Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Десята річниця коронації ікони у Чорткові
16:20 П'ятниця 0 276
30-08-2019, 16:20

Десята річниця коронації ікони у Чорткові

Десять років тому, 29 серпня 2009 року, відбулась непересічна подія для мешканців Чорткова - коронація ікони Матері Божої Святого Розарію. Пригадаймо зі слів тодішнього настоятеля парафії як це було. 
Отець Томаш Словінський, настоятель парафії св. Станіслава, так прокоментував цю подію для Milites Christi Imperatoris: «Україна має ще одну короновану ікону, де кожний може прийти, помолитися і віддати для Ісуса і Марії все те, що лежить у нього в серці».

Корони для ікони були освячені ще у 2002 році Святішим Отцем Йоаном Павлом ІІ, а наклав їх на скроні Ісуса і Марії митрополит Мечислав Мокшицький.
Святкова Євхаристія відбувалась за участі численних вірян і духовенства. Після цього пройшла урочиста процесія містом, під час якої ікона "відвідала" всі храми міста. 
А про саму ікону знаємо, що колись вона перебувала у головному вівтарі храму св. Станіслава. Її історія почалася ще з кінця XV століття під Вітебском у Островні (територія сучасної Білорусі). Тому її часто називали Островецькою іконою. У 1654 році домініканці таємно вивезли ікону до Львова через прихід росіян на білоруські землі. Від тоді ікона перебувала у храмі св. Марії Магдалини у Львові. За 10 років було зафіксовано 86 чудес, що були пов'язані з іконою. Польський король Ян Казимір під час військового походу на Москву (1663) подарував святу реліквію чортківським домініканцям. Раніше на іконі був напис латинськими літерами: «Ян Казимир, Король Польщі, був у Чорткові з чудотворною іконою з Островні».  

У Чорткові чудотворна ікона Матері Божої Святого Розарію перебувала у великій пошані 300 років. Її прикрашали срібні корони, шати і коштовності. Ікона закривалася рухомою заслоною, розписаною масляними фарбами. У 1945 році святу реліквію було перевезено до Кракова, де її піддали консервації, а у вересні 1983 року вона була виставлена в каплиці Котовських храму св. Яцка у Варшаві. Там щороку в першу неділю вересня зустрічаються паломники, колишні мешканці Чорткова й околиць, щоб привітати свою Мадонну.

Образ Матері Божої, що нині знаходиться в Чорткові, – точна копія чудотворної ікони, про це пише сторінка Чортків City.

Нагадуємо, що у вересні 2018 року сайт «ВСВІТІ» повідомив, що храм увійшов до сімки найвеличніших католицьких храмів України.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Історія Церкви в Україні 10:00 Вівторок 1 329 Як французька свята стала покровителькою Луцької дієцезії На перший погляд може видатись дивним, що свята Тереза від Дитяти Ісуса являється покровителькою Луцької дієцезії. Де знаходиться Франція, а де Україна. Але як бачимо в історії трапляються дивовижні речі.