Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 11 грудня Церква згадує святу Марію Маравіллас, діву
12:54 Середа 0 137
11-12-2019, 12:54

11 грудня Церква згадує святу Марію Маравіллас, діву

Марія Маравіллас Підаль-і-Чіко де Гусман (1891–1974) народилася в Мадриді, у шляхетній родині з найвищих сфер іспанської аристократії. Від батьків перейняла глибоку віру.
Удома отримала хорошу освіту: знала французьку й трохи англійську, грала на фортепіано, полюбляла читати. У 5 років склала приватний обіт чистоти, ще дитиною допомагала бідним, намагалася наслідувати святих в їхніх духовних практиках, не полишила цих добрих справ до кінця життя.

Завдяки творам святої Терези від Ісуса та святого Йоана від Хреста відкрила покликання до Ордену Кармелітів Босих, та змогла вступити в монастир лише 1919 року, після смерті батька. Отримала ім’я Марія Маравіллас від Ісуса. Після вічних обітів, складених 1924 року, доволі скоро стала форматоркою новіціату, а з 1926 року виконувала обов’язки настоятельки в різних монастирях. Новіціаток навчала не так вигадливими словами, як простотою власного життя, постійно скеровуючи послушниць до повчань Терези від Ісуса та Йоана від Хреста.

Мати Маравіллас, як її називають кармеліти, не прагнула реформи, проте за Божим діянням спричинилася до віднови ордену. Вона була святою Терезою від Ісуса ХХ століття. Заснувала 11 монастирів, зокрема в Індії, які зарясніли численними покликаннями. Була чуйна до нужденних, побудувала парафіяльний комплекс для бідних, помешкання для бездомних і лікарню для черниць, огортала опікою сиріт та приходила на допомогу іншим орденам, уміла вести дипломатичні розмови з вельможами. Хоча монастирі, які вона заснувала, мали суворіші умови, свята піклувалася, аби кожна черниця почувалась як удома. Піклування про те, аби монастирі залишилися вірними терезіанській реформі після Другого Ватиканського Собору, спонукало матір Маравіллас 1973 року утворити з них Товариство святої Терези.

Померла в Альдгуеле, де мешкала з 1967 року. Канонізована 2003 року.

Зображають святу в кармелітському вбранні, використовують фотографії.

Уклала Юлія Бойко

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Свідчення 11:32 Субота 0 97 Том Катена – мирянин, місіонер, лікар, що відкрив серце мешканцям Судану Том Катена – американський католицький місіонер-мирянин. Він працює лікарем в регіоні Нубійських гір, що в Судані – місцевості, позначеній значними конфліктами. Там він відкрив медичний заклад і щодня служить найбільш потребуючим місцевим мешканцям. За це самовіддане служіння 2017 року його нагородили міжнародною премією «Аврора».