням віри. Бог ніколи нас не залишає. Пам’ятаймо про слова Ісуса: Не бійтесь, будьте мужні.