Розпочинаємо час приготування до Різдва. Через щоденні роздуми, разом із Богородицею Дівою, приготуймо наші серця на прихід Спасителя.
Слава Ісусу Христу!Дорогі брати і сестри в Христі! Милосердний і добрий Бог дає змогу нам пережити черговий період готуючись до свят, які матимуть вплив на наше життя і наше спасіння. Хотів би просити Пресвяту Діву Марію про супровід для нас, щоб Та, про Котру говоритимемо провадила, оберігала та заохочувала пережити час Адвенту плідно і з користю.
Початком нашої мандрівки хотів би поставити Введення Пресвятої Діви в храм. Це свято християни починають відзначати на Сході з VI ст., а на Заході - з VIII ст. Апокрифи розповідають, що батьки Марії виконали обітницю перед Богом, і присвятили доньку на служіння в Єрусалимському храмі. Тож придивімося ближче до цієї події, яка мала важливий вплив на життя і набожність Діви Марії.
Отже, Йоаким і Анна (згідно з апокрифами) дочекалися бажаної дитини і не переставали тішитися нею. Однак настає такий момент, коли тато і мама помічають відмінності своєї дівчинки у звичках і поведінці. У чому ж це проявлялося? Коли людина говорить, то вона проявляє свій власний внутрішній світ. Коли щось робить, то бачимо її ставлення і повагу до роботи, предмету, особи. З часом Пресвята Діва навчилася вимовляти слова, і батьки, учувши її мову, спостерігаючи її вчинки, розуміють, що не просто мають великий Божий Дар – дитину, але це дитя… Вона не живе цим світом, де панують егоїзм, брехня, пиха, сила грошей. Батьки Пресвятої Діви, напевно, помітили, що ця дитина має особливе призначення і особливе життя для Бога. Будучи ще малою, вона слухається батьків, не хоче помститися тим, хто забрав її іграшку, образив її словами, вона лише посміхалася у відповідь. І врешті решт, ця дитина не ставить себе в центрі всього всесвіту – вона не вбачає у своїй відсутності кінець світу і хаос.
Напевно, батьки Марії помічали святість дитини і не розуміли, або краще сказати, боялися зіпсувати цю «посудину», яку Всемогутній Бог обрав собі на особливу службу. Не знайшовши кращого виходу, вони погоджуються віддати Марію на службу і виховання в Єрусалимський Храм, де дівчинка краще пізнаватиме віру, традицію, Божий Закон, Святе Письмо (Старий Заповіт), регулярно братиме участь у всіх святах та урочистостях, що допоможе їй розвинути і поглибити свою святість у служінні Всесильному.
Наступний момент не менш важливий. Коли Дівчина, перебуваючи у Храмі, якийсь час вчиться і спостерігає традицію і Служіння священників, вона, напевно, має помітити, що багато недоліків людина робить навіть біля святих місць (ба навіть більше – у самому Єрусалимському храмі). Священники, які моляться і приносять жертви в поспіху і незосередженості. Паломники, приходять до Храму, щоб скласти жертву, коли стоять у черзі, сваряться, хто перший, і переконують одне одного, що вони прибули здаля і мусять пройти без черги, бо зворотню дорогу мають ще перед собою, віруючі, які приходять до храму і мають невідповідну поведінку…
Святе Дитя, котре спостерігає за цим і не гіршиться, тільки молиться в покорі про прихід Месії і просить Бога про впорядкування культу. Сьогодні перед нами постає Марія, Яка не знеохочується поставою слабких людей, тільки в покорі переживає своє служіння і, повна смирення, чекає на Божу благодать.
Дякуємо, Пресвята Діво Маріє, за приклад постави підлеглості волі Бога Яхве, і просимо навчити нас покладатися на Боже провидіння у цьому недосконалому світі.
Брат Боніфацій
1 комментарій