Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Форум активних громадян у Києві
21:00 Вівторок 3 468
26-11-2019, 21:00

Форум активних громадян у Києві

У вівторок, 26 листопада, у Києві вперше відбувся Форум "Участь активних громадян у соціальному розвитку громад", який провела Релігійна Місія "Карітас-Спес" в Україні.
Форум, відбувався в рамках проекту "Зміцнення місцевої самоорганізації та громадської активності в Україні", що фінансувався Урядом Німеччини та Renovabis. Захід покликаний презентувати активну роль вірян у житті громади, суспільства через різноманітні проекти соціальних служінь. Було представлено досвід і можливості співпраці з місцевими, регіональними, національними і міжнародними партнерами з державних установ та бізнесу. Досвідчені спікери представляли дієві знаряддя для реалізації різних соціальних проектів.


Відкрив Форум із вступним словом отець Петро Жарковський, президент Релігійної Місії Римсько-Католицької Церкви в Україні "Карітас-Спес". Представлення "Карітас" як інструменту Церкви в служінні людині здійснила Тетяна Калініченко, менеджер з комунікації РМ. "Маю надію, що з релігійних громад розпочнуться якісні соціальні сервіси", - підкреслила Калініченко.


У Форумі взяли участь понад 85 активних громадян з усієї України - представники регіональних офісів "Карітас-Спес", партнерських організацій, благодійних організацій, влади та бізнесу.


Руслан Краплич, керівник проекту "Карітас-Спес" в Україні, представив напрацювання та реалізовані програми РМ - тренінги, консультації та семінари.


Заступник міністра з питань молоді, сім'ї та спорту, Олександр Ярема, представив можливості співпраці з державними установами на рівні реалізації різних програм, які спрямовані на підтримку молоді. Ярема підкреслив, що діалог з громадою відбувається на всіх рівнях реалізації проектів та зазначив, що будь-яка організація, навіть локальна, може брати участь у конкурсі, який проводить міністерство. Було наголошено на потребі побудови платформи співпраці держави, громадськості та бізнесу. Доповідач вказав на діючі конкурсні програми. Між іншим, міністерство підтримувало проведення фестивалю "Вітер Надії".


Виконавчий директор ІСАР Єднання, Володимир Шейгус, представив донорські організації та програми міжнародної технічної допомоги для України. Доповідач підкреслив потребу вирішувати проблеми "самостійно, а не чекати, що хтось нам допоможе". На согодні в Україні діє 80 тисяч громадських організацій та 18 тисяч благодійних фондів, які об'єднують різні конфесії. "Нас всіх єднають одні й ті самі проблеми", - наголосив Шейгус. ІСААР Єднання допомагає зробити проекти більш ефективними, організованими та прозорими, що викликає велику довіру у благодійників.


Про частку банківського сектору у благодійності розповіла Юлія Сосєдка, акціонер банку "Конкорд" та співзасновниця благодійного фонду "Біржа благодійності". Організація має велику кількість відкритих проектів адресної допомоги хворим дітям, а також підтримує талановитих дітей. "Без благодійності бізнес не розвиватиметься", - зазначила доповідачка.


У наступному блоці було представлено інноваційні проекти соціальних служінь.


Охріменко Євген, голова громадської організації "Громадський рух "Соціальна єдність", представив сучасні інклюзивні рішення для людей з вадами слуху - програми "ConnectPRO" та "Перекладач жестової мови". В Україні нараховується 5-8 відсотків осіб з вадами слуху, це майже 2 мільйони осіб. Віталій Потапчук не чує, однак його виступ на Форумі став можливий завдяки розробленій програмі, що мову жестів перетворює у аудіо (розроблена ціла схема). Вищезгадані програми користуються великим попитом, адже найбільшою проблемою людей з вадами слуху є спілкування з рештою суспільства. Центр прийняв 110 тисяч відеодзвінків з різних питань (наприклад, треба було допомогти викликати швидку, поліцію, вирішити якусь ситуацію).


Андрій Оленчик, співзасновник екуменічного служіння "Християнська Служба Порятунку" представив напрацювання та досвід всебічної практичної допомоги військовим із зони АТО/ООС. Це не лише капеланське служіння, молитовна підтримка, гуманітарна допомога, а й психологічна і фізіологічна реабілітація. Оленчик висвітлив міжконфесійне служіння підрозділів у Маріїнці, Авдіївці, Бахмуті, Старобільську, співпрацю в рамках акції "Папа для України". Також представив поля праці, які становлять план дій на наступні роки. У суспільній сфері - пролайф і антигендер, школа соціального лідерства, програми зміцнення сім'ї.


Зиновій Свереда, доктор економіки, екс-доцент Папського Григоріанського Університету (Рим, Італія), представив доповідь на тему: "Історична роль церкви у соціальному та економічному розвитку місцевої громади". Доповідач розповів про основну проблему християн у суспільному, соціальному і громадському житті - незнання свого ж богословського вчення. "Вчення Церкви говорить, що будь яка людина чи суспільство має потенціал щоби вийти з бідності", - підкреслив доповідач і наголосив на потребі морального оздоровлення людей, позбавлення соціальної депресії (яку викликає, між іншим, алкоголізм). В іншому випадку кошти суспільства йдуть не на розввиток, а на лікування соціальних проблем.


Леонід Ігнатьєв, керівник Громадської спілки "Міжнародна асоціація зі сприяння сталому розвитку півдня України "Євростратегія" розповів про можливість залучення ресурсів за допомогою віртуальних краутфандингових платформ.


Сергій Суднік, голова "Ради Соціального Інвестування", презентував проект "SIP Starter". За допомогою цієї платформи можна отримати підтримку соціальних проектів, якщо вони мають прозору грошову схему та відповідають певним критеріям. Платформа орієнтована на інклюзивні проекти для людей з особливими потребами, сім'ї та молоді, екології та інше. "SIPStarter - це інструмент ініціатив знизу", - підкреслив Суднік.


Отець Андрій Пінчук розповів про досвід організації соціальних проектів та ініціатив у с. Волоське на Дніпропетровщині. Це унікальний проект, коли священник місцевої церкви став сільським старостою та об'єднав громаду для вирішення різніх питань: від екологічних проблем села до благодійних заходів.


Юлія Царевська, менеджерка проектів ВБО "Конвіктус Україна", розповіла про досвід реалізації проектів для підтримки жінок у важких життєвих обставинах. Крім того, поділилася досвідом передачі соціальних проектів, на прикладі Харківщини та Київщини, на баланс місцевого бюджету.


На завершення Руслан Краплич та Олександра Горячева узагальнили деякі вимоги та принципи заповнення заявок на гранти, а також розповіли про плани Релігійної Місії на наступний 2020 рік.


Форум став майданчиком для обміну корисним досвідом, контактами та ініціативами, які стануть підтримкою активних громадян у бажанні розвивати соціальні проекти та брати участь у побудові майбутнього держави.

Якщо Вас зацікавила інформація, слідкуйте за новинами. "Карітас-Спес" обов'язково ще не раз зробить подібну зустріч!

Аліна Петраускайте, КМЦ

Більше фото
Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
3 комментарія
czekajuczij
Додав czekajuczij
27 листопада 2019 08:16
Слава Ісусу Христу! А що таке "РМ"? Радіо Марія? Вибачте за питання! 


alina
Додав alina
27 листопада 2019 09:55
Слава навіки! РМ - Релігійна Місія.
czekajuczij
Додав czekajuczij
27 листопада 2019 12:55
Мммм! Зрозумів! Дякую! Нехай Господь благословить!  innocent
Новини з України 15:06 П'ятниця 0 146 У підземеллях Луцького костелу вперше за 75 років звершили Богослужіння «Меса в підземеллях нашого храму не правилася щонайменше 75 років. Сьогодні ми будемо молитися за наших померлих і всіх, хто був тут похований», – сказав отець канонік Павло Хом’як, настоятель кафедрального собору Святих Апостолів Петра і Павла в Луцьку. 12 грудня він звершив богослужіння в нижньому храмі костелу. З ним співслужив вікарій парафії, отець Роман Власюк.