Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Через Марію до Ісуса: щастя святого Йосифа
08:30 Вівторок 0 196
3-12-2019, 08:30

Через Марію до Ісуса: щастя святого Йосифа

З Книги Сираха (25, 1-4): "Щасливий той чоловік, що добру жінку має, – число його днів подвійне. Чеснотлива жінка чоловіка звеселяє, він проживе літа свої в мирі. Добра жінка – це добра частка, вона дається тим, що Господа страхаються. Чи багатий він, чи вбогий – у нього серце доброзичливе, і обличчя в нього завжди веселе".

Той, про котрого Святе Письмо говорить «справедливий», здобув велику благодать від Бога. Серце його радіє і не може надивуватися Тій, Котру зустрів і Кого покохало його серце. Пізнаючи Марію, Йосиф не може збагнути – звідки у цьому страшному і егоїстичному світі може з’явитися така чиста і така свята дівчина, як Марія? Хто батьки цієї прекрасної лілії, як вони прищепили їй боязнь Божу і вподобання у чеснотах. Звідки в Ній так велика Розсудливість, таке прагнення Справедливості, звідки в так «малій Дівчині» Мужність, сильна Поміркованість (Катехизм Католицької Церкви перераховує кардинальні чесноти – Розсудливість, Справедливість, Мужність, Поміркованість і теологічні чесноти Віра, Надія, Любов)? Адже Вона абсолютно не з цього світу! Її життя – це любов до всіх без винятку. Цінності цього світу не є для Неї жодним аргументом. А коли Вона говорить, то абсолютно відрізняється від звичайних людей – небагато і без нарікання. Не посилається на своє ім’я. Вона ніколи не хоче стати авторитетним і остаточним "вироком", від якого залежить задумана справа. Свою особу не ставить вище співрозмовника і завжди з любов’ю вислухає ближнього. Вона не гнівається, коли робота, виконана Нею, змарнована або не цінується людьми, і завжди є вдячною.

«Звідки? Звідки, Господи, у цьому недосконалому, грішному світі з’явилася ця Квітка? О, Всемогутній, дякую Тобі, що ставиш Її на моєму життєвому шляху. Тож Її, Котра не вміє захищатися у цьому суспільстві, Котра не стане сваритися і підступно реалізовувати свої плани, хочу взяти собі за жінку. Берегтиму Її від ненависті цього світу, охоронятиму її від кривдників і тих, котрим добре живеться за рахунок добрих і лагідних, бо нахабство для них – друге щастя. О, Всесильний, вона не зможе вижити у цьому жахливому суспільстві, де не дотримуються Твоїх заповідей. Візьму Її собі за жінку, і нехай, скільки мого життя буде в цьому світі, житиму для Неї і для того, щоб жоден із нечестивців не осмілився завдати їй жодної кривди».

Всемогутній Бог, котрий бачить навіть приховане в людських серцях, благословляє Йосифа. За його труди, за його службу для Всевишнього дарує йому прекрасну «лілію» – Марію. Дозволяє доглядати і піклуватися про ту, Котра була передбачена ще в Старому Завіті (Бут 3, 15). Пізніше, святий Іриней із Ліону, єпископ і мученик, напише у творі «Проти єретиків»: «Нова Єва – Котра вузол непослуху Єви розв’язала своїм послухом. Те, що діва Єва зав’язала своїм непослухом, те Діва Марія розв’язала через віру. Найвищий Бог дозволяє Йосифові, за його віру і вірність у малих речах, брати участь у відкупленні світу – оберігати Матір усіх Живих. 

Дякую тобі, Предвічний Боже, що на прикладі Пресвятої Діви Марії даєш зрозуміти, яка Велика „вдача” може мене спіткати задля вірності Тобі і Твоїм заповідям. Можу отримати в нагороду людину, котрою не перестану дивуватися, чому мене так сильно любиш і яка велика Твоя благодать для мене, а одночасно допомагатиму реалізовувати план спасіння багатьох. Зможу служити Тобі.

Брат Боніфацій

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий