Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Під Львовом розпочалось засідання конференції єпископату РКЦ (доповнено)
13:50 П'ятниця 0 2 102
29-11-2019, 13:50

Під Львовом розпочалось засідання конференції єпископату РКЦ (доповнено)

Після духовної віднови, якою стали кількаденні реколекції, розпочалось 53-тє Пленарне засідання конференції римсько-католицьких єпископів України.

Як ми вже повідомляли, спільні реколекції для римсько-католицьких та греко-католицьких єпископів відбувались з 25 по 28 листопада під проводом отця Джуліо Мікеліні, голови Богословського інституту в Ассізі.

Єпископ-номінант Микола Петро Лучок ОР поділився своїми враженнями про пережиття реколекцій: "Для мене це була нагода зупинитись, бо я останнім часом, після номінації, маю враження, що живу у три зміни. Реколектант, глибоко духовна людина, передавав своє розуміння Преображення Христа. Допоміг придивитись до фігур Мойсея, Іллі, учнів, самого Ісуса. Відкриттям для мене стало те, що Преображення було теж місцем, де Ілля та Мойсей потішали Ісуса, на Якого чекали страждання, де Отець Небесний потішав Ісуса. Якщо раніше говорили, що Преображення було для зміцнення учнів, то тут був переворот. Отець Небесний знав, скільки потішення потребує Ісус перед хресним стражданням. Це мене глибоко вразило. Ще більше відкрило моє серце на Небесного Отця, Який добре знає, скільки потребує людина, котра страждає. Це було зміцненням на початку дороги єпископського служіння. Отець знає, скільки сил і втіхи потрібно мені", - підсумував священник.


Єпископ Ян Собіло, помічник у Харківсько-Запорізькій дієцезії, розповів: "Ми мали можливість побувати на горі Табор, бо реколектант дуже гарно ввів нас у цю атмосферу Преображення Ісуса, яке веде також до нашого Преображення як єпископів, як християн, як людей, що покликані виконати волю Небесного Отця".


У п'ятницю, 29 листопада засідання розпочалось Святою Месою, яку очолив Голова конференції єпископату, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії Броніслав Бернацький. Проповідь виголосив митрополит Мечислав Мокшицький, який пригадав про очікування повторного Пришестя Христа. "Як пастирі ми не обчислюємо дати пришестя Христа, а роздумуємо над тим, що хоче сказати нам Бог, про що пригадати, на що скерувати наше служіння, щоб ми були добрими провідниками на шляхах. Саме Господь нам казав розпізнавати знаки часу у Євангелії. Ці знаки ми маємо розпізнавати постійно, щоби пригадувати самому собі та іншим про потребу навернення", - підкреслив Митрополит.


Засідання розпочалося молитвою. Голова конференції привітав нових учасників засідання - єпископа Олександра Язловецького та єпископа-номінанта Миколу Лучка ОР. Номінанту вручили подарунок - єпископський хрест.


На початку засідання єпископи мали зустріч з Апостольським нунцієм в Україні архієпископом Клаудіо Ґуджеротті. Було обговорено нагальні питання.


Після обідньої перерви єпископи помолились Коронку до Божого милосердя та продовжили засідання. Перша зустріч із представниками з Угорщини була присвячена Міжнародному Євхаристійному Конгресу в Будапешті 13-20 вересня 2020 року.


Після цього відбулась зустріч з представниками Комісії у справах душпастирства молоді РКЦ в Україні - отцем Міхалом Воцалом SDB та отцем Якубом Гонцяжом ОР. Було представлено працю, що пов'язана з документом "Правила захисту неповнолітніх у душпастирській та виховній практиці РКЦ в Україні", а також діяльність Школи формації душпастирів молоді.


Продовженням засідання стало обговорення діяльності Комісії у справах родини, підведення підсумків заходів із нагоди Року святості подружжя та сім`ї, між іншим, Всеукраїнського конгресу сімей. Було також визначено, що наступний рік у Церкві в Україні буде присвячений покликанню до священства.


Після зустрічі відбулась спільна Вечірня, яку очолив єпископ Леон Дубравський. На сьогодні праця єпископату завершена. Завтра, 30 листопада, єпископи розпочнуть робочий Євхаристією, після чого засідання продовжиться.

Ми продовжуємо висвітлювати 53-тє Пленарне засідання конференції єпископату України в Брюховичах.

Фотогалерея

Аліна Петраускайте, КМЦ
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.