Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Втрачений костел у Володимирці на Рівненщині
12:32 Понеділок 0 289
11-11-2019, 12:32

Втрачений костел у Володимирці на Рівненщині

В мережі Інтернет вдалось віднайти раритетні світлини 1920-х років, втраченої назавжди римсько-католицької святині, яка була окрасою Волині.
Мова йде про костел Святого Юзефа у Володимирці (сьогодні це селище є центром Володимирецького району Рівненської області).


Костел з’явився у Володимирці в 1827 році. Ініціаторами появи храму були родина поміщиків Красіцьких, саме вони профінансували будівництво.

В ХІХ столітті у Володимирці була церква, костел, 2 синагоги, 149 будинків і проживало 1083 мешканці. Ще зберігалися сліди замку та валів. Відбувалися щорічно 4 ярмарки. В другій половині XIX і на початку ХХ століття у Володимирці з'являються невеликі підприємства. З 1870 року працював винокурний завод.


На жаль, до наших часів прекрасний костел у Володимирці не зберігся, у 1960-х роках храм був повністю знищений, й після того вже ніколи не відновлювався. Можете його побачити лише на фото…


В історії населеного пункту про костел сказано: «Коли у Володимирці з’явився костел, він став культовим центром для всіх католиків з навколишньої місцевості. В середині ХІХ ст. костел мав 23 «богомольці». Діяв він аж до 1941 року. Після Другої світової війни використовувався як складське приміщення районної споживспілки, а в 1966 році був зруйнований задля будівництва на його місці ресторану «Біле озеро».

Джерело фото: Фотоархів Варшавської Політехніки.

Джерело: Волинь Post

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Історія Церкви в Україні 16:20 П'ятниця 0 276 Десята річниця коронації ікони у Чорткові Десять років тому, 29 серпня 2009 року, відбулась непересічна подія для мешканців Чорткова - коронація ікони Матері Божої Святого Розарію. Пригадаймо зі слів тодішнього настоятеля парафії як це було.