Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Ватикані відкрилася чергова виставка «100 вертепів»
18:19 Понеділок 0 284
9-12-2019, 18:19

У Ватикані відкрилася чергова виставка «100 вертепів»

Римська міжнародна виставка «100 вертепів» вдруге відкрилася у Ватикані, після того, як була передана під патронат Папської Ради сприяння новій євангелізації.
Про це пише Vatican News.

Після візиту Папи Франциска до Ґреччо, що відбувся 1 грудня 2019 року, й під час якого Святіший Отець підписав Апостольського листа «Admirabile Signum» про цінність і значення вертепу, та після інавгурації 5 грудня різдвяного вертепу на площі Святого Петра, у Ватикані відбувається чергова ініціатива з метою підкреслити цінність вертепу, який Папа Франциск називає засобом євангелізації: під патронатом Папської Ради сприяння новій євангелізації відкрила черговий випуск виставки «100 вертепів».

«100 вертепів» у Ватикані

Починаючи від 1976 року, в Римі у різдвяний період проводиться виставка, покликана підтримати та популяризувати традицію різдвяних вертепів. Її назва вказує на історичний аспект, посилаючись на кількість експонатів, які виставлялися під час перших її випусків. Сьогодні ж відвідувачі мають змогу побачити набагато більшу кількість творів «вертепного» мистецтва в його різних стилістичних вираженнях.Ініціативу започаткувала редакція часопису «Rivista delle Nazioni», щороку виставка організовувалася в галереї «Зали Браманта» поблизу базиліки Санта-Марія-дель-Пополо. Але у зв’язку з тим, що останніми роками ставало дедалі важче зібрати необхідні ресурси, а утримувати експозицію за кошти, виручені за квитки, перестало бути можливим, виникла загроза її згортання. Свою підтримку мистецькій ініціативі вирішила надати Папська Рада сприяння новій євангелізації, взявши її під свою опіку.Розмаїття традицій і форм


Експозиція виставлена в Залі Пія Х при осідку згаданого ватиканського відомства. Вона щороку оновлюється. Цьогорічні 130 творів походять з кількадесяти країн світу: від класичних і дорогоцінних вертепів неаполітанської школи XVIII століття, до композицій, виготовлених дітьми чи особами з особливими потребами. Різним є також матеріал: це корали і срібло, порцеляна та скло, бронза та кераміка, дерево, коване залізо, пап’є-маше і вторинна сировина, тощо.

Урочисте відкриття

Інавгурація виставки відбулася в неділю, 8 грудня 2019 року, о 16:00 місцевого часу. Мистецьку програму з цієї нагоди організувало Посольство Угорщини при Святому Престолі, присвятивши її промоції запланованого на вересень Міжнародного Євхаристійного Конгресу, що відбуватиметься у Будапешті. В цьому контексті в заході взяв участь Будапештський єпископ-помічник Ференс Церхаті та члени Генерального Секретаріату Конгресу.


Римляни та туристи мають можливість оглянути експозицію вже від суботи, 7 грудня і до неділі, 12 січня 2020 року.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 15:08 Неділя 0 50 Папа бажає миру Лівії та закликав молитися за молодший медперсонал Під час недільної зустрічі з вірними Глава Католицької Церкви скерував їхню думку до кризової ситуації в Лівії, побажавши успіху мирним ініціативам, а також приєднався до проголошеного ВООЗ Року медсестри й акушерки.