Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 8 грудня, неділя
19:05 Субота 0 1 388
7-12-2019, 19:05

Літургія на кожен день, 8 грудня, неділя

(фіол) ІІ Неділя Адвенту
День молитви у намірах тих, хто підтримує Церкву на Сході
Готуйте путь Господню! Таке заохочення в другу Неділю Адвенту нам подає Церква устами пророка Ісаї. Кличе він до кожного з нас, щоб Ісус не йшов крутими стежками до нашого серця, не спотикався об каміння та гріховне сміття. Зробімо все, щоб дорога для Ісуса до наших сердець була короткою та прибраною від гріха. Щоб ми побачили спасіння Господнє.

АНТИФОН НА ВХІД
Народе сіонський, ось Господь прийде, щоб спасти народи; * Господь дасть почути свій голос, повний хвали, * і зраді є ваше серце. (Пор. Іс 30, 19. 30)

Не мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА

Всемогутній і милосердний Боже, † вчини, щоб жодні земні турботи не перешкоджали нам поспішати на зустріч з Твоїм Сином; * нехай посідання небесної мудрості вчинить нас Його сопричасниками. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Іс 11, 1-10
Читання з Книги пророка Ісаї.
Тими днями вийде паросток із пня Єссея, і вітка виросте з його коріння. Дух Господній спочине на ньому, дух мудрості й розуму, дух ради і сили, дух знання й страху Господнього, і насолода Його – у страхові Господньому; він судитиме не як око бачить, і не як вухо чує присуд видаватиме. Він буде по справедливості судити вбогих, по правоті оголошувати присуд для бідних у країні. Гнобителя вдарить палицею своїх уст, духом своїх губ знищить нечестивого. Справедливість буде поясом у нього на крижах, і вірність підпереже його боки. Вовк замешкає з ягнятком, леопард біля козеняти лежатиме; телятко й левеня будуть пастися разом, і поганяти їх буде мала дитина. Корова й ведмедиця будуть пастися разом, маленькі їхні лежатимуть біля себе, а лев, як віл, солому буде їсти. Немовля гратиметься над норою гадюки, а малятко встромить руку в зміїну нору. На всій Моїй святій горі зла не чинитимуть, ні шкоди, бо земля так буде повна знання Господа, як води покривають море. І станеться того дня: корінь Єссея буде знаменом народам; язичники шукатимуть його, і житло його буде славне. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 72, 1-2. 7-8. 12-13. 17
За днів Господніх буде мир повіки.
Боже, дай свій суд цареві, – *
і синові царя свою справедливість,
щоб він судив у справедливості народ Твій *
і судом – Твоїх убогих.
За його днів процвітатиме справедливість †
і буде щедрота миру, – *
доки не зникне місяць.
І він буде панувати від моря і до моря, *
і від ріки аж до краю світу.
Бо він визволить знедоленого, що голосить, – *
убогого, в якого помічника немає.
Він змилосердиться над бідним і вбогим, *
і спасе душі нужденних.
За днів Господніх буде мир повіки.
Нехай благословиться його ім’я навіки, *
його ім’я перебуватиме, доки існує сонце.
В ньому будуть благословенні всі земні народи, – *
всі люди назвуть його блаженним.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 15, 4-9
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Все, що раніше було написане, написане для нашого навчання, щоби через терпіння і розраду з Писання ми мали надію. Бог терпіння і розради нехай дасть вам бути однодумними між собою – за Христом Ісусом, щоб однодушно, одними вустами, ви славили Бога і Отця Господа нашого Ісуса Христа. Тому при- ймайте одне одного, як і Христос прийняв вас, на Божу славу. Кажу бо, що Христос став служителем обрізаних заради Божої правди, щоби підтвердити обітниці отців; а язичники щоб за милосердя прославили Бога, як написано: «Тому прославлятиму Тебе між язичниками й оспівуватиму Ім’я Твоє». Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 3, 4. 6
Алілуя, алілуя, алілуя.
Приготуйте дорогу Господню, випряміть Його стежини –
усяке тіло побачить Боже спасіння!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 3, 1-12
† Читання святого Євангелія від Матея.
Тими днями приходить Йоан Хреститель, проповідуючи в Юдейській пустелі і кажучи: «Покайтеся, бо наблизилося Царство Небесне!» Адже це він є тим, про кого говорив пророк Ісая, промовляючи: «Голос волаючого в пустелі: “Приготуйте дорогу Господню, робіть прямими стежки Його!”» Сам же Йоан мав одяг з верблюжої шерсті й шкіряний пояс довкола своїх стегон; їжею його була сарана та дикий мед. Тоді  виходив до нього Єрусалим, і вся Юдея, і вся околиця Йордану, і, визнаючи свої гріхи, були хрещені ним у річці Йордані. А коли він побачив, що багато фарисеїв і садукеїв приходять на хрещення до нього, то сказав їм: «Поріддя зміїне, хто підказав вам втікати від майбутнього гніву? Тож принесіть гідний плід покаяння, і навіть не думайте казати собі : “Ми батька маємо – Авраама”. Бо кажу вам, що Бог може з оцих каменюк пробудити дітей Авраамові. Адже сокира вже лежить біля коріння дерев, – тож усяке дерево, яке не приносить доброго плоду, зрубують і вкидають у вогонь. Отже, я хрещу вас водою на покаяння, а Той, хто прийде після мене, сильні ший за мене; Йому я недостойний понести сандалі; Він вас хреститиме Духом Святим і вогнем. У Його руці  віяльна лопата, і Він очистить свій тік та збере свою пшеницю в засіки, а полову спалить невгасимим вогнем». Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Слухаючи в сьогоднішній Літургії Слова голосу святого Йоана Хрестителя, який закликав вибраний народ до навернення, просімо Христа, нашого Спасителя, щоб Він дав нам дух покути для гідного приготування до Його пришестя тепер і у вічності:
1. Просімо Господа, щоб свята Церква відважно проголошувала сучасним людям необхідність навернення і покаяння.
2. Просімо Господа, щоб період Адвенту був часом будування морального ладу в нашій країні.
3. Просімо Господа за усіх тих, хто своїми молитвами і жертвами підтримує Церкву, що відроджується в Україні.
4. Просімо Господа, щоб допоміг нам вберегти наших дітей і молодь від безвір’я та деморалізації.
5. Просімо Господа, щоб Він обдарував всіх своїх померлих дітей вічним життям у своєму Царстві.
6. Просімо Господа, щоб ми самі не дали нікому приводу до гріха, а своїм прикладом і відвагою зміцнювали інших у вірі та вірності християнським моральним принципам.
Боже, Твою волю виконують небеса і всяке створіння, уділи нам чесноти послуху та підпорядкування Твоїм спасенним наказам, щоб ми могли ясною і прямою дорогою дійти до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дозволь ублагати Тебе нашими молитвами смирення і жертвами, † і тоді , коли не рятують заслуги, * нехай прийде нам на допомогу захист Твоєї милості. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 1

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Піднесися, Єрусалиме, і стань на височині, * і побачиш радість, яку отримаєш від твого Бога.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Насичені стравою духовної поживи, смиренно благаємо Тебе, Господи, † щоб участю у цій тайні Ти навчив нас мудро оцінювати земне * і жадати небесного. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.